• Neděle, 27. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Kníže Karel Spáč I. na svém účtuj Facebooku napsal k tomu, že byl před 30 lety zvolen za prezidenta Československa Václav Havel. Uvedl, že ten den byl jeho nejšťastnějším dnem v životě. Proč? Pozorně čtěte a jásejte
Počet návštěv: 11196

Kníže Karel Spáč I. na svém účtu Facebooku napsal k tomu, že byl před 30 lety zvolen za prezidenta Československa Václav Havel. Uvedl, že ten den byl jeho nejšťastnějším dnem v životě. Proč? Pozorně čtěte a jásejte

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se před Silvestrem 2019 na svém účtu na Facebooku nadšeně vyslovil k tomu, že byl před třiceti lety zvolen za prezidenta Československa právě Václav Havel.

Uvedl, že ten den byl jeho nejšťastnějším dnem v životě a následně nastínil, co se u nás za tu dobu změnilo. Vysvětlil to tím, že byl jeho „národ zase svobodný“. Svá slova vyřkl zřejmě v polospánku, jak to má ve zvyku náš kníže Karel Spáč I.

„Když se dnes na toto datum dívám, na jedné straně si říkám, o kolik jsme šťastnější než naši otcové či dědové. Neboť třicet let po 28. říjnu 1918 jsme ocitli v mnohem horší porobě, než jsme za starého Rakouska mohli tušit, že může kdy nastat,“ napsal v úvodu…Image result for olser schwarzenberg

„Bude to jedinečná ostuda, pokud nepomůžeme.“ Schwarzenberg apeluje na ČSSD, aby pomohlo s přijetím dětských uprchlíků

Dále se čestný předseda TOP 09 znovu zaperlil: „Přiznejme si, že za to vděčíme na jedné straně vlastní píli a vynalézavosti, ale především také pomoci, které se nám dostalo díky členství v Evropské unii a investicím, které se k nám hrnuly opravdu z celého vyspělého světa. A také díky bezpečí, které nám zajišťuje členství v NATO. To všechno by mělo vlastně vést k velikému optimismu,“ podotýká.  

Není to ale zřejmě tak jednoduché, jak se zdá. Schwarzenberg totiž přiznal, že nejen u něj existuje jakýsi nejistý pocit. V podstatě jde o pochyby o tom, co bude. Prozradil rovněž, jaký je ten největší úkol, který před námi na příštích třicet let stojí. Dle něj jde o to „obnovit morálku této země“..

Naštěstí už jen čestný předseda TOP 09 Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena von Schwarzenberg si během frašky opozice při pokusu vyslovit nedůvěru vládě 23. listopadu 2018 nejdříve kopl do premiéra, že není ve sněmovně přítomen, byť ten si jen odskočil.

Pak von Schwarzenberg uvedl, že podle něj působí Babiš České republice v zahraničí ostudu a to, že vychvaluje, jak jedná se všemi zahraničními politiky, což přirovnal k prostituci. A že by od Babiše bylo projevem vděčnosti k Česku, kde získal občanství a zbohatl, kdyby odstoupil a nepůsobil dále zemi ostudu.Výsledek obrázku pro Theresa, rozená Hardeggová

Tak si připomeňme, jak to bylo s Karlem Spáčem I., co napřed žil v Rakousku nedaleko babičky z matčiny strany, která ho i živila. O několik let později se přestěhoval do jejího bytu v ulici Jacquingasse ve Vídni, který se brzy proměnil ve společenský salon. V mládí se flamendr Schwarzenberg čile věnoval vídeňskému kavárenskému životu.

Posléze byl adoptován svým strýcem, členem starší hlubocko-krumlovské větve Schwarzenbergů. Tato adopce pro něj znamenala finanční zajištění a dědictví v hodnotě až 400 milionů eur, které získal po strýcově smrti roku 1965. Dnes naštěstí jen čestný spící předseda TOP 09, adoptovaný aristokrat, se vzděláním nepotvrzeného maturanta, chvíli Mekota, pak zase Blekota, měl jediné „kariérní vzdělání v diplomacii“ v podobě vlastnictví několika zámků.

