• Úterý, 18. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Gizela

„Neuvěřitelný výrok. EU skončí!“ Advokátka Hamplová byla šokována slovy Jourové o zákroku proti Maďarsku
Počet návštěv: 2751

„Neuvěřitelný výrok. EU skončí!“ Advokátka Hamplová byla šokována slovy Jourové o zákroku proti Maďarsku

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová se vyjádřila ke slovům české eurokomisařky Věry Jourové o tom, že je nutné podniknout kroky proti Polsku a Maďarsku, kde je údajně ohrožena vláda práva.

Hospodářské noviny publikovaly článek s názvem: „Evropa musí zasáhnout proti Polsku a Maďarsku, je tam ohrožena vláda práva a nezávislost justice, tvrdí Jourová.“

V něm se píše, že Evropská komise musí „zakročit“ proti Polsku a Maďarsku, neboť se bojí, že v Polsku a Maďarsku je v ohrožení vláda práva a nezávislost soudů.

„Evropská komise musí zakročit proti Polsku a Maďarsku, protože se obává, že je v těchto zemích vážně ohrožena nezávislost soudnictví a vláda práva, prohlásila ve čtvrtek v Praze na setkání s českými novináři místopředsedkyně komise Věra Jourová. "Evropská komise musí plnit svou roli hlídače smluv, musí konat," odmítla Jourová kritiku z Varšavy a Budapešti, že se komise vměšuje do polských a maďarských domácích záležitostí. Připomněla, že k dodržování vlády práva se každá členská země Evropské unie výslovně zavázala při svém vstupu do tohoto uskupení,“ píší Hospodářské noviny.

Na výše zmíněná slova české eurokomisařky Věry Jourové na svých sociálních sítích reagovala advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Podle jejího názoru hrozí nový rok 1968 a násilná „demokratizace“ unii nepohodlných států. Pokud se Evropská unie odhodlá v této věci k činům, skončí, říká.

„Pro mne neuvěřitelný výrok. Takže tu bude nový “osmašedesátý”... povinná “demokratizace” - jen s tím rozdílem, že EU nepošle tanky. Pokud dojde k realizaci, EU definitivně skončí,“ napsala na svém Facebooku advokátka.

Tažení EU proti Maďarsku a Polsku

Místopředseda Svobody a přímé demokracie Radim Fiala se na svém účtu na sociální síti před několika dny vyjádřil k tomu, že se Maďarsko postavilo proti politickým neziskovým organizacím, které jsou mnohdy financovány americkým finančníkem Georgem Sorosem. Svým jednáním ovšem naštvalo Evropskou unii.

„Na Maďarsku ji (EU – red.) vadí, že chce omezit vliv politických neziskovek, které podporují imigraci, na Polsku soudní reforma, kterou prosazuje vlastenecká polská vláda. Podobný zákon jako Maďarsko navrhlo i hnutí SPD. Je vidět, že Brusel podporuje a chrání sluníčkářské neziskovky (mnohdy financované George Sorosem), které chtějí naše země zničit masovou imigrací,“ napsal Fiala.

Fiala rovněž vyzval ke společné vzpouře proti diktátu Bruselu. Příznivcům slíbil, že pokud podpoří SPD ve volbách, bude Česko znovu svobodné. 

„Pojem „právní stát“ se v Evropské unii stal novou Brežněvovskou doktrínou omezené suverenity. Toto pošlapávání nezávislosti států EU má na starosti eurokomisařka Věra Jourová z ANO,“ dodal.

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020011711268455-neuveritelny-vyrok-eu-skonci-advokatka-hamplova-byla-sokovana-slovy-jourove-o-zakroku-proti/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Olga Sali

Olga Sali

19.01.2020 10:38

Vladimír Ing. Flössel , zamýšlet jsme se měli už hodně dávno, teď jako národ bychom měli vstát od počítačů, televizí, a začít konat.


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

19.01.2020 09:50

ANO má opět ve vedení EU Teličku, tentokráte však v sukni..Neměli by se na tom zamyslet?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.01.2020 18:44

U nás se politik s rovnou páteří nevyskytuje.Všichni ve větší či menší míře podporují porobu tohoto národa.A podle postupující situace se to daří díky poněkud nemyslícím mladým,kteří sice nic neprožili,nic neumí,ale chtějí určovat,co je správné a co ne.Čeští politici pokaždé,když se jednalo o bytí či nebytí národa,národ zradili.Ať to byly roky 1946,1948,1968 či 1989,pokaždé šli čeští politici pouze za svými zájmy.Národ je nikdy nezajímal,pouze zda jim prkenice zůstane či nezůstane.Podle toho také rozhodovali o národu.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy