• Neděle, 05. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Miroslava

Jaroslav Foldyna informoval o tom, že vystupuje z ČSSD
Počet návštěv: 485

Jaroslav Foldyna informoval o tom, že vystupuje z ČSSD

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Jaroslav Foldyna vystupuje z ČSSD. Informuje o tom deník Echo24.cz s odkazem na slova samotného poslance.

„Ukončuji působení v ČSSD k 25. únoru,“ řekl Foldyna deníku. Podle jeho slov se rozhodl k vystoupení ze strany po 30 letech. Jako důvod uvedl, že se dlouhodobě rozcházel se stavem ve straně sociálních demokratů. „Pokoušel jsem se s tím něco udělat, byl jsem místopředseda. Nic se mi nepodařilo, a tak jsem se rozhodl to neprodlužovat,“ dodal.

Ohledně svého dalšího působení Foldyna sdělil, že to, kam jeho kroky povedou dále, bude záležet na tom, kam zamířili bývalí voliči ČSSD.

Podle Foldyny poškozují místopředsedové strany sociální demokracii a především regionální organizace, které usilují o dobrý výsledek v budoucích krajských volbách. Kromě jiného svou kritiku směřoval na ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou. Tu společně s dalšími místopředsedy označuje Foldyna za nadějné svazáky a konsomolce, píší Novinky.cz. Foldyna se po svém odchodu stane nezařazeným poslancem.

Foldyna a Člověk v tísni

Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna

Připomeňme, že před volbou ombudsmana, která proběhla v polovině února, se člen ČSSD Jaroslav Foldyna pustil do ředitele organizace Člověk v tísní Šimona Pánka a obvinil ho z vyhrožování českým poslancům. 

Na jeho vyjádření reagovali kriticky různí politici. Jmenujme například místopředsedu ČSSD a ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který slova označil za pomluvu s tím, že jsou v rozporu s hodnotami sociálních demokratů. Zdůraznil rovněž i nutnost probrat zmíněný incident, a to na úrovni vedení strany. Jana Maláčová zase sdělila, že se za Jaroslava Foldynu stydí a od jeho slov se distancuje.

Foldyna na to zareagoval, kdy obvinil vedení ČSSD z diskreditace politické scény a neschopnosti konkurovat se svými politickými soupeři. Uvedl, že žádné omluvy neplánuje a je připraven vystoupit ze strany, pokud to neučiní jeho současní kritici. Své oponenty také označil za představitele liberální a neomarxistické sociální demokracie, kvůli nimž strana degraduje...

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020022411545876-jaroslav-foldyna-informoval-o-tom-ze-vystupuje-z-cssd/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

24.02.2020 20:32

Řekl bych, že voliči se ozvou. Jen nevím, jak moc se to bude líbit těm pražskejm socdem bafuňářům a jejich poskokům.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.02.2020 18:40

Toto je zcela jednoznačná záležitost socanů a pana Foldyny.Problémy mají tyto dva subjekty mezi sebou a také si je musí sami vyřešit.


 
Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Co je to za člověka, ten pan Kolář, když si své ego musí posilovat soubojem s již dávno zemřelým člověkem??? Co je to za primitiva, jenž pro své osobní zviditelnění musí strhávat památníky??? To asi nebude člověk ryzího charakteru-viďte?? Je to ubožák a zbabělec, jenž aby vyhrál, tak vede souboj s mrtvým, neboť živému se bojí postavit z očí do očí. Vyzývám tě tedy Koláři. Pojď. Čekám na tebe. Jsem živý a má sevřená pěst čeká.

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

""Dnešní sejmutí bronzové sochy maršála Koněva z piedestalu na náměstí Interbrigády je pomyslným posledním tónem v etudě, která se v Bubenči rozehrála v roce 1980. Její echo bude nadále rezonovat v muzeu věnovaném dějinám dvacátého století v Československu, a přispěje tak k objektivnímu výkladu naší nedávné historie,” okomentoval odstranění sochy starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

Poslední domácí zprávy

Český Maduro

Český Maduro

Hlavní proud české žurnalistiky oklestil naše právo na svobodný přístup k informacím téměř monotematickým zúžením pozornosti na...