• Sobota, 29. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Horymír

Andrej Koc: Vpád do Evropy. Proč USA na evropský kontinent přesunují celou armádu
Počet návštěv: 2866

Andrej Koc: Vpád do Evropy. Proč USA na evropský kontinent přesunují celou armádu

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Zadržování Ruska, boj proti terorismu a reakce na výzvy ze strany Číny – v tomto týdnu generální tajemník NATO Jens Stoltenberg vysvětlil, proč Američané posilují svou vojenskou přítomnost v Evropě.

Podle jeho slov se nyní v členských zemích EU nachází více amerických vojáků, než kdykoli jindy po ukončení studené války. A jejich počet se i nadále zvyšuje: za několik týdnů začne nejrozsáhlejší v posledních 25 letech cvičení Defender 2020, zpoza oceánu bude přesunuto dalších 20 tisíc vojáků a důstojníků.

 

Čtyřicet tisíc přileb

 

Logistickým centrem cvičení Defender 2020, které má probíhat v březnu, bude Německo. Už koncem ledna tam a také do Belgie, Francie a Nizozemska dorazí tisíce amerických vojáků. Manévry se budou konat na území deseti států za účasti 18 členských zemí NATO. USA pošlou na cvičení celkem 37 tisíc vojáků a důstojníků, celkový početní stav vojsk přesáhne 40 tisíc lidí.

V NATO se mluví o obnovení ročních cvičení REFORGER, která se konala v Evropě v letech 1969 až 1993. Jejich hlavním cílem bylo potvrdit schopnost NATO rychle rozvinout síly v Západním Německu, což by bylo nutné v případě války s Varšavským blokem. V rámci REFORGER se mnohokrát nacvičoval operativní přesun amerických vojsk zpoza oceánu. Na nejrozsáhlejších cvičeních REFORGER 88 bylo v Německu rozvinuto 125tisícové armádní seskupení.

„Tato cvičení budou do jisté míry složitější než REFORGER, řekl novinářům velitel americké armády v Evropě generálporučík Chris Cavoli. „V letech studené války se vojska posílala na dobře známé území, aby ho bránila před dobře známým nepřítelem. Jediné, co jsme tehdy nevěděli – kdy začne válka. Tentokrát ale přesunujeme na evropský kontinent obrovské síly, které mají být rozvinuty v mnoha zemích. A nevíme, kdo bude stát proti nám a komu se máme bránit.“

Cavoli se přetvařoval. Protiruské zaměření Defender 2020 je nasnadě. Větší část amerických vojsk bude dislokována v baltských zemích a v Polsku, v bezprostřední blízkosti ruských hranic. Podle legendy cvičení se předpokládá dobytí nástupiště od jakési „země agresora“ a jeho udržení až do příchodu hlavních sil vojsk.

Na Západě jsou i nadále populární strašáci o „ruské vojenské hrozbě“. „Všimli jsme si řady publikací v západních médiích, jejichž autoři vnucují obecenstvu ‚vážné obavy‘ z ohrožení bezpečnosti členských zemí NATO, které prý pochází z ruského Kaliningradu ‚nabitého nejmodernějšími zbraněmi‘,“ oznámilo v prosinci minulého roku ruské ministerstvo zahraničí. „Západní média se snaží jim vlastním způsobem šířit ve společnosti představy o ‚ruském agresorovi‘. Některá média citují prohlášení velitele Letectva USA v Evropě generála Jeffa Harrigana o tom, že Pentagon má plán proražení „vícevrstvé protivzdušné obrany“ Kaliningradské oblasti v případě „invaze Ruska do Pobaltí“. Přitom se zamlčuje skutečnost, že zdokonalování vojenských potenciálů na území enklávy je diktováno výhradně důvody zachování poměru sil.

Strategická enkláva

V minulém roce výzvědná letadla zemí NATO oblétla Kaliningradskou oblast více než 800krát. Stratégové Pentagonu považují tento region za zónu „omezení a zákazu vstupu a manévru“ (A2AD). Podle názorů západních vojenských odborníků operativně taktické komplexy Iskander ve spojení s protiletadlovými raketovými systémy S-400 a protilodními pobřežními komplexy Bastion enklávu spolehlivě ochrání před jakýmkoli útokem.

