• Neděle, 20. září 2020
 • Svátek má Rukojmí Oleg

„Neuvěřitelný výrok. EU skončí!“ Advokátka Hamplová byla šokována slovy Jourové o zákroku proti Maďarsku
Počet návštěv: 3268

„Neuvěřitelný výrok. EU skončí!“ Advokátka Hamplová byla šokována slovy Jourové o zákroku proti Maďarsku

- Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová se vyjádřila ke slovům české eurokomisařky Věry Jourové o tom, že je nutné podniknout kroky proti Polsku a Maďarsku, kde je údajně ohrožena vláda práva.

Hospodářské noviny publikovaly článek s názvem: „Evropa musí zasáhnout proti Polsku a Maďarsku, je tam ohrožena vláda práva a nezávislost justice, tvrdí Jourová.“

V něm se píše, že Evropská komise musí „zakročit“ proti Polsku a Maďarsku, neboť se bojí, že v Polsku a Maďarsku je v ohrožení vláda práva a nezávislost soudů.

„Evropská komise musí zakročit proti Polsku a Maďarsku, protože se obává, že je v těchto zemích vážně ohrožena nezávislost soudnictví a vláda práva, prohlásila ve čtvrtek v Praze na setkání s českými novináři místopředsedkyně komise Věra Jourová. "Evropská komise musí plnit svou roli hlídače smluv, musí konat," odmítla Jourová kritiku z Varšavy a Budapešti, že se komise vměšuje do polských a maďarských domácích záležitostí. Připomněla, že k dodržování vlády práva se každá členská země Evropské unie výslovně zavázala při svém vstupu do tohoto uskupení,“ píší Hospodářské noviny.

Na výše zmíněná slova české eurokomisařky Věry Jourové na svých sociálních sítích reagovala advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Podle jejího názoru hrozí nový rok 1968 a násilná „demokratizace“ unii nepohodlných států. Pokud se Evropská unie odhodlá v této věci k činům, skončí, říká.

„Pro mne neuvěřitelný výrok. Takže tu bude nový “osmašedesátý”... povinná “demokratizace” - jen s tím rozdílem, že EU nepošle tanky. Pokud dojde k realizaci, EU definitivně skončí,“ napsala na svém Facebooku advokátka.

Tažení EU proti Maďarsku a Polsku

Místopředseda Svobody a přímé demokracie Radim Fiala se na svém účtu na sociální síti před několika dny vyjádřil k tomu, že se Maďarsko postavilo proti politickým neziskovým organizacím, které jsou mnohdy financovány americkým finančníkem Georgem Sorosem. Svým jednáním ovšem naštvalo Evropskou unii.

„Na Maďarsku ji (EU – red.) vadí, že chce omezit vliv politických neziskovek, které podporují imigraci, na Polsku soudní reforma, kterou prosazuje vlastenecká polská vláda. Podobný zákon jako Maďarsko navrhlo i hnutí SPD. Je vidět, že Brusel podporuje a chrání sluníčkářské neziskovky (mnohdy financované George Sorosem), které chtějí naše země zničit masovou imigrací,“ napsal Fiala.

Fiala rovněž vyzval ke společné vzpouře proti diktátu Bruselu. Příznivcům slíbil, že pokud podpoří SPD ve volbách, bude Česko znovu svobodné. 

„Pojem „právní stát“ se v Evropské unii stal novou Brežněvovskou doktrínou omezené suverenity. Toto pošlapávání nezávislosti států EU má na starosti eurokomisařka Věra Jourová z ANO,“ dodal.

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020011711268455-neuveritelny-vyrok-eu-skonci-advokatka-hamplova-byla-sokovana-slovy-jourove-o-zakroku-proti/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Olga Sali

Olga Sali

19.01.2020 10:38

Vladimír Ing. Flössel , zamýšlet jsme se měli už hodně dávno, teď jako národ bychom měli vstát od počítačů, televizí, a začít konat.


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

19.01.2020 09:50

ANO má opět ve vedení EU Teličku, tentokráte však v sukni..Neměli by se na tom zamyslet?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.01.2020 18:44

U nás se politik s rovnou páteří nevyskytuje.Všichni ve větší či menší míře podporují porobu tohoto národa.A podle postupující situace se to daří díky poněkud nemyslícím mladým,kteří sice nic neprožili,nic neumí,ale chtějí určovat,co je správné a co ne.Čeští politici pokaždé,když se jednalo o bytí či nebytí národa,národ zradili.Ať to byly roky 1946,1948,1968 či 1989,pokaždé šli čeští politici pouze za svými zájmy.Národ je nikdy nezajímal,pouze zda jim prkenice zůstane či nezůstane.Podle toho také rozhodovali o národu.


 
                   Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Tři hlavní závazky pro udržení světového míru vložilo padesát států zakládajících OSN (bylo mezi nimi i Československo), do Charty OSN v r. 1945.  Když si je přečtete, uznáte: Ano, kdyby se jen tyto tři zásady ve světě dodržovaly, nebylo by došlo k válce minulé a zmizelo by též nebezpečí války budoucí. 

Různé tváře Pavla Zemana

Různé tváře Pavla Zemana

Mediální zprávy o činech nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nejsou příliš časté. Zřejmě o pozornost médií příliš nestojí.   Jeho přímí podřízení Lenka Bradáčová a Ivo Ištvan jej zastiňují. Opakovaně jsem se o něm v článcích zmiňoval jako o „brněnské sfinze“.

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a současnému boji s koronavirem,

Poslední domácí zprávy

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a...