• Středa, 15. červenec 2020
 • Svátek má Rukojmí Jindřich

          Zaslzíte, když na péči Vondry o život nás, Ostraváků, pomyslíte
Počet návštěv: 1024

Zaslzíte, když na péči Vondry o život nás, Ostraváků, pomyslíte

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Kdyby tento hluboce poddaný strýčka Sama na posledním Kongresu ODS oznámil jen to, že navrhuje výstavbu americké základny v Mošnově u Ostravy a nic dalšího k tomu nepřipojoval, vzali by  to lidé jako přirozený čin muže, který se cítí být víc Američanem než Čechem a podle toho též jedná. 

A třebaže by je ten návrh na nejvyšší míru popudil, protože by v něm nacházeli jistou paralelu k vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava, nemohli by popřít, že jde o návrh vůči Čechům sice zničující a brutální, ale též přímý.

Jenže takto jít na své krajany se Vondrovi nechtělo a rozhodl se  proto zabalit svůj návrh do čehosi jakoby lidského. Konkrétně tedy do péče a starosti o sociální dobro nás, občanů ostravského regionu. Jsme přece chudí nejen v běžném smyslu toho slova, ale jsme chudí i na pracovní příležitosti, prohlásil Vondra na kongresu. Takže výstavba i následný provoz americké základny by nám ty chybějící pracovní příležitosti  poskytl, a spolu s nimi bychom se z  naší současní bídy mohli krásně a bezbolestně vyvléct.

Kdo tuší jak dlouho a trpce – než tuhle svou starost dokázal i vyslovit – se asi Vondra trápil pomyšlením, jak nám pomoct. Jak dnem i mocí vymýšlel, jakými cestami by nás naší nouze zbavil – až na to jednoho šťastného dne kápl. Co tak vybudovat poblíž Ostravy americkou vojenskou základnu? Ta by přece ten problém  vyřešila. Mám přece v USA pár známých, promluvím s nimi a uvidíme. Není boha, abychom ty Ostraváky z jejich bídy nevysekali.

A tak se za těmi Američany vypravil a svůj návrh jim přednesl. Pochopitelně ti se vytáčeli, co že by si prý Češi o tom, že se k nim chtějí američtí boys nakvartýrovat, pomysleli, ne, ne, na to si Čechů moc považujeme, abychom čímsi takovým víceméně kolonizovali. Ne, ne, nepřichází v úvahu a víc o tom nebudeme diskutovat.

Jenže on Vondra se nedal, přivezl z Ostravska  fotografie nejubožejších příbytků, které se zde daly nalézt, včetně jejích bosých a nedostatečně oděných chudáků, kteří je obývají, nad osudem těch nešťastníků se mu i slzu podařilo vytlačit, a to Američany přece jen nalomilo a poté i zlomilo. Dobrá, tak ať je po tvém, ale jestliže se věc nepovede a lidi u vás nás pak nebudou mít rádi, zůstane to na triku tvém, ne našem.

Takto tedy mohla cesta k Vondrovu návrhů vést, ale je zde i možnost druhá. V ní se kupodivu  vzhledem k našemu trudnému osudu nachází Vondra ve stavu nepochopitelné sociální laxnosti a lažírování,  a zrovna v tomto jeho rozpoložení si jej k sobě Američané pozvou. A dobře si vědomi toho, že tento muž je už dlouhá léta mnohem víc jejich než náš, a že poturčenec vždy horší Turka, takto k němu pohovoří: „Poslouchej Lexo, co si ti lidi u vás vůbec  myslí? Máme vojenské  základny už skoro všude na světě a budeme je mít i u vás. V tomhle na žádné výjimky hrát nebudeme, takže buď tak laskav a doma to co nejdřív vyřiď, ano? Cože, že máte těsně před kongresem vaší strany. Výborně, tak to přednes hned tam, ať si na to ti tví Čehůni začnou zvykat. A ty samozřejmě makej na tom, aby se věc pohnula, zdržení už tak bylo  dodneška až dost“.

No a tak Vondra mákl a před delegáty Kongresu ODS a vlastně i před vším naším lidem rozprostřel oslnivý obraz Ostravska poté, co na něm vyroste devítistá první americká vojenská základna mimo území USA. No a pochopitelně přitom pomlčel, že zeměpisné souřadnice místa této základny se současně s jejím případným pompézním otevřením objeví na stolech nejvyššího štábu armády RF jako první cíle, na které v případě rozpoutání válečného konfliktu dopadnou první ruské rakety tzv. odvetného úderu.

Zbývá už pohovořit jen o posledním. Amerika je dnes jak známo, po aféře Russiagate a současně probíhajícím impeachmentu rozpolcena na dva tábory tak ostře vůči sobě ohraničené a nepřátelské, jak tomu nikdy dříve nebylo. Tábor Trumpův, republikánský, vyhlašuje úty prezidenta, že má v úmyslu podstatnou část svých vojáků ze zahraničí stáhnout zpět do USA,  radikálně omezit počet lidí zaměstnaných v amerických zpravodajských službách doma i v zahraničí, a nejpřednostněji že chce normalizovat své vztahy s Ruskem. Proti čemuž se co nejostřeji ohrazuje tábor demokratů, jehož nejpodstanější součástí je tzv. deep state (hluboký stát), složený z vojensko bezpečnostního komplexu USA, neokonzervativců a všech zpravodajských služeb USA včetně CIA a FBI – a tedy všech sil války.

Dávám laskavým čtenářům následující otázku. Kterého z těchto dvou táborů je náš krajan Vondra dnes asi exponentem?

Co myslíte?

Lubomír Man

 

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.01.2020 18:51

Vondra byl vždy proamerický,stejně tak Havel.Havel je po smrti a tak je na tahu podvodník Vondra,který okradl stát o cirka 380 milionů korun.A ten samozřejmě nemůže zklamat a rozlobit své pány v USA.Nakonec mu dala prostor ODS a tím dokázala,že ji národ nezajímá a podporuje americká vojenská dobrodružství.Ale to nakonec téměř všechny politické partaje v tomto státě.Zkrátka se opět objevilo "99 pragováků",tentokrát ve prospěch USA.Babiš asi protestovat nebude,má také své rozkazy z Washingtonu.Co na to řeknou voliči při volbách?


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

25.01.2020 17:18

Nejvetsi svinstvo na soucasne rusofobii te to, ze smecka hyen se vrhla na Rusko PO TE, CO SE RUSOVE KOMUNISMU ZBAVILI.

Cesko je prospikovane neocony rizenym neziskovakmii a organizacemi, napr Aspen Institute, NED (http://zvedavec.org/komentare/2019/12/8133-nac-ceka-prezident-zeman.htm). V cele NED (National Endowment for Democracy) je neocon Carl Gershman. Narod je brainwashovany Sorosovskymi medii, napr. Ceskou Televizi. Vsechny tyto instituce stvou proti Rusku, zasevaji chaos a nesvar. Zenou nas do valky proti Rusku jako ovce na porazku.

Michal Semin to popsal takto:
„Během let jsem s určitou nervozitou začal sledovat, jak se stupňují požadavky amerických sponzorů, abychom podporovali to či ono, a u některých z těch sponzorů se začalo ukazovat, že jsou napojeni na tajné služby a mají další skryté zájmy v rámci působení ve střední Evropě,“
https://voxpopuliblog.cz/hlasy-volajicich-na-pousti/

V USA se od konce studene valky dostali k moci neokoni. Zacali stvavou kampan proti Rusku. A hned se v Cesku nasli patolizalove, karieriste a komunisticti alibiste. Zatim je to diktatura mekka. Pouziva dezinformace, infiltrace, podplaceni, zastrasovani, natlaku.

PROGRAM POLITICKÝCH REFOREM V ČR
https://www.keepandshare.com/doc9/21055/ceskereformy-pdf-21k?da=y


 
Projev Tomia Okamury na celostátním grémiu SPD

Projev Tomia Okamury na celostátním grémiu SPD

Drazí členové a kandidáti, milí přátelé, vážené dámy a pánové, vítám Vás na letošním celostátním grémiu našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). To první, co Vám musím dnes říct, jsou velké obrovské díky za Vaši práci.

Jak český karbanátek zachránil Ameriku

Jak český karbanátek zachránil Ameriku

 

Zní to jak v pohádce. Chudý hostinský ze Stupna, z vesnice ležící nedaleko Zbiroha, se vydal roku 1888 do Ameriky hledat štěstí. Měl pár dolarů v kapse a velké plány… Ten chuďas se jmenoval František Kroc. A zde začíná příběh o velkém úspěchu českého podnikatele. Jeho vnuk již narozený v USA Raymond Kroc (1902 – 1984), se stal jedním z největších podnikatelů v pohostinství. Bez pověstného hamburgeru od firmy McDonald´s, by Američané nejspíše „pomřeli hlady“.

Poslední domácí zprávy

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že...