• Neděle, 05. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Miroslava

Globální oteplování je podvod: USA a Kanadu svírají mrazy hluboko pod normál a Česká televize mlží?
Počet návštěv: 805

Globální oteplování je podvod: USA a Kanadu svírají mrazy hluboko pod normál a Česká televize mlží?

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Podvodníci běhají s teploměry, hledají rekordy a děsí občany, aby následně vybírali miliardy od nejchudších. Skutečnost je však jiná: zatímco prakticky v celé Evropě nadále panuje nezvykle teplá zima, pomezí Kanady a Spojených států již déle než týden sužují hluboké mrazy. Podprůměrným teplotám, i více než 10 °C pod normálem, se však nevyhnuly ani státy omývané vodami Mexického zálivu.

Takže když prezident Trump s "globálními oteplovači" vyrazil dveře, věděl přesně, proč.

METEOPRESS

Ve středu 19. února v ranních hodinách Evropa hlásila teploty převážně mezi 2 až 6 °C a výjimkou nebyla ani Skandinávie.

Na druhém břehu Atlantického oceánu byly teplotní podmínky o dost odlišné. Do země javorového listu středeční ráno přineslo nejčastěji -20 až -35 °C. Regina, druhé největší a hlavní město kanadské provincie Saskatchewan, kolem 3. hodiny zaznamenala -30,5 °C. Momentálně jde o největší extrém tohoto měsíce.

Do velmi mrazivého rána se probudili i Američané. Příkladem ve Fargu, největším městě Severní Dakoty, teplota spadla k -26,7 °C, v International Falls na severu Minnesoty dokonce k -28,3 °C. Tyto hodnoty jsou silně podprůměrné.

Zima v tom pravém slova smyslu za oceánem začala v polovině předešlého týdne. Nad americko-kanadskou hranicí a Severním ledovým oceánem se nacházel střed mohutné tlakové výše. Obě tlakové výše vlastně tvořily jednu ohromnou tlakovou výši, táhnoucí se od severního pólu až k severnímu Texasu. Po přední straně této ohromné tlakové výše, zčásti rovněž po zadní straně tlakové níže postupující přes Spojené státy k severovýchodu, až do Mexika pronikl chladný, původem arktický vzduch. V  noci na sobotu 15. února proto mrzlo skoro v celých Spojených státech. K nejchladnějším místům patřilo minnesotské International Falls s teplotou  -31,7 °C (přes den pak nanejvýše -5,0 °C). Pod -30 °C teplota zamířila také na opačném konci Minnesoty, v Rochesteru minulý pátek naměřili až -31,1 °C. V rámci 14. února jde o nejextrémnější hodnotu za celou dobu měření (od r. 1886), překonán byl rekord z roku 1951, a to -30,6 °C.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
František Chládek

František Chládek

01.03.2020 03:36

Má to cenu komentovat blba?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.02.2020 19:20

Autor článku se mýlí!Tyto mrazy jsou extrém a až povolí a teplota se zvýší,tak to bude to globální oteplování.Nakonec nemusíme Kanadu a USA do globálu počítat.V této situaci se bez nich dokážeme obejít.Autor by se měl podívat na Afriku,jaké je tam horko.Ne nám poukazovat ne severní vítr,který je krutý.USA nám to vynahradí politicky a vojensky.


 
Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Co je to za člověka, ten pan Kolář, když si své ego musí posilovat soubojem s již dávno zemřelým člověkem??? Co je to za primitiva, jenž pro své osobní zviditelnění musí strhávat památníky??? To asi nebude člověk ryzího charakteru-viďte?? Je to ubožák a zbabělec, jenž aby vyhrál, tak vede souboj s mrtvým, neboť živému se bojí postavit z očí do očí. Vyzývám tě tedy Koláři. Pojď. Čekám na tebe. Jsem živý a má sevřená pěst čeká.

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

""Dnešní sejmutí bronzové sochy maršála Koněva z piedestalu na náměstí Interbrigády je pomyslným posledním tónem v etudě, která se v Bubenči rozehrála v roce 1980. Její echo bude nadále rezonovat v muzeu věnovaném dějinám dvacátého století v Československu, a přispěje tak k objektivnímu výkladu naší nedávné historie,” okomentoval odstranění sochy starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

Poslední domácí zprávy

Český Maduro

Český Maduro

Hlavní proud české žurnalistiky oklestil naše právo na svobodný přístup k informacím téměř monotematickým zúžením pozornosti na...