• Úterý, 18. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Gizela

Ing. Tomáš Macura, MBA - Primátor města Ostravy - Věc: Stížnost – dostupnost a možnost výměny občanského a řidičského průkazu
Počet návštěv: 295

Ing. Tomáš Macura, MBA - Primátor města Ostravy - Věc: Stížnost – dostupnost a možnost výměny občanského a řidičského průkazu

   Pane primátore, řeším v současnosti problém s výměnou občanského průkazu – letos, a s výměnou řidičského průkazu – příští rok. Není tomu tak dávno, kdy tato operace byla realizovatelná na radnicích městských částí, v mém případě v Polance nad Odrou. Dnes se výměna provádí v Ostravě, Gorkého 2. Netuším, který idiot vybral tuto lokalitu, jež je těžko dostupná pro motoristy (parkoviště snad pro deset aut, většinou zaplněné, kdo ví kým!) Na této komunikaci je složitý jakýkoliv manévr, protože je zaplněná po obou stranách parkujícími auty. Pro pěší je to velmi vzdálená lokalit.

   Letos mi bylo 76 let. Jsem zdravotně omezený, hlavně mobilitou. Na rozdíl od dalších spoluobčanů však mohu řídit auto, což je mi však málo platné z výše uvedených důvodů. Vůbec si nedovedu představit muže a ženy mého věku, kteří se pohybují pomocí berlí či chodítek, jak se snaží vyřídit výměnu zmíněných dokladů. Mnozí nemají ani rodinné příslušníky, kteří by byli schopni je do inkriminovaného místa dopravit. Koncentrace úřadu byla možná vedena ekonomickými důvody. Občan však tuto aktivitu zaplatí se vším všudy, což je citelné zejména pro nás důchodce!!

   Už dávno jsem ztratil iluze o politicích našeho státu. Těžko bych hledal ty, kteří by mohli být v mých očích autoritou. Jsem emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava (sloužil jsem jedenáct let v této funkci), stále jsem novinářem a publicistou, na mém kontě je dvacet knižních titulů – vše je dohledatelné na internetu. Zdůrazňuji to proto, že jsem byl a stále zůstávám tvůrčím člověkem, jemuž nikdy nebyla cizí empatie a sociální cítění, tedy to, co dnešním politikům schází. (Nikoliv verbálně, ale prakticky!) 

   Žádám Vás, pane primátore, o urychlenou nápravu. Jednou budete i Vy starým mužem, který by při ohlédnutí za sebe rád viděl činy, za něž se nemusí stydět. Zdraví je, pane primátore, vrtkavé. Žádný člověk neví dne ani hodiny, kdy se v jediné vteřině může vše změnit. A při devastovaném stavu našeho zdravotnictví nelze věřit v zázraky!

   Tento dopis pokládejte za otevřený. Podle potřeby bude zaslán některým redakcím.

   V Polance nad Odrou 13. února 2020 

Štěpán Neuwirth, Jaroslava Seiferta 1943, Polanka nad Odrou                                                                                                                                                                                                                 

- Štěpán Neuwirth -
Publikuje od roku 1966; emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, později tiskový mluvčí Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity (Dnes lékařské fakulty). Novinář, publicista, spisovatel. 18 vydaných knih; cena E.E.Kische za Tep nemocnice (literatura faktu).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

14.02.2020 08:08

Stížnost asi nebude vyřízena, protože parkoviště v lokalitě není nafukovací a zjevně má pouze komorní rozměry. Budova je nepřemístitelná, lokalita je nevhodná, tudíž to odskáčou ti, co už skákat nemohou. Co se týče občanů, zázraky se nedějí. Co se týče radních, zázraky se většinou dějí. probíhají dobře známým způsobem: Padesát tisíc si měsíčně vydělám, sedmdesát tisíc utratím a zbytek si uložím do spořitelny. Nelze čekat od takových lidí zázraky. Tak asi tak. ...Jinak naše duše je vždy, v jakémkoli věku, schopná předeběhnout naše nohy. To je nám dáno do vínku. ....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.02.2020 18:43

Tento článek popisuje,jak jsou úřady schopné ve své práci "pro lidi".Není to jen Ostrava,takto umístěné úřady jsou i v jiných městech.Úřady tady jsou hlavně pro úředníky a Ty,občane,si pomoz,jak umíš!Jen poukazování na primátora a jeho stárnutí je poněkud mimo.Politici přece budou až do konce života zdraví a v plné síle.Nevidí si totiž ani na špičku nosu a tak daleko,jací budou vestáří,nedovedou myslet.Znají jen přítomnost.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy