• Neděle, 13. červen 2021
  • Svátek má Rukojmí Antonín

Neziskoví škůdci
Počet návštěv: 2648

Neziskoví škůdci

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

V pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z Afghánistánu, internovaných v zařízení pro cizince v Bálkové u Plzně, tam dorazila „hájit svá práva” proti českému státu. O co šlo?

Tito Afghánci při svém zadržení uvedli, že jsou nezletilí.  Tak, jak je to v podobných případech, bohužel, zvykem. Policii se to moc nezdálo, a proto jim nechala provést kostní testy (rentgen předloktí a zápěstí), na základě kterých soudní znalci konstatovali, že jde o osoby dávno a nezpochybnitelně dospělé.  Proto byli umístěni do onoho zařízení pro dospělé v Bálkové.

Afghánci, kteří byli k soudu doprovázeni právničkou Petrou Sedláčkovou z Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU),  zažalovali stát, že jsou drženi mezi dospělými. Že chtějí mezi děti. Jedním z nich je (podle jeho vlastních slov) Hamid Said. Byl zadržen v lednu v Ústí nad Orlicí bez dokladů, na cestě do Německa za bratrem. Sám o sobě prohlašuje, že je mu sedmnáct, přestože mu soudní znalci odhadují o deset let víc – 27. U soudu prohlásil: „Je to zařízení primárně určené pro zletilé lidi a já jsem nezletilý.” Ta slova pronesl, pochopitelně, ve svém rodném jazyce, paštunštině. Kvůli čemuž musel soud narychlo shánět tlumočníky….

Každému myslícímu člověku je jasné, že ta drzost s „nezletilostí”, stejně jako bohorovná zpupnost, se kterou podali žalobu na stát, ve kterém se pohybovali neoprávněně, nejsou z jejich hlavy. Že jim musí někdo radit a jejich jmény organizovat, podávat, jednat… Přítomnost právničky Organizace pro pomoc uprchlíkům to podezření jen potvrzuje. Nebude proto na škodu podívat se, co je tahle organizace vlastně zač.

Sami o sobě prohlašují „OPU je nevládní a nezisková organizace. Poskytujeme bezplatné právní a sociální poradenství svým klientům, pořádáme vzdělávací aktivity pro laickou i odbornou veřejnost a realizujeme celou řadu dalších aktivit, které směřují na podporu integrace cizinců a boji proti xenofobii…”

Po přečtení těchto vzletných slov ovšem napadne našeho přízemního a praktického občana logická otázka – a kdo to tedy platí? Profesionální právníci, jak známo,  nepracují za hubičku a jen letmým nahlédnutím na stránky spolku lze zjistit, že takto vysoce kvalifikovaných lidí zaměstnává OPU celá hejna. Podívejme se proto do výroční zprávy OPU za rok 2018. Novější není k dispozici. (zde)

Na straně dvacet jsou uvedeny příjmy, za rok 2018 v celkové výši 34 216 285,- Kč. Největšími přispěvateli jsou: EU – Azylový, migrační a integrační fond (AMIF) – 14 milionů, EU – Evropský sociální fond (OPZ, OP PPR) – 11 milionů, Evropská komise – 1,2….  Od „našich” institucí pak jen drobné výpalné po stovkách tisíc. Je zjevné, že gró prostředků na činnost Organizace pro pomoc uprchlíkům přichází z ciziny. Na další straně je to řečeno natvrdo a po lopatě v procentech: Zahraniční zdroje (EU, OSN) 80.5%.

Copak si za ty peníze, naši milí zahraniční sponzoři a přispěvatelé, od OPU kupují? Tak třeba hitem letošního roku jsou sirotci. Evropským newspeakem řečeno „nezletilé děti bez doprovodu”. Šestého února letošního roku vystoupil na toto téma sám ředitel OPU Martin Rozumek, a to přímo v „generálním štábu”. Na semináři konaném v Evropském parlamentu. Pořádala jej, to byste neuhodli, europoslankyně Michaela Šojdrová (EPP). A pan ředitel se tam opravdu rozjel. Inzeroval „volné kapacity a rodiny v Česku připravené děti přijmout” a požadoval, aby byly otevřeny další legální cesty pro uprchlíky do EU, například formou slučování rodin…

Ostatně jeho organizace už na toto téma dopředu (loni v prosinci) vypsala projekt. Jmenuje se European Practices for Integration and Care (EPIC). Má probíhat  od 15. 12. 2019 do 15. 12. 2021 a má být „zaměřen na různé modely alternativní péče pro nezletilé děti – cizince bez doprovodu rodičů a jiných příbuzných.” Z toho je zřejmé, že loňské eskapády okolo Šojdrovic sirotků nebyly nějakým náhodným úletem bláznivé, stárnoucí ženy, ale plánovitou součástí nového trendu. Jehož jsou ti afghánští sirotečkové, od Pardubického soudu, jen nepatrným, ale charakteristickým střípkem.

Aktivity páně Rozumkova spolku však, bohužel, nekončí u sirotků. Víte vůbec, že vás reprezentoval loni v listopadu na jednání o migraci? Vás, jako občany této země?  Ne? Dne 25. listopadu 2019 se v Berlíně konala schůze k azylové a migrační politice EU. Sjeli se tam zástupci na 30 evropských organizací a měst. Za ČR tam byl právě pan Rozumek z Organizace pro pomoc uprchlíkům. Účastníci konference na závěr přijali tak zvaný Berlínský akční plán nové evropské azylové politiky. Dokument, shrnující základní požadavky pro-migračních organizací na Evropskou komisi. Očekává se, že se komise těmito direktivami bude řídit a předloží je vládám členských států, jako závazný požadavek. Pravděpodobně až v létě, za Německého předsednictví, které by mohlo mít sílu tenhle šílený migrační diktát protlačit.

Podívejte se sami (v originále zde). Dokument znovu předkládá vše, co zatím členské státy odmítaly, vše co se obecně považovalo za mrtvé a vyhořelé.  Třeba „revizi” Dublinské smlouvy, spočívající v nucené redistribuci migrantů do „méně zamigrovaných” států. Mluví se tu o „mechanismu trvalého přemístění”, o snazším slučování rodin, o zákazu ochrany hranic, o „dekriminalizaci” záchrany uprchlíků na moři… a v neposlední řadě i o lepším financování organizací občanské společnosti. Máme se na co těšit.

Od pardubického soudu s pěti ničemy, jejichž žalobu soud nakonec zamítl,  jsme se tak dostali ke skryté, mohutné a penězi řádně promazané organizaci, která si tu vede jakousi samostatnou, zahraničně-migrační politiku. Politiku, která je v naprostém rozporu s míněním drtivé většiny občanů,  protiví se vůli národa a koliduje s oficiální linií ČR, jak ji veřejně formuluje vláda. K organizaci, jakých jsou tu mraky. Bohužel.

Je to vůbec zvláštní. Politici nás neustále ujišťují, že žijeme v demokracii. Ve zřízení, kde vládne lid, kde rozhoduje většina. Ale přitom tu někdo úplně suverénně, veřejně a za cizí peníze provozuje aktivity proti vůli té většiny. Která nemá žádné nástroje nebo moznosti, jak mu v tom zabránit….

Potřebujeme zákon FARA !

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.02.2020 19:22

Bohužel,musím konstatovat,že neexistuje horší národ než ten,co obývá českou kotlinu,Moravu a Slezsko.V žádném jiném se nenajde tolik zrádců a udavačů,jako tady.Na EP je to vidět zcela veřejně.Jediná komunistka z našich europosranců hlasovala proti politické změně historie.Díky zradě tak postupně tento národ vymře,jako mnohé jiné předtím.


 

25.02.2020 19:21

Jak se kdo chcete bránit, když vás zrazuje (prodává) vaše vláda vzešlá ze svobodných parlamentních voleb, když parlament projednává z 50% kokotiny a maléry a mizerné zákony vzniklé a věřím, že často i záměrně, v dobách předchozích parlamentů,...tzv.NEziskové organizace - ty politicky podbarvené - mají plných sto procent souhlasů si tady z naší ústavy, ze zákonů udělat COCHCÁRNU, tj.systém ve kterém si každá dělá co chce a Hamáček a "jeho" ministerstvo dělá, že nic NEvidí, hraje "mrtvého brouka, kdy poslanci v EU NEhlasují v zájmu vlastní země, ale v zájmu jakýchsi PROevropských frakcí, z televizních novin se na vás valí lži a NEpodstatné sračky, volební zákon v jedenadvacátém století je NEmoderní, tak na úrovni období krátce po konci feudální éry...Některá z příštích generací bude krvácet v občanské válce. Rozbuškou budou příchozí a vítaní(!) islamisté/černoši...Až přeteče pohár trpělivosti našich/vašich potomků, servou se Češi s Čechy a bude po srandě, mýtu D E M O G R A A A C I E.....AchAchJo


 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.02.2020 19:01

Veřejnost má možnost se bránit,ale nechce!Nakonec dobrovolně platí ze svých daní všechny ty ziskové neziskovky,které se jim snaží sem nacpat ty ubohé,pronásledované migranty,řádně živené až vypasené,s drahými mobily a ve značkovém oblečení.Místo toho,aby dali neziskovkařům na vědomí,že jejich činnost není vítána,tak maximálně žvaní po straně,nebo je raději slovně podporují,aby neměli problémy.Jako ten teroristický aktivista ohledně syrských sirotků,který prý sehnal rodiny,jež se jich chtěli ujmout.Jenom dotyčný nemůže,má nemocného syna.Pomáhat mají ti druzí a vítači mají spoustu důvodů,proč oni nemohou!


 
 Policie jako hybatel v politice

Policie jako hybatel v politice

Politikům a novinářům dělá hodně starostí nezávislost policie a státního zastupitelství na politických vlivech. Některým to ale vydrží jen tak dlouho, než policie sáhne na jejich lidi, neboť považují za nepatřičné, aby je vůbec obtěžovala prověřováním podezření, že se dopustili nezákonného jednání. Takže když se dostal do potíží místopředseda vlády Jiří Čunek, KDU-ČSL hrozila opuštěním vlády, pokud se její představitel dostane před soud. Vynucená opatření připravila Jiřího Čunka o možnost odnést si z veřejného soudního řízení zprošťující rozsudek. Jeho trestní stíhání bylo zastaveno. Ale vypukla „válka žalobců“, kterou uhasila až ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová zbytečnou, leč úspěšnou stížností pro porušení zákona, na jejímž základě Nejvyšší soud ČR rozhodl, že trestní stíhání Jiřího Čunka bylo od počátku nezákonné. Trestní stíhání bylo tehdy již dávno  nevratně zastaveno. 

Putin dává Bidenovi a Západu lekci za lekcí, ale to světu prospívá

Putin dává Bidenovi a Západu lekci za lekcí, ale to světu prospívá

Ještě nikdy v minulosti se nekonalo setkání představitelů Ruska a USA v tak schizofreničtější situaci než dnes. Zatímco Trump doslova toužil po setkání s Putinem, Joe Biden měl vždy k němu negativní vztah. Kdysi v pozici viceprezidenta Putinovi vyčetl, že nemá duši, jako prezident postoupil o level výš a označil jej za zabijáka. Putin byl v reakcích usměvavý a popřál mu mnoho zdraví a ironicky řekl, že to myslí vážně, když krátce předtím měl Biden výpadky paměti a pády na schůdkách svého letadla.

Odmítala jsem odebírat licence fotovoltaickým elektrárnám „na objednávku“

Odmítala jsem odebírat licence fotovoltaickým elektrárnám „na objednávku“

Institut Aleny Vitáskové z.s. (IAV) ochrana lidských práv a svobod se mimo
jiné zabývá vymahatelnosti práva a spravedlnosti. Ve dnech nedávno
minulých oznámil rezignaci NSZ Pavel Zeman, hlava všech soudních
procesů. Zní to nadneseně, ale skutečným pánem procesu je státní
zástupce. Je to on, kdo bez odpovědnosti obžaluje, nebo neobžaluje. Je
to on, státní zástupce, kdo může občany zastrašovat až psychicky vydírat,
aniž by se mu cokoliv stalo. 

Poslední domácí zprávy

Lidice

Lidice

Je to 79let od lidické tragédie. České Lidice, hornická vesnice nedaleko Kladna, se stala 10. června 1942 výkladní skříní německého...

A znovu do Protektorátu?

A znovu do Protektorátu?

Toto pondělí se německý ministr zahraničí Heiko Maas opravdu odvázal. Sundal si pomyslné rukavičky a otevřeně vyzval Evropskou unii ke zrušení...