Podle názoru odborníků, budou-li se události vyvíjet podle toho nejhoršího scénáře a zaútočí-li NATO na Kaliningrad vší svou silou, město nejspíše dříve či později padne. Ovšemže za podmínky, že Rusko nepoužije taktické jaderné zbraně a nenasadí rezervy. V každém případě však útočník utrpí nepřijatelné ztráty.

Svědčí o tom také nejnovější zprávy Ministerstva obrany Ruska. Podle informací tohoto rezortu z 22. ledna vojáci raketového útvaru dislokovaného v Burjatsku nacvičili přepravu speciální munice do zadaného regionu. Hlavní cílem manévrů je nacvičování zkoordinovaných akcí dopravních jednotek s posádkami transportních nabíjecích vozů komplexů Iskander-M.

Podle názoru odborníků Střediska pro rozbor strategií a technologií může být tato zpráva Ministerstva obrany RF považována za první oficiální potvrzení existence jaderných bojových hlavic komplexů Iskander-M. Rozmístění podobných komplexů v Kaliningradské oblasti dodává tomuto regionu strategický význam pro obranyschopnost celé země. Chápou to také na Západě.

„Členské země NATO neustále posilují svou vojenskou přítomnost v blízkosti našich hranic a zvyšují pohotovost přesunu sil na východní křídlo,“ prohlásili v těchto dnech na ruském ministerstvu zahraničí. „Zvyšuje se intenzita cvičení, jejichž scénáře připomínají stále více cílevědomé přípravy na rozsáhlý vojenský konflikt. Pokračuje plánovitý rozvoj evropského segmentu systému protivzdušné obrany USA a NATO.“

Na ruském ministerstvu připomenuli, že Moskva nejednou vyjádřila obavy v souvislosti s posilováním vojenské infrastruktury NATO v blízkosti ruských hranic, mj. v souvislosti s rozmístěním amerických komplexů Aegis Ashore, které se mohou využívat pro odpálení jak raket protivzdušné obrany, tak i raket s plochou dráhou letu středního doletu.

Názory vyjádřené v článku se nemusí vždy shodovat s postojem Sputniku.

https://cz.sputniknews.com/nazory/2020012511301077-vpad-do-evropy-proc-usa-na-evropsky-kontinent-presunuji-celou-armadu/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

25.01.2020 19:19

To vám je náhoda!...Právě teď, když se do Evropy na hranice s Ruskem přesouvají mohutné útočné oddíly US Army a zbraně hromadného ničení, vypukne v Číně nová smrtelná choroba! Proč asi byla vypuknuta? To proto, aby se paralyzovala snaha Číny bojovat s agresory po boku Ruska. Nový koronavirus byl s největší pravděpodobností vypěstován v tajných vojenských laboratořích USA. Tento virus není natolik smrtelný, aby vyhubil většinu napadených lidí. Dá se mu bránit, když se na obyvatelstvo postižených kantonů uvalí karanténa. Karanténa znamená nemožnost volného pohybu. To platí i pro armádní jednotky. Nemocný voják není voják. Je třeba o něho pečovat. Tím, že byl v Číně nasazen tento typ viru, je zřejmé, že USA takovou metodou zparalyzují vojenské jednotky v této zemi. Ozřejmuje se tím vojenský vpád USA (NATO) na území RF. (Proběhne paralelně s čínskou chřipkou). Američtí stratégové tím vyřadili ČLR z války. Časová souhra mezi přísunem a lokalizací obrovské útočné armády a koronavirem v Číně není náhoda. Je to předem naplánované odstavení čínských vojenských sil z tohoto konfliktu. Oslabená Čína = oslabené Rusko = snadnější kořist. Svět se nachází těsně před vypuknutím válečné katastrofy. ....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.01.2020 18:57

Pokud se NATO rozhodne pro válku,bude to válka poslední.Rusko jasně prohlásilo,že to nebude válka konvenční,ale jaderná.Spíše se jedná o zastrašení obyvatel Evropy,aby nechtěli nic podnikat proti velikášským snahám USA a jejich doktríny světovlády.Evropa přece musí poslouchat a ne si dělat něco samostatně.A také zaplatit část vojenských výdajů USA.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy