• Sobota, 26. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Andrea

Děkuji Milionu chvilek, že ukázal, jak s ním lidi nejdou
Počet návštěv: 4112

Děkuji Milionu chvilek, že ukázal, jak s ním lidi nejdou

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Když sleduji poslední akce Milionu chvilek, vše mne utvrzuje k tomu, že občané ČR jsou daleko více sjednoceni proti nim a jejich politickým nohsledům než proti Křečkovi, Babišovi a Zemanovi.  

Včera se v Brně konal jeden z avizovaných mítinků Milionů chvilek pro ..., který svolaly na protest proti volbě Stanislava Křečka českým ombudsmanem. A účast prý byla velmi hojná. Sešel se neuvěřitelně početná demonstrace 300 lidí. Slovy tři sta lidí. (viz https://www.idnes.cz/brno/zpravy/demonstrace-protest-milion-chvilek-brno-krecek-ceska-televize-verejnopravni-media.A200227_192829_brno-zpravy_mls). To je samozřejmě na Brno, která má 380 tisíc obyvatel úctyhodná účast! Ani ne jedna desetina procenta!

A aby tomu nebylo málo, tak tuto výše zmíněnou statistiku potvrzuje i jejich nedávna akce v jiném českém velkoměstě, a to v Plzni. Tam přišlo podle médií na jejich demonstraci rovněž asi tři sta lidí (viz https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/milion-chvilek-zahajil-stafetu-pro-demokracii-v-plzni.A200225_215029_plzen-zpravy_remy)

K tomu bych ještě připočetl nedávný průzkum veřejného mínění, kdy i přesto, ve velká většina respondentů o aktivitách spolku slyšela a ví, čeho se protesty týkají, tak nadpoloviční většina Čechů (52 procent) jejich aktivity nepodporuje! Naopak s nimi souhlasí jen necelá třetina 32 procent (https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/milion-chvilek-pro-demokracii-spolek-protesty-demonstrace-pruzkum-cvvm-podpora-cesi.A200224_163859_domaci_pmk ).

Ale i tak rozdíl 20 procent a k tomu nadpoloviční většina opačné strany, je více než markantní. Takže v souvislosti ve vztahu českého národa k Milionům chvilek to spíš vypadá tak, že občané našeho státu jsou spíš sjednoceni právě proti Milionu chvilek pro ... a jejich politickým nohsledům než proti Křečkovi, Babišovi, Zemanovi. A to je, myslím, pro nás velmi dobrá vizitka, protože je vidět, že Češi mají na rozdíl od jiných národů imunitu k tomu, aby se chovali jako ovce podle toho, co je jim naočkováno z nějakých médií. Naopak je vidět, že si dělají svůj vlastní názor, který není ovlivněn nějakými rádoby tvůrci veřejného mínění.

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

28.02.2020 20:01

No řekl bych, že tři sta kousků je úspěch. Tupějších Brňáků jsem čekal tak do stovky. Možné taky je, jestli rozdávali kus žvance a chlast, že tu účast dohnalo dvě stě novinářů.
Jinak pane Čermáku, pokud "někdo" tomu chlapci z Vodňan zaplatí průzkum a neznáme otázku, je zbytečné se tím zdržovat. Zněla-li například : má právo demonstrovat i pablb, nebo Aňa, jistě se najde i 32% pro. Pokud otázka bude - podporujete demonstrace pořádané milionem chvilek, můžete těch dvaatřicet % klidně rozdělit napůl. Demonstrace určitě, milion chvilek těžko, nebo obráceně.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.02.2020 19:14

Onen milion pro demonstrace totiž udělal chybu.Ty demonstrace svolal v době,kdy jsou lidé v práci a po ní nemají čas problnout další dobu na jejich demonstracích.Aspoň se projevuje,že oni svolavači údajných protestů neoplývají rozumem,ale přesto demagogii ovládají.To je jediné,co se mohou na našich vysokých školách naučit.Vaše ironie je dobrá,pane Kavane.Já jsem nikdy nebyl politicky uvědomělý a agitace na mne nějak nezabírala.A to přetrvává do dneška,neboť jedny podvodníky vystřídali jiní podvodníci a převlékači kabátů.(Jaromír Štětina).Ideologie a tento národ v současnosti nejsou jedno tělo,jedna duše.Máme zkušenosti z dřívějška!


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

28.02.2020 16:41

Je z toho videt, ze narod neni politicky uvedomely. Je treba zvysit dotace neziskovkam, aby mohly otevrit agitacni strediska a razit spravnou ideologii.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
K lékaři bez papírů?

K lékaři bez papírů?

Stalo se vám někdy, že jste přišli na kontrolu ke svému lékaři a výsledky vašich krevních testů zůstaly doma na stole? Mně ano, a několikrát. Proto moc dobře vím, co v takové situaci následuje. Váš lékař nemůže správně stanovit diagnózu, jelikož nemá kompletní přehled o vašem zdravotním stavu. Co to pro vás znamená? Přijďte druhý den znovu a nezapomeňte - papíry s sebou

Když na vylet, tak do Běloruska.

Když na vylet, tak do Běloruska.

Tuž co s tym Běloruskem? Jet? Nejet? Předpokladam, že pokud ste tam nebyli v dobach klidnějšich, tak fčil ste tak vystrašeni ze zprav koronovize, že tam nepojedete. Přitom to je kusek.

 

Peníze nejsou všechno

Peníze nejsou všechno

Až moc dobře si pamatují mnozí z nás hlášku přisuzovanou Václavu Klausovi „Peníze až v první řadě“. A teď se ukazuje, že peníze neznamenají nic, že nejdůležitější je, jak se srovnáváme se svými blízkými a hlavně sami se sebou

 

Novinky z italské migrační fronty

Novinky z italské migrační fronty

Po povzbudivých zprávách z Řecka, zprostředkovaných nám europoslancem Ivanem Davidem, o vyšetřování a obvinění příslušníků tamějších proimigračních neziskovek, přichází další pozitivní signály, tentokrát z Itálie.

Poslední domácí zprávy

Peníze nejsou všechno

Peníze nejsou všechno

Až moc dobře si pamatují mnozí z nás hlášku přisuzovanou Václavu Klausovi „Peníze až v první řadě“. A teď se ukazuje, že peníze...