• Neděle, 05. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Miroslava

Vlaječky a důstojnost jednání
Počet návštěv: 692

Vlaječky a důstojnost jednání

Ivan David Článek od Ivan David

Místopředsedkyně Evropského parlamentu Ing. Dita Charanzová se ohradila proti článku Doc. JUDr Zdeňka Koudelky. Tvrdí, že se nepostavila za rozhodnutí předsedy Davida Sassoliho, že ze stolků poslanců musí zmizet vlaječky, „když jsem nechtěla povolit debatu o umístění vlajek“. Problém je v tom, že o povolování debaty nenapsal Zdeněk Koudelka ani slovo a Dita Charanzová se jen snaží vzbudit dojem, že Zdeněk Koudelka lhal. 

Každý poslanec se může při plenárním zasedání přihlásit s poznámkou týkající se procedury. A to právě učinil bulharský konzervativec Angel Dzhambazki. Ohradil se proti tomu, jak Sassoli vykládá článek 10.3 jednacího řádu s tím, že tento článek se nemůže vztahovat na státní vlaječky. Postavil vlaječku před sebe, a řekl, že k jejímu odstranění by musela být užita síla. Na to mu Ing. Charanzová řekla, že si má přečíst článek 10.3 „kde se hovoří o tom, že skutečně poslanci nesmějí mít žádné transparenty a obecně musíme respektovat důstojnost tohoto shromáždění, a právě proto se předseda parlamentu rozhodl respektovat toto pravidlo, to je všechno, co k tomu chci říci, já budu pana předsedu informovat, ale nebudeme o tom diskutovat.“ To, co se však nelíbí Doc. Koudelkovi, mně, ani velmi mnohým občanům, je implicitní tvrzení přejaté Ditou Charanzovou, že národní vlaječky jsou transparenty či banery (dle překladu) a narušují důstojnost jednání Evropského parlamentu.

Ono video není „jeden záznam, který koluje kdesi po internetu“ jak je zlehčuje Charanzová, ale je to oficiální záznam Evropského parlamentu. A je celý, není vytržen z kontextu, jak nepravdivě tvrdí Charanzová. Panu Sassolimu prý řekla, že vlajka není plakát. Možná ano, někde v zákulisí, veřejně však, jak prokázáno, hájila jeho nařízení. „Prostě jsem jednala podle daných pravidel“, píše Charanzová. Trochu mi to připomíná protektorátní úsloví: „Buďme Češi, ale nikdo o tom nemusí vědět“.

Dita Charanzová asi ví, kam zmizely vlaječky, když se ohrazuje proti „nízké lži“, že vlaječky byly hozeny do koše. My jen víme, že byly ukradeny.

Problém je v tom, že se mnozí čeští poslanci snaží být hezcí v Čechách před českými občany a v Bruselu se chovají, jak od nich panstvo očekává.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
František Chládek

František Chládek

01.03.2020 03:28

Vlaječky už tady byly. Masaryk vyvěsil dokonce kališnickou. Nejvíce vlajek nakonec vyvěsil Hitler. Národovectvi se Evropě 2x vymstilo.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.02.2020 20:12

Co europoslanec,to darebák a zrádce.I MUDr David hlasoval pro politickou změnu historie.Otázkou je,kdo a čím narušuje důstojnost jednání party prodejných hajzlů,kteří si hrdě říkají EP,čili nový Nejvyšší Sovět.Kam jsme došli,kdo to ví?


 
Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Co je to za člověka, ten pan Kolář, když si své ego musí posilovat soubojem s již dávno zemřelým člověkem??? Co je to za primitiva, jenž pro své osobní zviditelnění musí strhávat památníky??? To asi nebude člověk ryzího charakteru-viďte?? Je to ubožák a zbabělec, jenž aby vyhrál, tak vede souboj s mrtvým, neboť živému se bojí postavit z očí do očí. Vyzývám tě tedy Koláři. Pojď. Čekám na tebe. Jsem živý a má sevřená pěst čeká.

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

""Dnešní sejmutí bronzové sochy maršála Koněva z piedestalu na náměstí Interbrigády je pomyslným posledním tónem v etudě, která se v Bubenči rozehrála v roce 1980. Její echo bude nadále rezonovat v muzeu věnovaném dějinám dvacátého století v Československu, a přispěje tak k objektivnímu výkladu naší nedávné historie,” okomentoval odstranění sochy starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

Poslední domácí zprávy

Český Maduro

Český Maduro

Hlavní proud české žurnalistiky oklestil naše právo na svobodný přístup k informacím téměř monotematickým zúžením pozornosti na...