• Neděle, 05. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Miroslava

Kdo neskáče po Xaverovi, není správný novinář !
Počet návštěv: 925

Kdo neskáče po Xaverovi, není správný novinář !

Tomáš Vyoral Článek od Tomáš Vyoral

Správní čeští novináři se nám trumfují, kdo to víc, líp, „vtipněji“ či brutálněji ve svém médiu nebo na sociálních sítích natře Luboši Xaveru Veselému. Proč? Hlavní důvody jsou v zásadě tři. Zaprvé se rozhodl kandidovat do Rady ČT. Zadruhé jako ještě pár světlých výjimek (nebo černých ovcí; není-li již toto přirovnání za hranicemi politické korektnosti) zkrátka nepatří do ideově zapouzdřené a nezřídka mimo realitu zakonzervované bubliny samozvaných vyvolených „hlídacích psů“ u nás. Zatřetí není mistrem skoku do řeči jako oni vyvolení. Ačkoliv štěkají jak jorkšírští teriéři, Xaver, jak si dle reakcí troufám tvrdit, jim navzdory sbírá plusové body.

Všechno tak trochu začalo výjezdem redaktorky z Newsroomu ČT24 pana Rosího, která Xavera konfrontovala s „kritickými“ zjištěními na serveru Hlídací pes, což je projekt takzvaného Ústavu nezávislé žurnalistiky ředitele Ondřeje Neumanna, sídlící de facto na samotě u lesa.

NEJSLAVNĚJŠÍ CITRON V ZEMI. ANTICENOU K PR I FINANCÍM

Definitivním červeným hadrem pak bylo oznámení Xaverovy kandidatury do Rady ČT. Následovala anticena Zlatý citron od Českého filmového a televizního svazu FITES, kterou si Xaver Veselý v přímém přenosu ČT – zřejmě k překvapení všech přítomných – odvážně přišel do evidentně nepřátelského prostředí převzít.

V odůvodnění anticeny porota ústy dramaturga a režiséra Lukáše Landy podtrhla „podbízivý styl moderování, při kterém nejen v soukromé XTV otevřeně projevuje své sympatie i antipatie k jednotlivým událostem či hostům ve studiu. Nevyhýbá se ani politickým postojům, což je zarážející, vzhledem k jeho angažmá ve veřejnoprávním Českém rozhlase, který si na nestrannosti moderátorů donedávna velmi zakládal.“

 

Ceny Trilobit, které si každoročně předává vybraná skupinka, do té doby znalo jen pár vyvolených, ostatně podobně je tomu zřejmě i teď s odstupem. Oproti tomu anabáze Zlatého citronu eskalovala a Xaverovi přinesla značné PR, nejen prostřednictvím využitého času v přímém přenosu předávání (k propagaci online televize XTV), ale také následným tahem hodným šachového velmistra, kdy nechal onu cenu online vydražit za 112 tisíc korun. Kdo to má?

VŠEHO MOC ŠKODÍ, DRAZÍ AKTIVISTÉ

Následovaly – a nadále budou – další ataky. Moderátorka ČT Nora Fridrichová v rozhovoru pro Deník N Xavera označila za držák na mikrofon. Ano, ta paní, která se coby veřejnoprávní novinářka fotí s odznáčky politických neziskovek, proklamuje na demonstracích nebo si na sociálních sítích s arogancí sobě vlastní nevkusně utahuje z většinové české populace. A pak se neúspěšně snaží nahnat body prostřednictvím PR v soutěži StarDance.

Pozadu nezůstal ani Jindřich Šídlo, který v rámci svého údajně satirického pořadu kromě kopce protixaverovské legrace vyslal rovněž provokatéra, který ho ponižujícím způsobem konfrontoval „na tykačku“ za pomoci mladé novinářky Seznamu, do níž se předtím Xaver navezl (v souvislosti s jejím kontaktováním řady hostů, zda XTV za své rozhovory platí).

Nejnověji se pak ozval Petr Honzejk z Hospodářských novin, jemuž bůhví proč nevoní jméno „Xaver“, a tak v rámci omezení posilování „značky“ vyzval k jeho ignorování.

Milí přátelé, mohli byste prosím tomuto člověku přestat říkat Xaver a posilovat tak jeho značku? Je to prostě pan Veselý, no ne?;)
 
Nora Fridrichova@NoraFridrichova
 
To mi málem uniklo, Xaver na stopě obřího spiknutí, ha! Snad neodhalí mou maďarskou babičku ´= Soros. 
Všeho moc škodí a nechci oněm novinářům příliš radit, ostatně možná už na to pomalu přicházejí sami, ale on jejich hromadný „lynč“ ve smyslu antixaver, podobně jako antibabiš nebo antizeman, v konečném důsledku dělá jejich původním záměrům medvědí službu a má zcela opačný efekt. To musí ale zatraceně štvát!

NEJSTE-LI MISTR SVĚTA VE SKOKU DO ŘEČI, JSTE PODBÍZIVÝ?

Proč je Luboš Xaver Veselý trnem oku většinové novinářské obce jsem zmínil v úvodu svého textu. Na závěr jen krátce k největší výtce, kterou ona obec vůči Xaverovi má – jeho údajně podbízivý styl. Slyšel jsem nespočet jím vedených rozhovorů, a to, co ona skupinka nazývá „podbízivým stylem“, je dle mého klidné, slušné a věcné vedení rozhovoru. To, že někdo není mistrem světa ve skoku do řeči jako oni, přece ještě neznamená, že je podbízivý.

Troufám si navíc tvrdit, že Xaver jako moderátor přistupuje tímto způsobem, kterým často z lidí dostane více než agresivní konfrontací, když ne ke všem, tak k drtivé většině hostů. Což se rozhodně nedá říct o řadě veřejnoprávních nebo Bakalových redaktorů a moderátorů, kteří jedněm málem mažou med kolem pusy (obecně Demokratický blok, zástupci politických neziskových organizací jako Člověk v tísni nebo Milion chvilek pro demokracii, liberálně-progresivně smýšlející hosté a politici), zatímco u druhých je cílem diskreditace a nezřídka až „lynč“ (obecně ANO, KSČM, SPD, Trikolóra, konzervativně smýšlející hosté a politici).

Tomáš Vyoral
Divadelník, písničkář, básničkář, sportovec, čitatel, pisatel, cestovatel, degustovatel, PRista, nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

23.02.2020 20:01

ČRo PLUS, to je přímo " vzor nestrannosti ", v čele se svými renomovanými komentátory. Jak se sami mezi sebou chválí.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.02.2020 19:14

Každý,kdo není vyhraněným podporovatelem jistého směru politiky a nechce propagovat tento směr,je trnem v oku ostatních presstitutů.Ti pro peníze zapřou nos mezi očima a po vzoru svých politických pánů klidně prodají svou desetiletou dceru do bordelu.Jim svědomí nic neříká a Havlovo heslo si lze vykládat podle své potřeby.A to presstituti dělají!


 
Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Co je to za člověka, ten pan Kolář, když si své ego musí posilovat soubojem s již dávno zemřelým člověkem??? Co je to za primitiva, jenž pro své osobní zviditelnění musí strhávat památníky??? To asi nebude člověk ryzího charakteru-viďte?? Je to ubožák a zbabělec, jenž aby vyhrál, tak vede souboj s mrtvým, neboť živému se bojí postavit z očí do očí. Vyzývám tě tedy Koláři. Pojď. Čekám na tebe. Jsem živý a má sevřená pěst čeká.

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

""Dnešní sejmutí bronzové sochy maršála Koněva z piedestalu na náměstí Interbrigády je pomyslným posledním tónem v etudě, která se v Bubenči rozehrála v roce 1980. Její echo bude nadále rezonovat v muzeu věnovaném dějinám dvacátého století v Československu, a přispěje tak k objektivnímu výkladu naší nedávné historie,” okomentoval odstranění sochy starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

Poslední domácí zprávy

Český Maduro

Český Maduro

Hlavní proud české žurnalistiky oklestil naše právo na svobodný přístup k informacím téměř monotematickým zúžením pozornosti na...