Jsou to Čimelice, Sedlec, Dřevíč, či Karlov, Orlík a  Murau v Rakousku, přihlášen je na Sýkořici a žije mj. ve Švýcarsku. Po útěku před komunisty studoval ve Vídni výchovu k aristokratické etiketě. To mu však nezabránilo, aby jako ministr zahraničí nenadělal spoustu amatérských lapsů a ostudy. Třeba uzavření velvyslanectví v Kolumbii a Jemenu bylo hrubou ekonomickou chybou, zatímco uzavření zastupitelského úřadu v Keni, který spravoval takřka desítku dalších afrických států z Nairobi, jednoho ze tří sídel mísí OSN, bylo zahraničněpolitickým přehmatem na hranici ryzího amatérismu.

Zapomněl už Karel Schwarzenberg, jak na pozici kancléře prezidenta Václava Havla posílali na místa velvyslanců své kamarády Klímovou, Palouše, Pospíchala, Vondru, Žantovského či Grůšu? Jak se rozdávaly velvyslanecké trafiky; Koukalem počínaje, přes Khünla a Gandalovičem konče? Tak si nyní připomeňme, face to face – tváří v tvář, co „vystudoval“ Karel Schwarzenberg, aby mohl dělat jako profík kancléře Václavu Havlovi a poté ministra zahraničí ČR?

Vůbec „neprahl po bohatství jako Babiš“, jen přešel kancléřovat Havlovi, aby si získal zpět miliardové majetky. Nevadí, že studovat práva ve Vídni a poté ve Štýrském Hradci a lesnictví v Mnichově, a že studia neukončil, poněvadž se údajně musel věnovat správě rodinného majetku poté, co jeho adoptivní otec předčasně zemřel v roce 1965.

Životopis Karla Schwarzenberga je přesně takový, jaký si zaslouží dítě vychovávané v aristokratické etiketě. Všichni ho už znají pozpátku; narodil se v roce 1937 a své dětství prožil na Orlíku a v Čimelicích, od roku 1948, kdy uprchl jako dítě s rodiči před režimem, až do roku 1989 žil 41 roků v Rakousku. 

„Myšlenka skupiny je taková, že členství v ní je naprosto anonymní a členem se tak může stát každý,“ říká jedna maskovaná dívka, která si říká Vrabčák. V Pussy Riot se podle ní nyní angažuje asi deset až dvacet dívek. Všechny se hlásí k odkazu ruského angažovaného umění. Tolokonnikovová, Aljochinová a Samucevičová se  znají už z radikální umělecké skupiny Vojna. Její členové milují veřejné pohoršení, když třeba pod heslem „palácový převrat“ otočili na střechu několik policejních aut nebo nakreslili obří penis na zvedací most před budovou tajné služby v Petrohradu.

Grupáč se členkami Pussy Riot: http://www.rukojmi.cz/clanky/537-jak-clenky-pussy-riot-nositelky-ceny-vaclava-havla-za-kreativni-disent-soulozily-v-moskevskem-biologickem-muzeu

 A jeho zahraniční prostituce, což vyčítá Babišovi? Spáč I. je obdivovatel veřejně souložící členky Pussy Riot a jako „kariérní diplomat“ a se kamarádí s Dalajlámou, sympatizuje také s ruskými feministkami. Připomeňme si jeho výroky k rozsudku nad Pussy Riot: “Velice vás obdivuji. Držte se. Rusko získá svou důstojnost a svobodu. Všichni na vás myslíme. Pokouším se je podpořit, poněvadž ty holky jsou opravdu báječné, já je opravdu obdivuji. Je dobré upozornit ruské politiky, že někoho zavřít kvůli představení je v dnešní době opravdu poněkud mylné.”

Schwarzenberg nosil ve sněmovně v klopě saka placku s nápisem „Putine, ke mně! Mazej na místo!“. Ministr zahraničí musí přece vědět, jak podpořit vládu, v níž zasedá… A jaký by to byl ministr zahraničí, kdyby se nemohl pochlubit svým „majstrštykem“ v podobě uznání Kosova, ovládaného narkomafií. Co korupční skandály? Co privatizace Becherovky?

A co fakt, že při své restituci uplácel? A jak dopadla Nadace Bohemiae? Karel Schwarzenberg, co si spolu s Miroslavem Kalouskem hrají na spořádaného hospodáře, v nadaci, kterou v roce 1992 založil, figuroval jako výkonný ředitel. Rok po svém založení přestala však nadace platit daně, aby poté skončila v konkursu s dluhem tří milionů – na daních. Z velkolepého plánu, jak do Česka lákat zahraniční investory, nezbylo vůbec nic…Výsledek obrázku pro foto olser schwarzenberg

Radostná chvíle pro muslimské bratry, že se jejich hostitel na chvíli probral ze svého snění; ve stoje má totiž ve spaní ještě značné rezervy...

Zajímavé jsou jeho knížecí aktivity v silových zednářských organizacích. Trilaterální komise je diskusní fórum politiků, obchodníků, bývalých diplomatů a novinářů založené na podporu bližší spolupráce mezi státy USA, Evropy a Japonska. Komise byla založena v roce 1973 z podnětu finančníka Davida Rockefellera. Velmi nátlaková je i skupina Bilderberg, což je označení pro uzavřenou konferenci, na kterou je pozváno 120 až 150 významných osobností, kteří kují pikle a v čele se Sorosem řídí svět… A zřejmě se na těchto setkáních nabobů dobře spí…

„Já jsem vždy říkal a na tom trvám, že to, co jsme v roce 1945 spáchali, by dnes bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv. Asi by se tehdejší vláda včetně prezidenta (Edvarda) Beneše ocitla v Haagu,“ řekl šéf české diplomacie.

„Benešovy dekrety jsou dnes už překonány, jsou právně vyhaslé,“ napsal před roky vicepremiér a ministr zahraničí kníže Karel Spáč I. s tím, že "sám si několikrát zadal právní přezkum, aby zjistil, zda jsou v současné době nebezpečné. Podle něj tomu tak není..." Schwarzenberg tak doplatil na nesprávnou terminologii, kdy uvedl, že dekrety jsou neplatné namísto toho, že jsou neúčinné. To mu ostatně vytýkal také jeho protějšek Zeman, který Schwarzenberga pokáral, aby používal správnou terminologii a nepletl si zákony a dekret.

Schwarzenberg svůj sporný výrok o Benešových dekretech den poté poupravil. „Musel jsem z důvodů časové tísně použít zkratku, (zrovna usnul...) která může vést k pochybnostem o mém postoji v této otázce. Uvedl jsem, že Benešovy dekrety není potřeba rušit, protože zanikly díky přijetí Listiny základních práv a svobod. Chtěl jsem vyjádřit, že Benešovy dekrety jsou dnes už překonány, že jsou právně vyhaslé,“ uvedl Schwarzenberg v tiskovém prohlášení. Nic naplat; nový prezident si tak plete pojmy s průjmy… Bože, děkujeme za Českou republiku, že se nadostal na Pražský hrad… http://zpravy.idnes.cz/vyroky-schwarzenberga-a-zemana-v-duelu-dyy-/domaci.aspx?c=A130118_154200_domaci_ertVýsledek obrázku pro Theresa, rozená Hardeggová

A co na to obyvatelé někdejších Sudet? Raději zde nevolili Karla Schwarzenberga, protože měli obavy ze skutečného  prolomení tzv. Benešových dekretů. Proč? Otec Schwarzenbergovy manželky Theresy rozené Hardeggové (72) byl totiž vysokým příslušníkem jednotek SA a obdivovatelem Adolfa Hitlera.

Když jsem kdysi v předvolebních dnech napsal, že otec jeho ženy Theresy, rozené Hardeggové (72), byl nacista, sesypali se na mě příznivci knížete Karla Spáče I., co že si to dovoluji, když děti přece nemohou za své rodiče. Správně řečeno...? Že to přece nic neznamená, když otec Schwarzenbergovy manželky Theresy byl vysokým příslušníkem jednotek SA a obdivovatelem Adolfa Hitlera. Co na to krev, co není voda...?

„Hrabě Johannes Hardegg, usazený na dolnorakouském zámku Ulrichskirchen, očekával podobně jako řada dalších představitelů šlechty od Adolfa Hitlera a jeho Třetí říše osobní výhody. Velmi záhy vstoupil do nacistických organizací a dotáhl to až na führera (velitele) SA,“ píše ve Schwarzenbergem autorizovaném životopise rakouská novinářka Barbara Toth. Kniha vyšla česky v nakladatelství Torst v roce 2007.

