• Sobota, 29. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Horymír

Putin varoval, že antisemitismus vede do Osvětimi
Počet návštěv: 318

Putin varoval, že antisemitismus vede do Osvětimi

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Antisemitismus nakonec vede do Osvětimi, je třeba se mít na pozoru, abychom v budoucnu nedopustili stejnou situaci a abychom čelili jakýmkoli projevům xenofobie bez ohledu na to, od koho pocházejí, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

„Právě jste řekl, že není známo, kde končí antisemitismus. Bohužel to víme, končí v Osvětimi. Proto se musíme mít na pozoru, abychom v budoucnu nepřipustili nic podobného a čelili všem projevům xenofobie, antisemitismu, ať se to děje kdekoli a nehledě na to, kdo je původcem,“ řekl Putin na schůzce s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem.
 
"Антисемитизм заканчивается Освенцимом" В.В. Путин pic.twitter.com/xAYq9SJdmP
Кремлевский пул РИА (@Kremlinpool_RIA) January 23, 2020

Izraelský prezident rovněž dodal, že boj s antisemitismem není možný bez aktivní účasti Ruska.

„Na světové aréně existuje samozřejmě celkové pochopení toho, že jsou nepřípustné jak projevy antisemitismu, tak xenofobie a fašismu. Samozřejmě stejně jako vy víme, odkud pramení antisemitismus, nevíme však, kde to končí. Proto je přirozeně důležité, abychom proti němu bojovali společně. Tuto ‚válku‘ nemůžeme samozřejmě svádět bez aktivní účasti Ruska,“ řekl Rivlin na schůzce s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, kterou přenášela televize Rossija 24.

V Izraeli se konají akce na počest 75. výročí osvobození Osvětimi

V předvečer zahájení světového fóra věnovaného památce obětí holocaustu v pamětním komplexu Jad Vašem v Jeruzalémě uspořádají izraelské společenské a veteránské organizace slavnostní akce věnované výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim sovětskými vojáky.

Světové fórum památky obětí holocaustu (World Holocaust Forum), které bylo zahájeno 23. ledna, se časově shoduje se 75. výročím osvobození nacistického koncentračního táboru Osvětim sovětskou armádou 27. ledna 1945. Na akce, jejichž hlavní část se koná v jeruzalémském muzeu Jad Vašem, byly pozvány delegace z desítek států.

Ruský prezident Vladimir Putin pozvaný do Jeruzaléma izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem se má podle očekávání nejen zúčastnit činnosti světového fóra, ale také bude přítomen na cereminii odhalení pomníku obětí blokády Leningradu v centrálním jeruzalémském parku Saker.

Všeizraelská asociace Přeživší v koncentračních táborech a ghettech, sdružující stovky rusky mluvících obětí nacismu a jejich potomků pod předsednictvím Gity Kaufmanové, uspořádala v Tel Avivu speciální slavnostní akci. Na památku šesti milionů evropských Židů, kteří zahynuli během holocaustu, byl přečten židovský chvalozpěv kadiš a zapáleny pamětní svíčky.

Hosty fóra budou zástupci více než 60 mezinárodních delegací. Mezi hosty, které do Izraele pozval izraelský prezident Reuven Rivlin, je ruský prezident Vladimir Putin, německý prezident Frank-Walter Steinmeier, francouzský prezident Emmanuel Macron, americký viceprezident Mike Pence.

Za Českou republiku do Izraele odletěl premiér Andrej Babiš, který se včera v Jeruzalémě setkal s prezidentem Reuvenem Rivlinem. Za Slovensko památku obětí holocaustu uctí prezidenka Zuzana Čaputová. Celkem se největšího fóra v dějinách Izraele zúčastní prezidenti, předsedové vlád, předsedové parlamentů a monarchové 45 zemí.

Na konferenci v muzeu Jad Vašem je plánován projev prezidenta Putina a zástupců dalších členských zemí koalice proti Hitlerovi, také vystoupí prezident a premiér Izraele.

https://cz.sputniknews.com/svet/2020012311295356-putin-varoval-ze-antisemitismus-vede-do-osvetimi/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.01.2020 19:50

Tohoto skopčáka Kryplíka-pardon-Krystlíka,jsem už jednou utřel právě při referendu na Krymu.Stačilo mu připomenout tehdejší ukrajinskou ústavu a zvláštní ustanovení ohledně Krymu.Ten člověk je totiž německým fašistou a jeho výmysly už jen dokumentují jeho ubohost a debilitu.Je škoda,že právě on či jeho předkové německé řádění v Evropě přežili.Možná by stálo za uváženou,začít se zajímat o způsoby jejich přežití.On v tomto případě nemůže tvrdit,že je osvobodili Američané,což by nesmírně rád učinil!I on je za změnou historie z politických důvodů.


 

23.01.2020 22:23

Dnes vyšel komentář Tomáše Krystlíka ( dnes PL 15,59 hod.) podložený mnoha svědky, že Osvětimský stroj na vyhlazování Židů vlastně neosvoodili Rusi, Sovětská armáda. Že těch 7,800 přeživších nacistická zvěrstva bylo osvobozeno jenom formálně, protože Němci dali tamním Židům na výběr. Buď zústanete, nebo se vydejte s námi na západ. 80,000 ŽIdů se dobrovolně vydaly s Němci a po několika měsících byli zachráněni americkou armádou v Buchenwaldu. ...Dobře známe pochody smrti, kdy ti, co umdleli byli cestou Němci likvidováni. Takže ten člověk, kterého jsem shora jmenoval, se dopustil trestného činu popírání holocaustu. Je evidentní, že neonacistická soldateska pracuje v současnosti na plné obrátky. Tvrzení, že Židé raději prchli před sovětským osvobozením a šli dobrovolně s Němci je přespříliš. Ten člověk by měl být zažalován za zneuctění všech Židů, kteří přežili osvětimské peklo. Včera napsal svůj příspěvek pan Orlík, předseda židovské obce. Je třeba zabránit zločineckým živlům v destrukci, překreslení hrůz druhé světové války a svedení viny na Rusy, kteří krváceli jenom proto, že nacistické zrůdy neměli nárok na přežití. Pokud přežily, byla to vůle vítězů, kteří jim dali ještě jednu šanci vedoucí do budoucnosti. Žádná lidská (morální) zrůda na tom nic nezmění. Vážený pane Orlíku, jednejte v zájmu židovské obce, kterou zastupujete. Není možné zadupat historii do země. Židovský národ hrdě zvednul hlavy. Přeživší se zasloužili o vznik Izraele o vznik Mossadu, jenž musí nekompromisně postupovat proti antisemitům. Přeju všem těmto lidem úspěch v boji proti několikanásobkům nepřátel. Vím, že v naší republice působí člověk, který učí naše policisty utajovaných útvarů, jak účinně a efektivně vzdorovat nepříteli. Pokud chceme, přejeme si, aby na židovských hřbitovech neubývaly kamínky z náhrobních kamenů, dělejme vše pro to, aby "ráby Löwy a jeho Golém" byli těmi, kdo neustále oslovují českou veřejnost. Po dobrém jde všecko. Za první republiky jsme vnímali své židovské spoluobčany jako naši národní, důležitou součást. Vůbec jsme nevnímali jinakost etnika. Ty nekonečné fronty na filmy režisérů židovského původu svědčiliy o tom, že jsme si těchto tvůrců nesmírně vážili. Dělejme vše pro to, abychom spolu žili ve shodě a míru. I toho Golema lze zkrotit, jak nám ukázal mistr Werich. A tak se znovu vracím k těm kamínkům na náhrobcích. Ať přibývají a dávají nám najevo naši mnoholetou sounáležitost. .....Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy