• Neděle, 05. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Miroslava

Taxi-služba Bolt, jejíž řidič vyhodil z auta slepou ženu a psa, dostala od Evropské unie miliardu korun. Prý na rozjezd. Proč je šéf firmy Bolt “pan Nedotknutelný”?
Počet návštěv: 1232

Taxi-služba Bolt, jejíž řidič vyhodil z auta slepou ženu a psa, dostala od Evropské unie miliardu korun. Prý na rozjezd. Proč je šéf firmy Bolt “pan Nedotknutelný”?

Stanislav Novotný Článek od Stanislav Novotný

Firma Bolt, která se zabývá poskytováním taxislužeb přes mobilní aplikaci, získala od Evropské unie 1,26 miliardy korun (50 milionu eur).

Chobotnice vlivových skupin v zákulisí

Firma působí mimo jiné v České republice, kde veřejnost před několika dny pobouřilo video, na němž řidič jezdící pro Bolt vyhazuje v Praze na Žižkově z auta slepou ženu se psem.

Agresivita “taxikáře” byla mimořádná. Při výpadu se slepé ženě jen se štěstím nic nestalo. Muž nejprve vyhodil psa, aby prý neměl v autě chlupy, pak ženu a odjel. Nechal ji bez slepecké hole ležet uprostřed frekventované ulice. Chybělo málo a mohlo ji srazit auto.

Policie případ řeší jako přestupek. Firma Bolt se ženě omluvila a řidiče zablokovala ve své aplikaci. Česká veřejnost se však nepřestává podivovat, s jakým chladem a odstupem tak firma Bolt učinila, a že nepadla ani zmínka o finančním odškodnění.Chobotnice v pozadí

Proč se firma Bolt se těší tak velké přízni Evropské unie? Nad výší částky 1,26 miliardy korun se tají dech. Při bližším zkoumání investigativně – analytického týmu redakce ARFA.cz se vynoří ostré kontury případu i důvody, proč by se přístup firmy Bolt k veřejnosti mohl jevit jako povýšenecký a přehlíživý.

Ze strany Evropské unie (Německa) nejde o dar estonské firmě Bolt, ale o investici, která je v podstatě skrytým podílem ve firmě. Stručně řečeno: Evropská unie (čili Evropská investiční banka) je v podstatě spolumajitelem firmy Bolt.

Firma Bolt tak není jen majetkem nějakého zlatého chlapce z Estonska Martina Villiga, s nímž se po incidentu se slepou ženou setkal český premiér Babiš – a dostalo se mu víceméně chladného přijetí. Jde o velký projekt s mocnými hráči v pozadí.


Cíl Evropské unie: Zničit Uber

Vstup EU (Německa) do estonské firmy Bolt souvisí se snahou vytlačit z evropských trhů konkurenci – především americkou firmu Uber a místo nich tam protlačit firmu vlastní (tedy Bolt).

Firma Uber a jí podobné (např. Bolt) je ve válce s tradičními taxislužbami

Cílem Evropská unie (Německa) tedy není pomáhat zlatému chapci z Estonska ale dostat pod kontrolu lukrativní trh. Zisk se počítá v řádech desítek miliard korun ročně. Firma Bolt přitom poskytuje úplně stejné služby jako Uber a je jen plagiátem již existující úspěšné firmy.


Tím se dostáváme ke kardinální otázce: Proč neprovozuje v České republice tyto služby českým státem kontrolovaná firma, ale firma z Estonska, kontrolovaná Evropskou unií?

Odpověď je nasnadě: Protože by to bylo pro Českou republiku výhodné. To by musela být Evropská unie (Německo) padlá na hlavu, aby to dovolila.


Firma Uber (vznikla roku 2009) získala rychle obrovský majetek v řádech stovek miliard korun a ocitla se v nemilosti úřadů USA nadnárodních struktur. Stala se i politicky nežádoucí (2014), když se propojila se s čínským internetovým vyhledávačem Baidu (obdoba amerického google).

Aplikace je klíč

Připomeňme, že firmy jako Uber a Bolt a stovky dalších pouze poskytují aplikaci, tedy sofware pro objednávky vozů “obyčejných řidičů”. Kromě lidí se jejich prostřednictvím rozvážejí potraviny a jiné zboží.

Jen pro představu, o jaké sumy jde: Trřní hodnota firmy Uber je odhadována na závratných 100 miliard amerických dolarů (tedy 2 500 miliard korun), což je pěkné, na firmu, která tehdy působila na trhu jen šest let.

Napojení aplikace taxislužby na vyhledávače je klíčem k úspěchu. Proto například v Rusku hraje prim v této oblasti firma Yandex – která provozuje jak vyhledávač, tak stejnojmennou aplikaci na taxislužby. Yandex je oficiálně soukromou ruskou firmou, která však poslušně spolupracuje s Kremlem. Tedy – Yandex nedělá stejnou chybu jako “pyšný” americký Uber.


Malé sladké Estonsko

Odpověď na otázku “proč Bolt ano a Uber ne?” hledejme také v zemi původu – a tím je v případě Boltu Estonsko. Zatímco Uber je sice superúspěšná, ale “problémová” firma, Estonsko je pro Evropskou unii i USA “vzorným a poslušným studentem”.

Evropské unii a především Německu jde Estonsko na ruku s jejím ekologickým třeštěním a ještě nechává po svém územní mašírovat vojáky NATO, až se tamní zasněžené krtince zelenají.

Devótnost Estonska se projevuje někdy až groteskním způsobem, jako před několika dny, kdy tamní parlament odhlasoval, že II. světovou válku nezačalo Německo, ale Stalin a Hitler společně.


Všichni proti Uber

Když už bylo jasné, že je třeba Uber vytlačit z trhu za každou cenu, hledala se vhodná země, která by umožňovala mít “svou taxi-aplikaci” zcela pod kontrolou. Tak bylo vybráno Estonsko, kde již fungovala firma Taxify (nyní Bolt).

Firma Taxify fungovala již před svou zázračnou proměnou na Bolt, ale dominance Uberu byla taková, že zřejmě bylo jen otázkou času, kdy bude pohlcena stejně, jako desítky jejích předchůdců.

Šťastným majitelem jackpotu se stal zakladatel a majitel firmy Bolt (Taxify) Estonec Martin Villig. Ten však podle všeho hraje v celé kauze jen roli jakéhosi prostředníka Evropské unie.

Ve finále to ale všechno zaplatí daňoví poplatníci spolkových zemí Nové Evropy.

https://www.arfa.cz/taxi-sluzba-bolt-jejiz-ridic-vyhodil-z-auta-slepou-zenu-a-psa-dostala-od-evropske-unie-miliardu-korun-pry-na-rozjezd-proc-je-sef-firmy-bolt-pan-nedotknutelny-chobotnice-vlivovych-skupin-v-zak/#.XlOqT25FxaS

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vlasta Parkanová Parkanová

Vlasta Parkanová Parkanová

22.03.2020 22:29

Ahoj všichni, jsem Vlasta Parkanová jménem České Budějovice. Jsem tak nadšená, že mé rozbité manželství bylo obnoveno a můj manžel se vrátil poté, co nás a moje dvě děti opustily pro jinou ženu. Po osmi letech manželství jsme byli s manželem v jednom nebo druhém boji, dokud mě nakonec neopustil a přestěhoval se do Kalifornie, aby tam byl s jinou ženou. Cítil jsem, že můj život skončil a mé děti si myslely, že už nikdy neuvidí svého otce. Snažil jsem se být silný jen pro děti, ale nemohl jsem ovládat bolesti, které trápí mé srdce, mé srdce bylo plné bolestí a bolestí, protože jsem byl do svého manžela opravdu zamilovaný. Každý den a každou noc na něj myslím a vždy si přeji, aby se ke mně vrátil, byl jsem opravdu naštvaný a potřeboval pomoc, tak jsem hledal pomoc online a našel web, který naznačuje, že Dr. osagiede pomohl mnoha lidem vrátit jejich vztah zpět, pak jsem cítil, že bych to měl zkusit. Kontaktoval jsem ho a řekl mi, co mám dělat, a udělal jsem to, pak pro mě udělal (kouzlo lásky). O 28 hodin později mi manžel opravdu volal a řekl, že mi a dětem moc chyběl, tak úžasné! A tak se ten samý den vrátil s velkou láskou a radostí a omluvil se za svou chybu a za bolest, která mi a dětem způsobila. Od toho dne bylo naše manželství silnější než dříve, a to vše díky Dr. osagiede. Je tak mocný a rozhodl jsem se sdílet svůj příběh online, že dr. Osagiede, je skutečný a mocný kouzelný kouzelník, pokud potřebujete svůj vztah zpět nebo se váš manžel přestěhoval s jinou ženou, už už neplakejte, kontaktujte tohoto mocného kouzla . Zde je Jeho kontakt: email doctorosagiede75@gmail.com, můžete mu také zavolat nebo ho přidat na Whatsapp a viber: +2349014523836


 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.02.2020 18:45

Čeští politici se před Bruselí po--rou a tady dělají na občany ramena.Tak povolí cizí firmě činnost na území republiky,aby se skopčáci nerozlobili.Oni by mohli dělat problémy našim politikářům a to si nesmíme dovolit.Co si občané volí,to také mají!


 
Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Co je to za člověka, ten pan Kolář, když si své ego musí posilovat soubojem s již dávno zemřelým člověkem??? Co je to za primitiva, jenž pro své osobní zviditelnění musí strhávat památníky??? To asi nebude člověk ryzího charakteru-viďte?? Je to ubožák a zbabělec, jenž aby vyhrál, tak vede souboj s mrtvým, neboť živému se bojí postavit z očí do očí. Vyzývám tě tedy Koláři. Pojď. Čekám na tebe. Jsem živý a má sevřená pěst čeká.

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

""Dnešní sejmutí bronzové sochy maršála Koněva z piedestalu na náměstí Interbrigády je pomyslným posledním tónem v etudě, která se v Bubenči rozehrála v roce 1980. Její echo bude nadále rezonovat v muzeu věnovaném dějinám dvacátého století v Československu, a přispěje tak k objektivnímu výkladu naší nedávné historie,” okomentoval odstranění sochy starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

Poslední domácí zprávy

Český Maduro

Český Maduro

Hlavní proud české žurnalistiky oklestil naše právo na svobodný přístup k informacím téměř monotematickým zúžením pozornosti na...