• Neděle, 05. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Miroslava

„Hřib soutěží o nejnesmyslnější nápad své primátorské éry.“ Podle Kováčika primátor Prahy ztrpčí lidem život
Počet návštěv: 530

„Hřib soutěží o nejnesmyslnější nápad své primátorské éry.“ Podle Kováčika primátor Prahy ztrpčí lidem život

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik se na svém Facebooku věnuje aktivitám pražského primátora Zdeňka Hřiba spojenými s přejmenováním ulic.

Hned na začátku příspěvku, který od autora dostal název Změna je život (pravděpodobně podle stejnojmenného amerického seriálu), Kovačik neskrývá svůj postoj vůči nedávným krokům Hřiba.

„Primátor Hřib se ‚zamyslí‘ a zlepšovák je tu. Že to přinese zmatky? Nevadí, z náměstí Pod kaštany je náměstí Borise Němcova. Že by Hřib neměl rád kaštany? Anebo soutěží o nejnesmyslnější nápad své primátorské éry? To bude těžké rozhodování…“ napsal na začátek poslanec.

V této souvislosti zdůraznil, že obdobných „povedených“ rozhodnutí má totiž hodně, jen těžko se budou vybírat vítězné.

„Patrně začíná éra změn v názvech ulic a náměstí, prostor před americkou ambasádou by mohl nést jméno Martina Luthera Kinga nebo kosmonauta Gagarina?“ pokračuje politik.

Poté zdůraznil, že když primátor evidentně neřeší problémy Prahy, má holt čas ztrpčovat lidem život. Pak dodal, že jen čas káže, jak dlouho mu to Pražané budou tolerovat.

„Jeho političtí souputníci na pražském magistrátu by měli některým nápadům učinit přítrž. Začíná být totiž opravdu hřibem satanem,“ uvedl na závěr Kovačik.

Někteří sledující přišli se svými poznámkami, které zveřejnili na sociální síti. „A co takhle před ambasádou USA změnil název ulice na Mỹ Lai?“ připomněla  Věra Trnková Žáková události ve Vietnamu, kde došlo k masové vraždě neozbrojených vietnamských civilistů, kterou spáchali Američané v roce 1968.

„Koho si zvolili, to mají. Teď musí nést následky anebo mu rychle utnout tipec,“ uvedla Ludmila Brázdilíková.

„Hřib je vůl,“ okomentoval příspěvek Jan Dvořák.

Jedná se o politický krok

Před pár dny jsme informovali o tom, že náměstí Pod kaštany, na kterém sídlí ruské velvyslanectví v Praze, bude přejmenováno na počest zavražděného ruského opozičního politika Borise Němcova. Změna byla schválena radou hlavního města.

Podle rady hlavního města Prahy jde o gesto vůči Rusku. „Praha se tímto gestem zařadí k několika dalším metropolím, které tímto způsobem poukazují na neutěšený stav politických poměrů v dnešním Rusku,“ uvádělo se v dokumentu rady.

Rada chce přejmenování náměstí Pod kaštany stihnout do výročí smrti politika, tedy do 27. února. O přejmenování náměstí Pod kaštany usilovali autoři petice v čele se zastupitelem Prahy 4 Petrem Kutílkem (Zelení). Začátkem února s návrhem souhlasila místopisná komise, čímž cestu k přejmenování náměstí posvětila.

Zdaleka ne všichni jsou však z této iniciativy vedení hl. m. Prahy nadšeni. Podle českého prezidenta Miloše Zemana se jedná o politický krok a „malou upatlanou snahu to někomu nandat“. „Jde jednoznačně o krok politický. Klasický projev malé upatlané čecháčkovské snahy někomu to nandat a u toho být schován za bukem,” sdělil dříve názor prezidenta mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Mluvčí prezidenta republiky rovněž na svém Twitteru dříve připomněl, že náměstí Pod kaštany nese svůj název od roku 1925, a „přežilo“ tak i německé nacisty i komunistickou éru.

„Je evidentní, že podporovatelům návrhu je Boris Němcov úplně ukradený. Moudrý člověk vzdává úctu druhým, falešník jména druhých zneužívá,“ uvedl Ovčáček.

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020022511552345-hrib-soutezi-o-nejnesmyslnejsi-napad-sve-primatorske-ery-podle-kovacika-primator-prahy-ztrpci-lidem/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

25.02.2020 18:53

Me by zajimalo, proc komunisti to dnesni kapitalisticke Rusko obhajuji.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.02.2020 18:50

Tak to dopadá,když hlupák odjinud jde dělat purkmistra do Prahy.Celá ta moravská a vesnická klika,která v Praze ovládá situaci s pomocí pražské ODS,dělá z původních občanů Prahy debily.Bohužel,ti si to nechají líbit,místo aby je odkázali do patřičných mezí.Náplavy jsou prostě většina a když nejsou,tak se vytvoří účelová koalice k získání moci.Úmyslná chyba ve volebním zákonu.Pokud jste nezískali ve volbách dost hlasů jako koalice,nesmíte žádná povolební uskupení sestavovat.A ubylo by problémů!


 
Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Co je to za člověka, ten pan Kolář, když si své ego musí posilovat soubojem s již dávno zemřelým člověkem??? Co je to za primitiva, jenž pro své osobní zviditelnění musí strhávat památníky??? To asi nebude člověk ryzího charakteru-viďte?? Je to ubožák a zbabělec, jenž aby vyhrál, tak vede souboj s mrtvým, neboť živému se bojí postavit z očí do očí. Vyzývám tě tedy Koláři. Pojď. Čekám na tebe. Jsem živý a má sevřená pěst čeká.

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

""Dnešní sejmutí bronzové sochy maršála Koněva z piedestalu na náměstí Interbrigády je pomyslným posledním tónem v etudě, která se v Bubenči rozehrála v roce 1980. Její echo bude nadále rezonovat v muzeu věnovaném dějinám dvacátého století v Československu, a přispěje tak k objektivnímu výkladu naší nedávné historie,” okomentoval odstranění sochy starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

Poslední domácí zprávy

Český Maduro

Český Maduro

Hlavní proud české žurnalistiky oklestil naše právo na svobodný přístup k informacím téměř monotematickým zúžením pozornosti na...