• Čtvrtek, 06. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Oldřiška

Střípky a útržky (únor)
Počet návštěv: 1291

Střípky a útržky (únor)

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Ad Brexit: Žádné další výstupy z EU nebudou! (Karel Schwarzenberg) ??? Další na řadě: Itálie, Polsko, Maďarsko...  

Budoucnost EU?

Dvacátá léta hroucení, třicátá léta krize, čtyřicátá léta katarze. Pak bude na shledanou s Velkou Británií.“ (Ondřej Neff, Neviditelný pes)

Že by se Evropský islámský chalífát (EIC) v r. 2050 rozšířil o Malou Británii? Proč ne... Šaría nezná hranice...

 

Poučení z Brexitu:

Nikoliv více suverenity pro členské státy, ale naopak, zemím Evropské unie je třeba suverenitu ještě více omezit a Evropskou unii federalizovat, aby se nemohlo stát, že si ješte nějaká země usmyslí vystoupit z EU.

(Bývalý belgický premiér a šéf europarlamentnej liberálnej frakcie v rokoch 2009 až 2019, Guy Verhofstadt.)

 

Ad Nord Stream 2:

V neposlední řadě akce Američanů proti Nord Stream 2 ukazují, že zásobování Ukrajiny energií bylo výmluvou. Spojené státy se nestarají o Ukrajinu, jedná se o jejich vlastní hospodářské zájmy. Chtějí dodávat plyn do Evropy, takže se snaží zničit obchodní vztahy výhodné pro Německo a Rusko. Je nevyhnutelné chránit naši suverenitu vší silou“.

( šéf německého výboru pro ekonomiku a energetiku Bundestagu Klaus Ernst)

Komentář:

S tou vší silou toho moc nedokážete. Protože – jak se udrží veš na pleši? Přece vší silou...

 

Jak dosáhnout výdajů na obranu ve výši 2% HDP?

Ať ministr obrany koupí české armádě ponorku a máme 2% HDP určených pro armádu splněných na několik let dopředu. A mohla by se jmenovat Dvě procenta HDP...“

 

Praha 6 přejmenovala náměstí Pod kaštany, kde sídlí ruská ambasáda, na náměstí Borise Němcova (po zavražděném ruském kontroverzním opozičním politikovi).

Což takhle přejmenovat náměstí Tržiště na Malé Straně, kde sídlí americká ambasáda, na náměstí Juliana Assangeho nebo Erika Snowdena?? (Petr Vlk, Kosa zostra)

Případně přejmenovat náměstí, kde sídlí německá ambasáda na Náměstí holocaustu, ulici se španělskou ambasádou na Třídu katalánských politických vězňů a před italskou zřídit Mussoliniho park?

 

Frakce Zelených (tam jsou čeští Piráti) a socialistů v Evropském parlamentu začaly projednávat klimatickou daň na maso, jejímž cílem je drasticky snížit jeho konzumaci v celé Unii, uvedl ve svém příspěvku na facebooku Institut 2080. Hovězí má zdražit o 117 Kč, vepřové o 90 Kč a kuřecí o 42 Kč.

Co s tím uděláš, Andreji? Neměly by Agrofert a JZD začít obnovovat vepřové chovy? Blíží se parlamentní volby...

 

Evropská unie: Velká Británie ven, Albánie dovnitř?

Rozhodnutí Evropské komise o urychlení procesu vstupu Albánie a Severní Makedonie do EU po odchodu Velké Británie ukazuje, že přišla o rozum. ( John Laughland, odborník na evropskou integraci a mezinárodní trestní právo)

Z diskuze:

To bude rovnocenná výměna. Na víc Evropa nemá? A co takhle přijmout rovnou africké země, jejichž obyvatelé už nebudou muset „migrovat“ a budou přímo u nás!

 

Poslanecká sněmovna zvolila JUDr. Stanislav Křečka novým ombudsmanem.

Myslím, že jsme v hajzlu,“ reagoval šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Však už bylo načase,“ ozvalo se z Facebooku...

 

Neubytovat Rusy nevadilo. Nevařit imigrantům ano, rozhodl soud.

Kalousek má pravdu. Jsme v h.jzlu – i s celou demokracií a právním státem!

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/neubytovat-rusy-nevadilo-nevarit-imigrantum-ano-rozhodl-soud-40313167?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

 

Nesnesitelně pečlivý matematik jde proti Babišovi a Zemanovi.

Nový předseda Senátu Miloš Vystrčil bude mít v první lize dost co dělat, aby brzdil Zemana s Babišem. Zároveň je hodně důležitý i pro svou ODS, protože bude s řeporyjským starostou Pavlem Novotným a lídrem Petrem Fialou nejviditelnější tváří strany.

Jak může být vzdělaný matematik, proslulý pečlivostí a vyjednávacími schopnostmi v jedné partě s plastikovým panákem Fialou a uřvaným Pavlem Řeporyjským – to prostě hlava nebere...

 

Nový ombudsman JUDr. Stanislav Křeček se ujal úřadu.

Mám k této události jednu otázku: Je mu k čemu blahopřát?

... a jedno přání: Aby v tento den zmizeli z České republiky všichni hulváti!

Zpráva TV Barrandov: Dne 20.2.2020 se nevysvětlitelným způsobem skokově snížil počet obyvatel České republiky na 9,5 milionu! Došlo k úplnému ochromení většiny politických stran, médií, divadel, neziskových organizací a také části úřadů na všech stupních...

 

Jaroslav Foldyna odchází z ČSSD.

Kauza Foldyna? Možná poslední krůček k rozdělení ČSSD na část původní a část koupenou současnou globální mocí. (Radim Valenčík)

 

Soutěž krásy Miss Německo vyhrála 35-letá matka tříletého syna. Byla zrušena promenáda v plavkách a v porotě zasedly pouze ženy.

Zvažuji, že se přihlásím do příštího ročníku Miss Deutschland. Nejsem ani Miss, ani nejmladší a navíc chlap, takže mám velkou šanci v tom dnešním pošahaném světě vyhrát. (Miroslav Macek)

 

25.2. 1948:

Já sám nikdy nikam nepůjdu, já zůstanu tady, půjdu s národem, s lidem, všichni jsme tu dnes pohromadě, nikdo nemá práva jíti proti vlastní zemi, proti vlastnímu národu, ať se stane co chce, ať přijde cokoliv, já to všechno budu prodělávat doma s našimi.“

(Dr. Edvard Beneš k událostem a emigraci po 25. únoru 1948.)

 

Z amerického tisku:

The Washington Post píše, že Rusko se snaží ovlivnit prezidentské volby ve prospěch Bernieho Sanderse z Demokratickéé strany.

The New York Times píšou, že Rusko se snaží ovlivnit prezidentské volby ve prospěch Donalda Trumpa.

Vladimír Putin může být spokojen. Ať ve volbách zvítězí kdokoli, vždy to bude jeho agent...

 

Ad koronavirus:

Tak jsem na doporučení médií nakoupil zásoby potravin, drogerie, léků a krmení pro mazlíčky, rozvěsil po domě česnek a na stůl postavil láhev slivovice. Stoupl jsem si před branku a vyhlížím – koronavirus nikde... Jak je to doopravdy??

 

Panika nabírá na obrátkách:

Teď už jen čekám na informaci, že koruna vir vypukl v Ordinaci v růžové zahradě, či v jiné masírce davů...“

 

Včera večer jsem přišel z práce domů a na ledničce ležel vzkaz od manželky: „Nefunguje to. Nedá se to vydržet. Jdu bydlet k mamince.“

Otevřel jsem ledničku. Světlo svítilo, pivo bylo studené, párky čerstvé.

O čem to sakra mluvila?...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.02.2020 19:59

Vcelku trefný popis současné situace.Jen ten pečlivý matematik ví dobře,odkud přijde nejvíc peněz.


 
Bojím se dne, kdy se to stane

Bojím se dne, kdy se to stane

Nesmyslný zákrok bílého policisty proti zdrogovanému kriminálníku Floydovi, který po zákroku zemřel, vyvolal až absurdní vlnu protestů a demonstrací. Podle mého uměle řízenou vlnu protestů a demonstrací, které přerostly ve žhářství, rabování, lynčování, a dokonce i vraždění. Celý svět poklekl, jako by ti, kdo poklekli, přiznali svoji vinu, kterou ale nemají. To je další absurdita.

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té době totiž probíhala válka, agrese USA proti Vietnamu (1964 – 1973), válka se statisíci padlých, zavražděných, s miliony vyhnaných z domovů. Tato válka měla přímou souvislost se srpnem 1968. Srpnová okupace tak „přikryla“ agresi USA.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...

Srpnová předtucha

Srpnová předtucha

Bez ohledu na rozmary počasí a plíživou pandemii nás naše veřejnoprávní média letos zásobují hlavně novými pohledy na historii.