• Čtvrtek, 13. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Alena

Nela Lisková: Obrtel lže, jako když tiskne!      aneb
Počet návštěv: 3147

Nela Lisková: Obrtel lže, jako když tiskne! aneb "za peníze v Praze dům"

- Nela Lisková - Článek od - Nela Lisková -

  V kontextu s mým veřejným prohlášením, kdy jsem uvedla, že jsem ukončila v sobotu 15.2.2020 své čtyřleté působení v Národní domobraně a následně jsem byla nějakou zvláštní "náhodou" na 30 dnů zablokovaná na mém FB profilu, se vyjadřuji k této záležitosti a chci uvést snůšku lží Marka Obrtela na pravou míru.

Situace v Národní domobraně je napjatá již tři roky. Můj první a zásadní spor byl s M.Obrtelem a tehdy ještě s Davidem Buchtelou ohledně členských poplatků, které zavedli v Národní domobraně a nechali si je posílat na svůj účet.

Dále jsem nesouhlasila s nechutně předraženými nášivkami, za které jim rovněž peníze chodily na účet. Obě tyto záležitosti jsem od počátku odsoudila a distancovala jsem se od všech finančních aktivit a Obrtelovi jsem bezprostředně po tom, co s tímto přišel oznámila, že takovými kroky domobranu pohřbí. 

Národní domobrana není business, bohužel toto Obrtel nechtěl pochopit a tak v první vlně sbírání stokorunových poplatků ztratil důvěru a Národní domobrana ve velkém ztrácela příznivce i členy.

To byl pro mě klíčový moment, kdy jsem se za Obrtela neskutečně styděla.

Je zajímavé, že v té nechutné snůšce lží, kterou M. Obrtel o mě rozšiřuje se tímto veřejně nepochlubil. Nedivím se...  

Mnohokrát jsme se jako rada ND Obrtela a Buchtely dotazovali na jejich hospodaření s prostředky, které od domobranců získávali bez našeho vědomí. Nikdy nám nikdo nepředložil žádné dokumenty týkající se této věci, natož pak výpisy z účtů.

Dále jsem velmi překvapená, jak najednou veřejně odsuzuje moje působení v Donbasu. Obrtel lže, že se o otevření mého Zastupitelského centra dozvěděl až z pozvánky. Osobně jsme v rámci nejužšího vedení vše podrobně konzultovali a moje činnost byla pro ND klíčová, protože jsem Národní domobranu mediálně zastupovala v rámci naši dohody o rozdělení činností v radě ND. Nikdy jsem nepodnikala kroky bez konzultace s radou ND.

Obrtela jsem na Donbas zvala mnohokrát, ale nebyl manželkou a tchýni puštěn. Takto zněla vždy jeho odpověď. Nedokážu si představit, jaké příkazy by doma dostal, kdyby došlo opravdu k ohrožení našeho státu. Neustále si stěžoval, že je sledován BIS, a že se cítí ohrožen. Nakonec místo sebe poslal na Donbas Františka Krejču. Takto si chlapa, natož velitele, opravdu nepředstavuji a tak jsem mu doporučila, aby tedy i nadále zpíval ve svém kostelním sboru a obranu státu přenechal skutečným chlapům. 

Po celé moje působení v ND mi Obrtel bránil v publikaci mých článků na webu a FB stránce Národní domobrany. Jako důvod uvedl, že je mě už všude plno, a že zastiňuji jeho a kolegy. Ovšem to, co sdělil v médích, je ještě pikantnější. Dle Obrtela jsem radikální a to ho poškozuje. Obrtel - rádoby velitel spolku o 30 důchodcích a pár lidech v produktivním věku (to je totiž celá sestava ND), tedy nazývá čistou, nezaobalenou pravdu, radikalismem. 

V tom případě tedy budu radikální, ale zaobalovat pravdu vylhanou omáčkou, aby byla pro některé zbabělce lépe stravitelná, nebyla a nebude nikdy moje parketa. 

Je zajímavé, že mi byl bezprostředně po mém veřejném ohlášení, že z ND odcházím, zablokován na 30 dnů účet na mém FB profilu a začala kampaň ze strany Obrtela, Raptor TV a nějakého Kapala ze Svobodného rádia a ještě zajímavější je, že všichni tři intenzivně spolupracují s SPD! Pokud jde o Raptor TV a Žarka Jovanoviče, tak ten mě veřejně špiní už pět let. Možná je to vzhledem k jeho insolvenci a dluzích ve výši 5 milionu jedna z dobře placených zakázek. Kdo je zadavatelem si nemusíme dlouho domýšlet... 

Nikdo z výše uvedených mě neoslovil, abych se k dané věci taky veřejně vyjádřila. Zkrátka se domluvili mezi sebou, využili zbaběle moji blokace na FB  a veřejně vypustili info, že mě oslovili, ale údajně se bojím a nechci vystoupit! Kdo mě zná, dobře ví, že slovo "bojím" je v souvislosti s mojí osobou to poslední, které by bylo reálné.

