• Neděle, 05. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Miroslava

Feminismus pořád potřebujeme
Počet návštěv: 515

Feminismus pořád potřebujeme

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Některá slova mění svůj význam. Třeba feminismus. V minulosti byly feministkami odvážné a hrdé ženy. Bojovaly za právo na svobodný život, chtěly se vzdělávat, cestovat, volit. A podařilo se jim mnohé!

Dnes ženy svobodu mají, ale ne všude. A mlčením k situaci v islámu ztratí už i ty svobody, které byly tvrdě vybojovány. Budou se muset zahalovat, nebudou moct chodit samy ven – jinak budou v ohrožení. Přesně to se děje ve Švédsku, Německu, Francii a Británii.

Takže já se hlásím ke skutečnému feminismu – k hnutí, které chce pro ženy vydobýt svobodu. Je to třeba i dnes a je k tomu třeba stejná odvaha, jako musely mít ženy v minulosti.

Feminismus není boj s muži, kterým se líbí hezké ženy. Feminismus není boj s tradicemi a s přirozenými biologickými rolemi ženy. Feminismus je boj s kamenováním, s nuceným zahalováním, s povoleným bitím, s obřízkami. To JE feminismus, který potřebujeme.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.02.2020 18:48

Já feminismus nepotřebuji a muslimky také ne.Těm vyhovuje způsob života,jaký mají.Jak dopadá snaha povzbudit údajně zaostalé ženy a vůbec lidi,nám dává odpověď situace v Lybii,vyvážení demokracie do zemí,kde ji nechtějí a jediné,po čem touží je,aby je všichni nechali na pokoji.Jakýkoliv pokus o změnu třetího světa přinesl pouze války a utrpení.Pak američtí psychiatři hledají nové způsoby mučení,aby prý ochraňovali životy Američanů.Pokud by Američané seděli doma na prdeli a nikam se necpali,tak by nikdo nevymýšlel takové hovadiny na způsob amerického psychiatra.Takže i s tím feminismem raději nic nedělat!Islám je minimálně 500 let pozadu ve vývoji oproti křesťanství a všichni vědí,jak dopadaly v té době veškeré pokusy na změnu.Je třeba to ponechat vývoji!


 
Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Co je to za člověka, ten pan Kolář, když si své ego musí posilovat soubojem s již dávno zemřelým člověkem??? Co je to za primitiva, jenž pro své osobní zviditelnění musí strhávat památníky??? To asi nebude člověk ryzího charakteru-viďte?? Je to ubožák a zbabělec, jenž aby vyhrál, tak vede souboj s mrtvým, neboť živému se bojí postavit z očí do očí. Vyzývám tě tedy Koláři. Pojď. Čekám na tebe. Jsem živý a má sevřená pěst čeká.

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

""Dnešní sejmutí bronzové sochy maršála Koněva z piedestalu na náměstí Interbrigády je pomyslným posledním tónem v etudě, která se v Bubenči rozehrála v roce 1980. Její echo bude nadále rezonovat v muzeu věnovaném dějinám dvacátého století v Československu, a přispěje tak k objektivnímu výkladu naší nedávné historie,” okomentoval odstranění sochy starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

Poslední domácí zprávy

Český Maduro

Český Maduro

Hlavní proud české žurnalistiky oklestil naše právo na svobodný přístup k informacím téměř monotematickým zúžením pozornosti na...