• Čtvrtek, 13. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Alena

Kosovo je Srbsko!
Počet návštěv: 1103

Kosovo je Srbsko!

Přemysl  Votava Článek od Přemysl Votava

Spravedlností se často oháníme jen tehdy, pokud se nám to hodí… Příkladem je Kosovo, historická součást Srbska. Kosovo snese srovnání s Mnichovem ze září 1938. Diktát evropských mocností nás také postavil do role odsouzeného. Tři miliony sudetských Němců v září 1938 jásalo, stali se součástí Říše. Statisíce Čechů bylo vyhnáno ze svých domovů, zachránili si jen holý život.

Kosovo je podobným příběhem, jen do role „mnichovanů“ se dostala Česká republika. Před dvanácti lety 17. února 2008 došlo v rozporu s mezinárodním právem k jednostrannému vyhlášení samostatnosti Kosova. Vyhlášení bylo porušením rezoluce č. 1244 Rady bezpečnosti OSN z roku 1999. Nastal exodus  250 000 Srbů a dalších národností, které musely opustit své historické domovy za benevolence a nečinného přihlížení USA a EU.

Tímto krokem došlo k precedentu, dle kterého může kdokoliv provést agresi bez rozhodnutí RB OSN. Tento akt byl pokračováním agrese proti Jugoslávii v březnu 1999 tzv. humanitárním bombardováním státy NATO pod vedením USA. Náletů se zúčastnila vedle USA i Velká Británie, Francie, Nizozemsko, dokonce i Turecko. Na Srbsko dopadlo na 30 000 raket s hlavicemi z ochuzeného uranu.  Evropa tak zažila po desetiletích míru akt bezpráví, umíraly tisíce civilistů, žen i dětí. Nálety trvaly 78 dnů. Škody dosáhly 30mld dolarů. Dnes je snaha na tuto agresi, která překreslila násilně mapu Evropy, zcela zapomenout. Jugoslávie, země jižních Slovanů byla zničena. Rezoluce OSN č. 1244 splněna nebyla!

Postoj české vlády k této agresi byl lokajský! Tehdejší ministr zahraničí ČR  Karel Schwarzenberg prohlásil : „…  jako právník (?) vím, že bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN to není čisté řešení, ale v součinnosti s ostatními státy EU, na samostatnost Kosova kývneme “. Tedy kývneme, protože to od nás očekávají Spojené státy, či bruselská EU. Podřídíme se tak, jako Hácha v březnu 1939.

Bylo to trapné konstatování od představitele suverénního státu, od toho státu, který má své historické zkušenosti s obdobným rozhodnutím v Mnichově 1938. Československo bylo také  obětováno mocenským zájmům Velké Británie, Francie, Německa a Itálie.

Srbsko od České republiky očekává jasný postoj. Jako příklad lze uvést Slovensko, které ani po 12 letech Kosovo neuznalo, nepodlehlo tlaku mocných. Podobně jako Řecko, Španělsko, Rumunsko, Kypr a řada dalších států. Nesouhlas s postojem české vlády vyjádřili v minulosti Václav Klaus  či Miloš Zeman.

Tak jako každý rok i letos se na Václavském náměstí se dnes sejdou občané a vyjádří solidaritu se Srbskem a nesouhlas s postupem tehdejší české vlády. 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.02.2020 19:08

Pan Votava se poněkud mýlí.Nedoučený hajný Schwarzenberg měl od českého parlamentu zákázáno uznat Kosovo.Přesto to udělal a český poslušný parlament na rozkaz z Washingtonu to dodatečně schválil.A onen Miloš Zeman byl v té době českým premiérem!Jen málo států ve světě má v politice takové připodělané zrádce,jako jsou tady.A je jedno,zda jsou z Čech,Moravy či Slezska.Zrádci národa jeden vedle druhého!


 
Fakt zme tak hlupi?

Fakt zme tak hlupi?

Přemyšlam o tym, jak hluboko pude tento test naroda. Jak daleko nas ponoři do te žumpy, aby nam ukazali, že zme nuly, neschopne myslet? Copak su lidi take ovce, že nevyhažu ty hajzly z oken?

 

Školní rok za dveřmi

Školní rok za dveřmi

Neučím již pět let, ale pořád mám prázdninovou učitelsko/ředitelskou fobii z 14. srpna. To jsem vždy jako říďa nastupoval „do procesu“.

 Líbí se Vám film Havel??? Pro mě je to natočené NIC za miliony korun z kapes daňových poplatníků.

Líbí se Vám film Havel??? Pro mě je to natočené NIC za miliony korun z kapes daňových poplatníků.

Je o mě všeobecně známo, že Václava Havla jsem si nikdy neoblíbil. Bude to asi tím, že žiji cca 20 Km od Hrádečku a od Trutnova, kde Havel takzvaně vykuloval a chlastal jako duha. Díky té blízkosti ledacos vím o osobě tohoto neřáda a jsem toho názoru, že měl dostat lopatou přes palici, jen co vylezl z basy. Nicméně vraťme se k filmu o tomto .........!  Celé toto dílko je velice tendenční a populistické ve snaze glorifikovat osobu Václava Havla. Dá se říci, že v tomto směru si nemá co vyčítat s Klementem Gottwaldem. Je to jen snaha o vytvoření kultu osobnosti a o obhajobě protistátní činnosti Havla.

Poslední domácí zprávy

Fakt zme tak hlupi?

Fakt zme tak hlupi?

Přemyšlam o tym, jak hluboko pude tento test naroda. Jak daleko nas ponoři do te žumpy, aby nam ukazali, že zme nuly, neschopne myslet? Copak su lidi...