• Neděle, 05. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Miroslava

„Česká“ manipulace slovenskými volbami
Počet návštěv: 810

„Česká“ manipulace slovenskými volbami

Radim Valenčík Článek od Radim Valenčík

V těchto dnech jsme byli přímými účastníky masivního a bezprecedentního vměšování jednoho státu do voleb druhého státu, které bylo spojeno se zřetelným obcházením zákonu státu, ve kterém probíhá volební kampaň. Toto kdyby udělalo Mexiko nebo Kanada (natož třeba i v mnohem omezenější míře Rusko) Spojeným státům! To by bylo křiku...

Ale "český" mediální mainstream to považuje za normální. Tentýž mediální mainstream, který trpělivě po řadu měsíců objevoval neexistující ruskou stopu v amerických volbách a pohoršoval se nad tím, jak může jeden stát zasahovat do osudu druhého státu v tak zásadní věci.

Využilo se k tomu "díry v zákonu", resp. ve výkladu zákona. Od určitého momentu (14 dní před volbami) se na Slovensku podobně jako v jiných zemích nesmí uveřejňovat výsledky volebních průzkumů. To ovšem neplatí pro "česká" média. A tak se "soukromě" objednal výzkum u agentur, kterým se sice moc věřit nedá, ale který vyšel tak, aby Slováky co nejvíce ovlivnil proti volbě těch stran, které nejsou tak snadno manipulovatelné, pokud jde o obhajobu slovenských zájmů. Když vyhořel Kiska, narychlo se vyrobil jiný "vítěz voleb". Tak jako byla narychlo vyrobena Čaputová. Hlavně aby nevyhrál Fico, který po léta ukazuje, že nenechá Slovensko ani okrást, ani vtáhnout do nejrůznějších globálních her, zejména pak do více hrozící a stále zjevněji prosazované války s Ruskem. K tomu podrobněji např. zde:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/volby-na-slovensku-2020-olano-smer-sd-predvolebni-pruzkum_2002201832_onz

Další velmi dobře čitelná akce jádra současné globální moci (v podobě us-Deep State, který se vyvinul do své nejperverznější podoby). Propojení části slovenských politických reprezentací manipulovatelných vydíráním s "českým" mediálním mainstream (který má s označením "český" společné jen místo plnění úloh a zdroj financování vynucený zákony) je učebnicovou ukázkou současné "nezávislosti" veřejných medií i jejich propojení s globálně působícím Deep State. K tomu připomenu:

http://radimvalencik.pise.cz/7567-neni-nas-cesky-deep-state-omyl-petra-drulaka.html

A co na to Slováci? Docela mě z tohoto hlediska zajímá, zda a v jaké míře se sebou nechají vydrbat. Ale všechno teprve začíná. Proces probouzení, zrání a dozrávání veřejného mínění ve směru pochopení toho, o co jde, to je běh na hodně dlouhou trať.

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.02.2020 20:05

Vměšování je oboustranné,jak ze strany ČR,tak ze strany SR.Jeden druhému nemá co vyčítat.


 
Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Co je to za člověka, ten pan Kolář, když si své ego musí posilovat soubojem s již dávno zemřelým člověkem??? Co je to za primitiva, jenž pro své osobní zviditelnění musí strhávat památníky??? To asi nebude člověk ryzího charakteru-viďte?? Je to ubožák a zbabělec, jenž aby vyhrál, tak vede souboj s mrtvým, neboť živému se bojí postavit z očí do očí. Vyzývám tě tedy Koláři. Pojď. Čekám na tebe. Jsem živý a má sevřená pěst čeká.

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

""Dnešní sejmutí bronzové sochy maršála Koněva z piedestalu na náměstí Interbrigády je pomyslným posledním tónem v etudě, která se v Bubenči rozehrála v roce 1980. Její echo bude nadále rezonovat v muzeu věnovaném dějinám dvacátého století v Československu, a přispěje tak k objektivnímu výkladu naší nedávné historie,” okomentoval odstranění sochy starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

Poslední domácí zprávy

Český Maduro

Český Maduro

Hlavní proud české žurnalistiky oklestil naše právo na svobodný přístup k informacím téměř monotematickým zúžením pozornosti na...