• Pátek, 24. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Milena

Zakázané koledy? Nic s ničím, o ničem ani o nikom. Stejně jako papežem ukřižovaná záchranná vesta
Počet návštěv: 671

Zakázané koledy? Nic s ničím, o ničem ani o nikom. Stejně jako papežem ukřižovaná záchranná vesta

Tomáš Vyoral Článek od Tomáš Vyoral

Nedá mi to a s odstupem několika dní se ještě musím vrátit k jednomu vánočnímu tématu. Nejsem jistě jediný, kdo si všiml, že v posledních letech se předvánoční a vánoční období zejména v nákupních střediscích „očistilo“ od dříve naopak často od listopadu iritujícího přehrávání vánočních koled.

Jsem si vědom, že se mi jen tak někdo nezavděčí, ale myslím, že je důležité registrovat i takovéto nenápadné detaily. Ty nápadnější jako záchranná vesta utopeného migranta, kterou papež nahradil Ježíše, pak už do očí bijí samy jak lvové o mříže.
 

Kazatel Tomáš Halík, jezuitský papež Bergoglio, známý také jako František, nebo dosluhující ombudsmanka do posledního dechu bojující za svobodu šátků v nesvobodném islámu si jistě mnou ruce. Ostatně právě onen boj za svobodu nošení šátků v rámci školní výuky ve jménu „tolerance“ a bezmezné nárokovosti navzdory školnímu řádu má možná k útlumu hraní vánočních koled v určitém ohledu blíž než si myslíme.

JE TŘEBA BRÁT OHLEDY, AUTOCENZURUJME KOLEDY
Nejedná se o první Vánoce, kdy se tento trend projevil. Já osobně nicméně letos nepamatuju jedinou svou prosincovou návštěvu obchodního centra nejen v Praze, při níž bych české koledy zaslechl. Nižší frekvenci mi potvrdilo několik lidí, kterým jsem se s postřehem zmínil. Někteří zmínili, že koledy při nákupech zaslechli.


PAPEŽ FRANTIŠEK VE VATIKÁNU NECHAL UKŘIŽOVAT ZÁCHRANNOU VESTOU MRTVÉHO MIGRANTA
Jen předávám svůj postřeh. Je mi naprosto jasné, že se jedná pouze o shodu náhod a čistě náhodný byznys model a konsensus velké části nadnárodních obchodních řetězců. Jak všichni dobře víme, nemá to společného nic s ničím a s nikým.

Ostatně obdobně to „nesouvisí“ stejně jako záchranná vesta ve Středozemním moři utopeného migranta, kterou papež František před pár dny ve Vatikánu umístil na kříž místo Ježíše Krista. Ukřižovaný Ježíš, nebo vesta?

Netřeba si s takovým pro křesťany zanedbatelným symbolem dělat těžkou hlavu. Jsme progresivní. Kdo je víc? No ne?

Tomáš Vyoral
Divadelník, písničkář, básničkář, sportovec, čitatel, pisatel, cestovatel, degustovatel, PRista, nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

03.01.2020 19:21

Pane Vyorale,ať chcete,nebo ne,budete jedním z těch,kdo bude mlátit hlavou o zem otočen k Mekce.Tedy v tom případě,pokud budete chtít žít.A pokud to nebudete dělat,tak skončíte dost ošklivou smrtí.Jenom lituji toho,že neuvidím naše feministky,které vítají muslimy,jak se jim bude líbit chodit zahalené!O to přijdu,bohužel.Žádné minisukně,jinak smrt i upálením za živa.Ty se budou mít!


 
Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft – Polsko. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft - Polsko

Zahájení 2. sv. války - Sudety – Benešovy dekrety. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”

Když bylo v říjnu 1918 vyhlášeno Československo, němečtí předáci v pohraničí vyhlásili provincie Sudetenland. Třeba ta opavská vznikla 30. října téhož roku a měla i svoji zemskou vládu. Dle historika Ondřeje Koláře ze Slezského muzea v Opavě, kdysi hlavním městě zdejšího pouze jen několik, týdnů existující vlády Sudetenlandu.

 

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Poslední domácí zprávy