• Neděle, 05. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Miroslava

Počet návštěv: 589

"Pozvání přijala.“ Merkelová v květnu přijede do Prahy na summit V4

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Premiér Andrej Babiš v pátek potvrdil, že německá kancléřka v květnu navštíví Prahu. Do ČR dorazí během předsednictví Česka ve Visegrádské skupině.

Jako první o chystané návštěvě Merkelové informoval server iHNed.cz s odvoláním na tři vysoce postavené zdroje z české i německé strany. Později tuto informaci potvrdil deníku Právo i sám premiér Andrej Babiš.

„V rámci českého předsednictví visegrádské čtyřky jsem pozval paní kancléřku Merkelovou do Prahy a ona pozvání přijala,“ cituje Právo premiéra Andreje Babiše.

Podle průzkumu agentury STEM Angela Merkelová patří mezi nejhůře hodnocené světové osobnosti v Česku. Nepříznivý postoj k ní zaujímá přes 70 % dotázaných. Je na tom hůře než například ruský prezident Vladimir Putin, kterého pozitivně hodnotilo 36 % dotázaných. Horší výsledek mají pouze bývalý předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker (25 % kladných hodnocení), americký prezident Donald Trump (24 % kladných hodnocení) a čínská hlava státu Si Ťin-pching (18 %) kladných hodnocení.

Annegret Krampová-Karrenbauerová

© AP Photo / Michael Sohn

Pro srovnání přes 71 %  podporuje slovenskou prezidentu Zuzanu Čaputovou a 63 % podporuje papeže Františka. Na třetím místě v popularitě je maďarský premiér Viktor Orbán (48 % kladných hodnocení).

Německá kancléřka naposledy navštívila Česko v říjnu 2018, krátce před oslavami stého výročí vzniku Československa. Babiš Právu připomněl, že Německo je pro Česko největší exportní zemí i největším investorem.

Loni český vývoz do Německa dosáhl hodnoty 293,2 miliardy korun, což představuje asi 31 % celkového exportu. Import z Německa dosahoval 233,7 miliardy korun neboli 26,5 %. Podle údajů České národní banky celkové investice z Německa v roce 2017 dosahovaly bezmála 133 miliard korun.

Další vysoká návštěva

Zuzana Čaputová

© AP Photo / Jason DeCrow

Během Mnichovské bezpečnostní konference se český ministr zahraničí Tomáš Petříček setkal se šéfem americké diplomacie Mikem Pompeem. Petříček předal Pompeovi pozvánku na letošní 75. výročí osvobození Plzně americkými vojsky. Na oficiální odpověď se teprve čeká.

Slavnosti svobody, které připomínají v Plzni osvobození od německé okupace, vrcholí 6. května. Letošní oslavy mají být výjimečné a budou trvat celých šest dnů.

Z ministrů zahraničí Spojených států navštívila naposledy Česko Hillary Clintonová, která se v prosinci 2011 zúčastnila pohřbu exprezidenta Václava Havla.

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020022111532976-pozvani-prijala-merkelova-v-kvetnu-prijede-do-prahy-na-summit-v4/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Karel Kačaba

Karel Kačaba

23.02.2020 06:34

Myslím, že pan Babiš pozváním baby Merkel si sáhl do exkrementu.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.02.2020 18:50

Babiš skutečně pozval německou fašistku Merkel?To si asi spletl,co se tady bude dít a do čeho nemá fašizující SRN co mluvit.Dokazuje jenom,že řeči o jeho jednání v Evropě a doma jsou velice rozdílné!Nakonec posranci ANO v EP to dostatečně dokazují.


 
Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Co je to za člověka, ten pan Kolář, když si své ego musí posilovat soubojem s již dávno zemřelým člověkem??? Co je to za primitiva, jenž pro své osobní zviditelnění musí strhávat památníky??? To asi nebude člověk ryzího charakteru-viďte?? Je to ubožák a zbabělec, jenž aby vyhrál, tak vede souboj s mrtvým, neboť živému se bojí postavit z očí do očí. Vyzývám tě tedy Koláři. Pojď. Čekám na tebe. Jsem živý a má sevřená pěst čeká.

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

""Dnešní sejmutí bronzové sochy maršála Koněva z piedestalu na náměstí Interbrigády je pomyslným posledním tónem v etudě, která se v Bubenči rozehrála v roce 1980. Její echo bude nadále rezonovat v muzeu věnovaném dějinám dvacátého století v Československu, a přispěje tak k objektivnímu výkladu naší nedávné historie,” okomentoval odstranění sochy starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

Poslední domácí zprávy

Český Maduro

Český Maduro

Hlavní proud české žurnalistiky oklestil naše právo na svobodný přístup k informacím téměř monotematickým zúžením pozornosti na...