Obrtel mě veřejně obvinil z kariérismu, ale byl to právě on, kdo neúspěšně kandidoval v posledních senátních volbách, nikoli já... 

Nechápu, jak mi může veřejně vyčítat i takové drobnosti, jako to, že dbám na svůj vzhled. Pochopitelně si jako žena na své image zakládám, nemluvě o tom, že jsem veřejně činná osoba a očekává se to ode mě. 

A teď navážu na další lež Obrtela. V srpnu jsem mu skutečně poslala (znechucena jeho chováním) sms ve znění, že mi ND již nedává smysl, a že končím. Tato sms byla soukromá, předcházelo ji mnoho hovorů s Obrtelem, které se týkaly fungování nebo lépe řečeno nefungování ND a mě už nějak nemotivovalo se po všech jeho přešlapech dále angažovat.

Následně mi volal Alois Konečný a přemlouval mě, abych setrvala a vydržela, že má už Obrtela taky plné zuby, zejména jeho arogance a touhy velet zeměkouli, na což ovšem nemá nejmenší potenciál. Veškerou práci za Obrtela dělal za své finanční prostředky již zmíněný Alois Konečný - člen rady ND a mrzelo ho, že se ho nikdy Obrtel nezeptal, zda a v jaké výši je potřeba se s nim vyrovnat. Pár dnů na to mi Obrtel volal a já jsem mu sdělila, že nechápu, proč mi nechal zrušit email ND a on mi řekl, že to není důležité.

V telefonu jsem mu sdělila, že oficiální stanovisko ohledně mého odchodu z ND vydám sama, že jsem mluvila s Aloisem a dám si čas na rozmyšlenou a že dokud se k tomu nepodám veřejné stanovisko sama, tak že v ND zůstávám.

Zrušením emailu ND mi pochopitelně nechodily žádné informace týkající se akcí a setkání v rámci ND a ani to nebrání Obrtelovi, aby veřejně prohlásil lež, že jsem se akcí neúčastnila. Ano, neúčastnila, protože přesně o to mu šlo. Jeho komplexy, že ho snad zastiňuji, byly už v rozporu se zdravým rozumem. 

Takovéto veřejné prohlášení činím poprvé v životě a upřímně je zcela v rozporu s mými životními zásadami, protože některé lidi zkrátka ignoruji. Nicméně v tomto případě mám pocit, že na uvedení věcí na pravou míru mám právo, a že není asi úplně fér, když mi není dán prostor rádoby hrdiny a vlastenci na moje vyjádření. Je smutné, že si Obrtel a spol.financováni z kruhů SPD hrají na vlastence a chlapy a přitom se bojí padesátikilové ženy a jejího vyjádření. S takovým materiálem tady máme něco dokázat? A čeho se tedy tolik bojíte Obrteli, Jovanoviči a Kapale? Že by nepohodlné pravdy? Veřejně jste prokázali, že nejste muži, natož chlapi, ale ubrečené pavlačové drbny, které se bojí konfrontace a tím jste klesli na úroveň žumpy.

Poslední lež Obrtela, ke které se chci vyjádřit ,je moje údajné bojkotování a roztrhání dokumentů k založení spolku ND. Dokumenty k založení spolku ND jsme sice připravili, nicméně v konečné fázi Obrtel porušil naši předchozí dohodu, a i když jsem byla ochotná se nad to povznést, některé body jsem chtěla, aby upravil na základě naši dohody. Obrtel trval na své verzi a odmítnul jakékoli změny a tím pádem jsem odmítla být členem spolku ND. Dokumenty stále existují a mohu je předložit, ale Obrtelova verze o roztrhání měla dát celé věci asi dramatický nádech.   

   K zamyšlení by stála i záležitost Obrtela, která se týká vrácení vyznamenání za jeho  působení v misích NATO. Protože pokud vrátil vyznamenání, ale peníze si ponechal, šlo pouze o populistický tah, nikoli o chlapský postoj k celé záležitosti a takto to má Obrtel, bohužel, ve všem. Udělá "A" pro oko veřejnosti, ale ono nejpodstatnější "B" už nikdy nedotáhne do konce. Ovšem rozesílat lidem pomlouvačné emaily plné lží o mě, to mu jde. Je smutné, jak hluboko může jeden malý, zamindrákovaný člověk klesnout.

Není od věci osvětlit můj vztah k SPD a T.Okamurovi. V roce 2016, když jsem poprvé letěla na Donbas, jsem požádala Okamuru, zda by mi pomohl zveřejnit skutečná fakta o válce v Donbasu, protože není přece přijatelné, aby česká vláda financovala z našich daní vyvražďování civilistů na východě Ukrajiny a my jsme to mlčky podporovali. Okamura toto důrazně odmítnul a sdělil mi, že se touto otázkou nikdy zabývat nebude, že nechce mít na krku BIS a neustále problémy. Já jsem mu řekla, že tím u mě skončil, protože pokud mám s někým spolupracovat, musím si ho vážit, což v jeho případě vrcholného alibisty nebude již možné. To jen k osvětlení, proč je na jméno Lisková SPD tolik alergické. Toto vše logicky zapadá do kontextu, kdy si SPD kupuje Národní domobranu a její případné příznivce, výměnou za Liskovou. Ovšem, než do tohoto nezdařilého businessu Okamura udeřil, měl si předem zjistit fakta o tom, že mu 30 lidí v důchodovém věku a pár v produktivním, moc přínosní nebudou. 

Po celou dobu mého působení v Národní domobraně jsem se snažila o sjednocení vlastenecky vyhlížejících subjektů, což všichni, kteří moji činnost sledují nejen na mém FB profilu, mohou potvrdit. Bohužel, situace je taková, že každý chce být vůdcem své bezvýznamné mini smečky a o skutečné velké spojenectví "vůdcům" ani tak nejde, jde o to mít svůj fanklub o pár lidech a čechrat si své ego. Ano, ego je přesně to, co likviduje potenciál vlastenecké síly. 

Pro doplnění chci uvést, že mám pouze jeden jediný profil na sociálních sítích a to na FB a poznáte ho tak, že v součtu přátel a sledujících jde cca o 14 tisíc lidí. Takže, co údajně sděluje  "Lisková"  na minimálně pěti falešných profilech, které někdo vytváří za účelem diskreditace moji osoby, stejně tak, jako falešné vulgární fotky a videa, nejsem schopna ovlivnit a je pouze na vašem zdravém úsudku, která sdělení budete nebo nebudete brát v úvahu. 

V pondělí 24.2. ve 20h budu na toto téma hovořit na Svobodném vysílači, kterému tímto děkuji, stejně jako Rukojmi.cz a Svobodným novinám, za naprostou korektnost, slušnost a odvahu stavět se k informacím férově, bez ohledu na nátlak zájmových skupin, které pravdu v naši zemi ve velkém potlačuji.

To je vše, co k tomuto chci sdělit. I když by toho bylo mnohem víc, odmítám zabředávat do hloupých sporů a i přes další vlnu lživých pomluv k moji osobě, která bezesporu bude následovat, se k tomuto tématu již nebudu vyjadřovat. Stále věřím ve zdravý úsudek většiny a nechám na každém, ať si vytvoří na celou záležitost svůj názor.

 

 

 

Nela Lisková

- Nela Lisková -
Žije v Ostravě, profese Obchodní ředitelka, krátce působila v ČSSD, v komunálních volbách v roce 2014 kandidovala na primátorku Ostravy a starostku Ostravy -Jihu, aktivně se účastní politického života.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.02.2020 19:14

V jisté části s paní Liskovou nesouhlasím.Nevidím důvod,proč by měl spolu s metály vracet i peníze?On tam nevykonával svou práci?Nebo proč by je měl vracet?Co se týká ND,tak ta je mi lhostejná!


 
Školní rok za dveřmi

Školní rok za dveřmi

Neučím již pět let, ale pořád mám prázdninovou učitelsko/ředitelskou fobii z 14. srpna. To jsem vždy jako říďa nastupoval „do procesu“.

 Líbí se Vám film Havel??? Pro mě je to natočené NIC za miliony korun z kapes daňových poplatníků.

Líbí se Vám film Havel??? Pro mě je to natočené NIC za miliony korun z kapes daňových poplatníků.

Je o mě všeobecně známo, že Václava Havla jsem si nikdy neoblíbil. Bude to asi tím, že žiji cca 20 Km od Hrádečku a od Trutnova, kde Havel takzvaně vykuloval a chlastal jako duha. Díky té blízkosti ledacos vím o osobě tohoto neřáda a jsem toho názoru, že měl dostat lopatou přes palici, jen co vylezl z basy. Nicméně vraťme se k filmu o tomto .........!  Celé toto dílko je velice tendenční a populistické ve snaze glorifikovat osobu Václava Havla. Dá se říci, že v tomto směru si nemá co vyčítat s Klementem Gottwaldem. Je to jen snaha o vytvoření kultu osobnosti a o obhajobě protistátní činnosti Havla.

Hra s ohněm se nevyplácí, pane Lukašenko…

Hra s ohněm se nevyplácí, pane Lukašenko…

Mnozí se jistě dohodneme, že barevné revoluce byly často přes čáru. Tou nejméně úspěšnou byl kyjevský euromajdan, do kterého se zapojil snad celý Západ, na čele s Barakem Obamou a Angelou Merkelovou a pochopitelně celou EU. Výsledek je dnes jasný. Na jedné straně je Ukrajina spolehlivě nenávidějící Rusko, což bylo cílem číslo 1 plánu. Ovšem zároveň je to Ukrajina zčásti se územně rozpadnuvší a ekonomicky soutěžící o členství mezi zhroucené státy světa či již tam náležící.

Poslední domácí zprávy