• Neděle, 13. červen 2021
  • Svátek má Rukojmí Antonín

Vstanou noví Urválkové
Počet návštěv: 1916

Vstanou noví Urválkové

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Asi jen málokdo zaznamenal, že v tomto týdnu proběhne školení státních zástupců v rozpoznávání a potírání tak zvaných „trestných činů z nenávisti”. Třídenní akce se má konat 18. až 20. února na půdě Justiční akademie v Kroměříži. Odborně-ideologickou nalejvárnu povede Viktor Kundrák z Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva při Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a finský prokurátor Juha-Mikko Hämäläinen. Společně mají připravit 15 expertů z řad státních zástupců, akademického prostředí i neziskového sektoru, kteří následně vyškolí zhruba 80 řadových žalobců k lepšímu potírání „hate crime”.

Školení nařídil sám nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Jde o počátek praktického naplňování dohody, kterou loni na jaře uzavřel jeho úřad s Organizací pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Smysl a podstatu jejich dohody osvětlila mluvčí jmenovaného Úřadu, Katya Andruszová, takto: “Předsudečné trestné činy dopadají negativně nejen na oběti, kterých se přímo týká, co do jejich osobní zkušenosti a bezpečí. Vytváří také povědomí o ‘nás’ a ‘nich’. Rozdělují společnost dle diskriminačních kritérií – etnického původu, náboženství či sexuální orientace. To působí újmu příslušným komunitám a společnosti jako celku.”

Takže je šídlo z pytle venku a každému trochu poučenějšímu čtenáři už svítá, o co půjde. Ale abychom si uvědomili skutečnou hloubku problému, podívejme se na jednotlivé účastníky akce a na příslušné pojmy poněkud podrobněji. Bose bossů, Pavla Zemana, který to vše organizuje a za kterého se tak bije Minářův spolek Milion chvilek pro demokracii, protentokrát vynechejme.

Začněme Úřadem pro demokratické instituce a lidská práva při Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Jde o typickou liberálně pokrokářskou nátlakovou organizaci, štědře dotovanou Eurounijními a globalistickými kruhy. K charakteristice spolku snad postačí jedna věta z jejího „mandátu” (zde ): „… Organizuje výroční setkání OBSE pro lidská práva, tři doplňující schůzky a seminář, který hodnotí pokrok vlád a poskytuje nevládním organizacím platformu pro svobodné vyjádření jejich obav.” Činnost spolku se tedy dá v kostce shrnout jako protlačování pohledů, názorů a postojů „těch správných” neziskovek do právního řádu zemí Evropy. A to přes hlavy nic netušícího občanstva.

„Zajímavou” je také osobnost jednoho z uvedených školitelů. Finského prokurátora Juha-Mikko Hämäläinena. Přes to, že severské země jsou všeobecně pokládány za oblast, která je v lidskoprávním potlačování normálnosti a zdravého rozumu, oproti zbytku Evropy, daleko vepředu, tak osobnost prokurátora Hämäläinena budí  kontroverse i tam. Místní zdroje (třeba zde) ho titulují „että pahamaineinen syyttäjä Juha-Mikko Hämäläinen”, tedy něco jako notoricky známý žalobce Juha-Mikko Hämäläinen. A kladou zajímavé otázky: „Snaží se Hämäläinen, který je zapojen do policejního vyšetřovacího řízení, zajistit, aby vyšetřovací řízení skončilo politicky správným závěrem?”, nebo „Existuje ve Finsku kromě politické policie už také kancelář politického žalobce?” Což jsou v politicko-korektní Skandinávii slova na hranici vzpoury a zjevně musí mít nějaký, veřejností všeobecně sdílený základ. Jinak by se novináři tak neodvázali. . A tento člověk byl vybrán, aby školil naše státní zástupce.

Týká se to každého z nás. Protože třeba oné slavné „předsudečné nenávisti” se můžeme dopustit (a pravidelně se jí také nevědomky dopouštíme) denně. Podívejte se na definici – činu se dopouštějí ti, kteří „neusilují o okamžité zničení demokratického systému, ale postupně ho oslabují”, nerespektují koncept základních lidských práv, podněcují k nenávistným aktivitám další osoby, šíří strach ve společnosti, štěpí společnost, vyvolávají v ní antagonismy, zlehčují osudy obětí totalitních režimů a obětí nenávistně motivované trestné činnosti. Při komunikaci s veřejností využívají dezinformace a konspirační teorie a stávají se nástrojem vlivového působení zemí a skupin, která nerespektují principy pluralitní demokracie.” A je to. Klacek na každého z nás, kdo není dostatečně nadšen směřováním Evropy a v ní (bohužel) i našeho státu.

Poprvé s tou právní zvrhlostí, která jakoby z oka vypadla gumovému zákonu o „podvracení republiky” z dob dávno minulých, vyšel ministr vnitra Jan Hamáček. V parlamentu se pak hájil (zde), že „tento pojem není konstruktem jeho resortu, ale konsenzem několika rezortů na doporučení akademiků a lidskoprávních neziskových organizací.”  

A jsme zase zpět u „aktivistů”, neziskovek a jejich zastřešujících a podpůrných organizací. U Bruselem a globalisty organizovaného systému, který podloudně, skrytě a obmyslně infiltruje státní orgány, mění politiku a právní řád státu, aniž prošel jakýmkoli volebním testem. Bez souhlasu občanů, přes hlavy jimi volených zástupců, mimo demokratickou kontrolu moci….

Cílem kroměřížského školení státních zástupců podle jeho organizátorů je, aby na každém úřadu okresního, krajského či vrchního státního zastupitelství byl aspoň jeden „správně” proškolený žalobce. Máme se na co těšit.

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.02.2020 19:02

Urválkové se už objevili a začali působit.Zatím jen pokoutně,ale tato příprava je už nová trvalá totalita.Bravo,pitomci z demonstrací 1989.To se vám,blbci,skutečně povedlo.Bohužel bude tato "aktivita" skutečně aktivní
jen pro netahavé menšiny.A pro Mirja Mikesh:Vy nevíte,že nás fašisté na Ukrajině chrání před zlým Rusem?Prolhaného Fendrycha neberu v potaz a Wollner(podle jména německý čech,nebo český němec) je obyčejné jelito,které se samo shazuje.On nemá žádné emoce,jen říká to,co má rozkázáno od svých páníčků.Prostě takový poslušný pejsek.Ale to jsou v ČT naprosto všichni.A musíte vědět,že západ své smlouvy plní.S Hitlerem podepsal smlouvu a nechal ho rozpoutat válku.Smlouva s ČSR byla jen jako!


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

17.02.2020 18:01

Já například aktivitu toho snaživého Pavlíka Zemanů kvituji. Je třeba okamžitě pozavírat všechny, kteří nejsou sto se udržet a předsudečnou nenávistí obviní všechny Rusy, Číňany a já už ani nevím koho všeho, kdo nás chce vojensky zachvátit. Třeba podle takového Fendrycha na nás rus jde už od roku 2014. Musí to bejt dneska sakra dálka. Nebo takovej malej svazák Wollner. Z toho nenávist proti Rusům přímo kape. A přitom ho místo Rusa může kdykoliv profackovat normální Čech. Také bych dal aspoň podmínku, těm co předsudečně ví, že nás západ ochrání. Asi jako vždycky když jsme měli smlouvu.


 
 Policie jako hybatel v politice

Policie jako hybatel v politice

Politikům a novinářům dělá hodně starostí nezávislost policie a státního zastupitelství na politických vlivech. Některým to ale vydrží jen tak dlouho, než policie sáhne na jejich lidi, neboť považují za nepatřičné, aby je vůbec obtěžovala prověřováním podezření, že se dopustili nezákonného jednání. Takže když se dostal do potíží místopředseda vlády Jiří Čunek, KDU-ČSL hrozila opuštěním vlády, pokud se její představitel dostane před soud. Vynucená opatření připravila Jiřího Čunka o možnost odnést si z veřejného soudního řízení zprošťující rozsudek. Jeho trestní stíhání bylo zastaveno. Ale vypukla „válka žalobců“, kterou uhasila až ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová zbytečnou, leč úspěšnou stížností pro porušení zákona, na jejímž základě Nejvyšší soud ČR rozhodl, že trestní stíhání Jiřího Čunka bylo od počátku nezákonné. Trestní stíhání bylo tehdy již dávno  nevratně zastaveno. 

Putin dává Bidenovi a Západu lekci za lekcí, ale to světu prospívá

Putin dává Bidenovi a Západu lekci za lekcí, ale to světu prospívá

Ještě nikdy v minulosti se nekonalo setkání představitelů Ruska a USA v tak schizofreničtější situaci než dnes. Zatímco Trump doslova toužil po setkání s Putinem, Joe Biden měl vždy k němu negativní vztah. Kdysi v pozici viceprezidenta Putinovi vyčetl, že nemá duši, jako prezident postoupil o level výš a označil jej za zabijáka. Putin byl v reakcích usměvavý a popřál mu mnoho zdraví a ironicky řekl, že to myslí vážně, když krátce předtím měl Biden výpadky paměti a pády na schůdkách svého letadla.

Odmítala jsem odebírat licence fotovoltaickým elektrárnám „na objednávku“

Odmítala jsem odebírat licence fotovoltaickým elektrárnám „na objednávku“

Institut Aleny Vitáskové z.s. (IAV) ochrana lidských práv a svobod se mimo
jiné zabývá vymahatelnosti práva a spravedlnosti. Ve dnech nedávno
minulých oznámil rezignaci NSZ Pavel Zeman, hlava všech soudních
procesů. Zní to nadneseně, ale skutečným pánem procesu je státní
zástupce. Je to on, kdo bez odpovědnosti obžaluje, nebo neobžaluje. Je
to on, státní zástupce, kdo může občany zastrašovat až psychicky vydírat,
aniž by se mu cokoliv stalo. 

Poslední domácí zprávy

Lidice

Lidice

Je to 79let od lidické tragédie. České Lidice, hornická vesnice nedaleko Kladna, se stala 10. června 1942 výkladní skříní německého...

A znovu do Protektorátu?

A znovu do Protektorátu?

Toto pondělí se německý ministr zahraničí Heiko Maas opravdu odvázal. Sundal si pomyslné rukavičky a otevřeně vyzval Evropskou unii ke zrušení...