A velmi záhy její pan otec vstoupil do nacistických organizací a dotáhl to až na führera (velitele) SA. V župní složce Theresina otce najdeme úkol “vycvičit vybrané příslušníky SS a SA ve střelbě”. Hardegg byl také členem Německého klubu v Rakousku, který byl sice založen už roku 1908, ale ve třicátých letech se stal spojencem národních socialistů.

Jeho stanovy z té doby tvrdí, že „členy mohou být jen Němci árijského původu, kteří se hlásí k zásadám nacionálního socialismu.“ Podle soudních spisů z roku 1945 patřili k jeho zakladatelům „nefalšovaní nacisté, kteří si od Třetí Říše slibovali počátek zlatého věku“.  Byl dokonce účastník nacistického puče, kdy byl zavražděn rakouský kancléř Dollfus..

Sama Therese Schwarzenbergová se však od nacismu v dospělosti už raději důsledně distancovala. Poprvé se Karel a Therese setkali ve  Vídni v roce 1957 na banketu pořádaném pro nezadané  aristokraty, prostě sňatková kancelář po modrou krev na ocet. Sňatek uzavřeli 22. dubna 1967. Po svatbě se přestěhovali na zámek ve Štýrsku. Therese Schwarzenbergová porodila v době manželství tři děti: Jana Nepomuka, Annu Karolínu a Karla Filipa, ovšem s jiným mužem... Prezident byl zvolen, nenávist trvá dál, aneb Na řadě byli tchánové…Výsledek obrázku pro Theresa, rozená Hardeggová

Ukázalo se totiž, že Karel Filip je nemanželské dítě, které Therese měla s rakouským politikem a průmyslníkem Thomasem Prinzhornem, který ho i dohodou z roku 1987 (úředně zaevidovanou roku 1988) posléze adoptoval. Kvůli této aféře se Schwarzenbergovi v roce 1988 rozvedli, ale i nadále zůstali v kontaktu. Je známo, že Karel Schwarzenberg sám měl tehdy vztah k podstatně mladší maďarsko-italské markraběnce Zitě Pallavicini. O Vánocích 1992 utrpěla Therese Schwarzenbergová těžký úraz při lyžování, po kterém byla dlouho ochrnutá, ale dokázala se po rehabilitaci „opět postavit na nohy“. https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Schwarzenberg

Ačkoli ve svém životopise píše kníže Karel o svém skvělém zdraví, časté usínání svaluje na svůj pokročilý věk, nicméně si jen pro formu řekněme, co je to narkolepsie: Jde o chronické onemocnění, které postihuje nervovou soustavu, přesněji řečeno mozková centra řídící proces usínání a probouzení.

Je charakterizována náhlými a nekontrolovatel­nými záchvaty spánku, které mohou člověka napadnout v jakoukoliv denní dobu a při jakékoliv činnosti, např. při hovoru, jízdě autem nebo chůzi. Tento stav přichází bez varovných signálů a bez možnosti ho jakkoliv ovlivnit. Pro nového českého prezidenta bez jakýchkoli pravomocí značka ideál…

Následující historie se začala odvíjet 6. prosince 1939, kdy se nad schwarzenbergským panstvím zcela nečekaně přehnala živelní pohroma. Jak píše Tereza Spencerová na FreeGlobe.cz, nejprve se spustil déšť a po něm dva dny, které se zdály nekonečné, padaly neuvěřitelné přívaly sněhu; bylo ho tolik, že pod jeho tíhou popadalo čtyřicet procent smrků, borovic, buků, jedlí, kaštanů, javorů, jasanů, topolů, olší a bříz.

Deset tisíc hektarů schwarzenberských lesů, hlavního zdroje příjmů tohoto šlechtického rodu, se během dvoudenní kalamity proměnilo v neproniknutelnou spoušť polomů. Když konečně přestalo sněžit a kníže, otec kandidáta na prezidenta ČR, z věže svého zámku obhlédl panství, byl zděšen. Podle prvních skromných odhadů by s dělníky, kteří byli v okolních vesnicích k mání, náprava škody trvala patnáct až dvacet let.

To by se ale pro Schwarzenberky, kteří byli mezi tehdejšími největšími vlastníky půdy v Čechách na jedenáctém místě, fakticky rovnalo bankrotu. Kníže měl své panství rád, řádně se o ně staral a spatřoval v něm pokračování rodové tradice. Co by tedy pro jeho záchranu neudělal! V září 1939 napsal spolu s dalšími dvanácti českými šlechtici prezidentu Benešovi dopis, v němž ho naléhavě žádal, aby se nevzdával Sudet.  

Když pak ale Němci nakonec obsadili české země, poslal otec - kníže a jednatřicet jeho vznešených přátel dopis také prezidentu Háchovi, kde se hrdě přihlásili k Čechům, a to i přesto, že většina jejich předků pocházela z Německa nebo Rakouska. Při pohledu na tu spoušť ale knížeti nezbylo než se zhluboka napít svého oblíbeného šampaňského a obrátit se na protektorátní správu znovu. Tentokrát už ale nepsal prezidentovi, namísto toho vyslal svého advokáta na 5. odbor ministerstva vnitra, by u tamního zástupce ředitele zjistil, jestli by ministerstvo nemohlo na jeho panství zřídit tábor a poslat do něj pracovní sílu, která by pomohla při likvidaci poničeného lesa.lety

Schwarzenbergovi, vládci Orlíku. Karel (v kroužku). Snímek je z roku 1944

V protektorátu v té době na základě výnosů z let 1927, 1931 a z počátku března 1939 existovalo už patnáct pracovních táborů, do kterých byli sváženi kriminálníci a osoby vyhýbající se práci. Úřady Schwarzenbergovu advokátovi vyšli vstříc, zřejmě i proto, by Němcům ukázaly, že se Češi s nepohodlnými jedinci z vlastních řad dokážou vypořádat i bez německé pomoci, a tak v létě 1940 opravdu vznikl pracovní tábor v Letech u Orlíku, jehož jediným cílem bylo pomoci Schwarzenbergům z nouze.

Jako první se v táboře objevily dvě stovky dělníků ze Slovenska, ale knížeti se příliš nezamlouvali. Pracovat uměli, to ano, ale v té době už byli občany cizího státu. Ministerstvo je nemohlo do tábora deportovat nastálo a kníže jim ke své nelibosti navíc za dřinu v lesích musel vyplácet mzdu. Nespokojenost o něco později nastala i s první várkou 640 českých vězňů, které dodalo české ministerstvo vnitra, protože většina z nich nebyla těžké práce v lese vůbec schopna.

Podle dochovaných dokumentů bylo jednomu z nich už třiasedmdesát, mnohým přes šedesát. Většinu četníci zatkli za to, že v hospodách hráli karty v pracovní době, další byli invalidé, kapsáři. Suma sumárum mezi nimi nebylo víc než třicet mužů schopných práce v lese. Na řadu tedy přišli – po určitém váhání ze strany orlických Schwarzenbergů – Židé. Práce bylo dost, tak byli deportováni z celého píseckého okresu.

Ani Židé však Schwarzenbergovy orlické lesy od polomů nezachránili – byli to vesměs intelektuálové, právníci, lékaři, v lese toho moc nezmohli, a tak se z pohledu knížecí rodiny proměnili jen v pouhé hladové krky. Zbavili se jich poměrně rychle: nákladní vozy je odvezly na nádraží a odtud už směřovali rovnou do Terezína.

Zde je stručný doplňující přehled stranických šlofíků knížete Karla Spáče I... Obsáhlá a po knížecku pospávací fotogalerie…

Výsledek obrázku pro foto olser zeman schwarzenberg

A nyní zcela jasný důkaz toho, jaký je Zeman buran a křupan z Vidlákova, zatímco Karel Schwarzenberg je vždy usměvavý a nadmíru noblesní: http://www.youtube.com/watch?v=9W5IX54JuFo

Související obrázek

Spát se dá vlastně kdykoliv, aneb Ne každý si může žít jako kníže Rohan, proto též asi jen spí a spí, kde se dá: https://celebwiki.blesk.cz/peoplegallery/2268?video=6

A to má ještě drzost věčně spící Schwarzenberg, aby Babiše obviňoval z touhy po penězích a nazval jeho zahraniční politiku prostitucí, aniž by si vzpomněl na své producírování s lepou děvou Vopěnkovou… Výsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergSouvisející obrázekVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenberg

Inu, dvě otázky pro havloidy, co chtěli za prezidenta Schwarzenberga: "Kdo dnes dělá Česku větší ostudu - Andrej Babiš, nebo kníže Karel Spáč I.? Kdo z nich je větší zbohatlík a prostitut...?" Nebo platí, co říkala moje valašská babička: "Kdo spí, ten ani chleba neptá...?"

Foto: Reuters...

Když důchodce z Vysočiny a křupan z Vidlákova ukázal verbeži pražské kavárny a rakouským aristokratům, zač je toho český loket…

http://www.rukojmi.cz/clanky/1582-vztekly-prelat-halik-navzdory-biskupske-konferenci-dsti-ohen-a-siru-na-prezidenta-zemana-a-chce-hledat-antizemana

http://www.rukojmi.cz/clanky/696-kdyz-zednari-rozhodnou-nejede-pres-to-vlak-obama-merkelova-halik-schwarzenberg

http://www.rukojmi.cz/clanky/1392-kdyz-se-dva-tonouci-papalasi-schwarzenberg-a-kalousek-z-top-09-i-stebla-tibetske-vlajky-chytaji

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Josef Vyskočil

Josef Vyskočil

17.01.2020 11:53

Břetislav Olšer - troll měsíce listopadu 2019. Gratulujeme.


 
Jiří Skřápek

Jiří Skřápek

12.01.2020 09:24

A že Khárl ještě chodí po svobodě.Na co máme policii a soudy?Tomuto to se tedy říká demokracie.Hnus.


 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

11.01.2020 16:57

Aby nebyl, když cesta k majetkům v ČR, byla otevřena.


 
Budeme donuceni v rouškách už dožít?

Budeme donuceni v rouškách už dožít?

Málokdo si pokládá docela zásadní otázku: Čeho vlastně chceme dosáhnout těmi drastickými omezeními, které na nás naše vlády každým dnem navalují? Na co čekáme?  Vždyť už od března vládnoucí panáci téměř po celém světě “bojují” proti Covid-19. Téměř zastavili ekonomiku, obrovsky zadlužili další generace, orouškovali a do karantény poslali celé národy. A výsledek? Veliké nic! Vir je tu stále s možná ještě větší intenzitou než na jaře. K čemu tedy jsou všechna ta opatření?

Na pozadí koronaviru a za vašimi zády se dějí neskutečné věci. Vláda i senát mlčí a Česká televize toto téma ignoruje. Kdo to platí??

Na pozadí koronaviru a za vašimi zády se dějí neskutečné věci. Vláda i senát mlčí a Česká televize toto téma ignoruje. Kdo to platí??

Není to tak dlouho, co České soudy řešili kauzu Walderode. Šlo asi o drobné, když byly zcela protiprávně navráceny majetky tohoto rodu, který vědomě kolaboroval s nacisty a sám Walderode byl důstojníkem abwehru a nosil nacistickou uniformu. Co jsou to 3 miliardy korun že??? To Český daňový poplatník zvládne. Vždyť podvod s církevními restitucemi také zvládá platit. Jenže nyní na nás jdou nacističtí pohrobci rodu Lichtensteinů a to už je průšvih obřích rozměrů se značnými politicko - ekonomickými dopady, ale i s dopady do soukromého života značného počtu obyvatel. Mnoho o tom asi nevíte, ale soudy už běží a není žádná jistota jak prodejná Česká justice bude reagovat. Lichtensteinové chtějí zpět své majetky a to bez ohledu na Benešovy dekrety a Postupimskou dohodu, či Pařížskou konferenci.

K lékaři bez papírů?

K lékaři bez papírů?

Stalo se vám někdy, že jste přišli na kontrolu ke svému lékaři a výsledky vašich krevních testů zůstaly doma na stole? Mně ano, a několikrát. Proto moc dobře vím, co v takové situaci následuje. Váš lékař nemůže správně stanovit diagnózu, jelikož nemá kompletní přehled o vašem zdravotním stavu. Co to pro vás znamená? Přijďte druhý den znovu a nezapomeňte - papíry s sebou

Poslední domácí zprávy

Peníze nejsou všechno

Peníze nejsou všechno

Až moc dobře si pamatují mnozí z nás hlášku přisuzovanou Václavu Klausovi „Peníze až v první řadě“. A teď se ukazuje, že peníze...