• Úterý, 29. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Michal

Proč Milion chvilek není pro demokracii, ale naopak je proti demokracii?
Počet návštěv: 2383

Proč Milion chvilek není pro demokracii, ale naopak je proti demokracii?

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Když se mi někdo zeptá, zda jsem byl na akci Milionu chvilek pro demokracii, tak vždy řeknu, že nebyl. Jejich akce dle mne totiž nejsou za demokracii, ale naopak proti demokracii! A mé důvody pro tento můj názor vám teď předložím.  

Tak například se mi vůbec nelíbí, jak se chovají k novému ombudsmanovi Dr. Stanislavu Křečkovi. Pan Stanislav Křeček prý kdysi někde na veřejnosti řekl své názory. Mimo jiné na šátkovou aféru, na ilegální migranty nebo stíhání našeho pana premiéra. Jenomže co se stalo? Tyto jeho názory některým lidem z okruhu pražské kavárny, a i Milionu chvilek nepřipadaly dostatečně politicky korektní. A tak, vždy když nějaká veřejně činná osobnost takovéto své názory vyřkne, vyletěj jako čertík na pérku z krabičky a začnou hlásat něco v tom smyslu: "Jak je možné, že tito lidé (Křeček apod.) si v demokracii dovolí mít takovéto názory? V demokracii takovéto názory přece nikdo mít nesmí!" Jenomže já říkám, že právě proto, že je demokracie, tak si každý může mít takový názor, jaký chce. A kdo chce hlásat něco jiného, tak zkrátka a dobře není pro demokracii.

A další důvod? Proti komu se na demonstracích Milionů chvilek demonstruje? Proti úspěšným politikům. Proti takovým politikům, kteří byli do svých funkcí řádně lidmi zvoleni, a i nyní si v průzkumech drží značnou popularitu. To znamená, že byli zvoleni proto, že je lidi chtějí! Jenomže Milion chvilek by místo nich rádi chtěli dosadit politiky z pražskokavárenských stran, jejichž preference se pohybují mezi 3 až 6 procenty. Tyto subjekty tak proto mají takový problém, že hrozí že se vůbec nedostanou do sněmovny. To znamená, že je naopak lidi nechtějí! A kdo má v demokratickém režimu vládnout? Ten, koho lidé nechtějí nebo naopak ten, koho lidé chtějí? Nevím tedy, jestli to v jiných demokraciích chodí jinak, ale podle mého názoru by měli vládnout ti, kteří byli úspěšní ve volbách, protože je lidé chtějí. A pokud si někdo myslí něco jiného, tak zas nemá s demokratickým myšlením nic společného.

Takže jak moc je politická neziskovka zvaná "Milion chvilek pro demokracii" skutečně pro demokracii, si na základě těchto předložených důvodů už udělejte sami.

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

02.03.2020 18:55

Milion jenom dokazuje,že jejich spolek a demokracie nejdou dohromady.Tak preventivně protestují proti těm,kdož byli zvoleni a kteří se jim nelíbí.Jen by mi mohl zrzoun povědět,co kdy,kromě žvanění,pro tento stát a národ udělal.Vzhledem k tomu,že ani nedokončil studia,tak nemohl udělat vůbec nic.Žvaněním se dá vydělat spousta peněz,pokud žvaníte ve prospěch určité části lidí.A demokraté to rozhodně nejsou!Komouši byli proti těmto demagogům úplní žabaři!


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

02.03.2020 17:26

"Jak je možné, že tito lidé (Křeček apod.) si v demokracii dovolí mít takovéto názory? V demokracii takovéto názory přece nikdo mít nesmí!"

To je presne vystizeno! Komunisti pridali k demokracii privlastek "lidova". Chvilkari a kavarnici se nicim takovym neobtezovali. Vyznam slova jednoduse zmenili a prohlasili sami sebe za "demokraty". Nazory, ktere oni hlasaji, jsou tedy a priori "demokraticke", ostatni nejsou.

Tato demagogie byla pouzivana tez za barevnych revoluci. Voleb se ucastnily dve strany. Jedna byla nazvana "demokratickou" druha "proruskou". A v demokracii prece zadna proruska strana byt nesmi!

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

02.03.2020 15:19

Dle mého, pane Čermáku, vůbec nejde o nějakej milion chvilek, natož potom o toho Pepka Vyskoče, tentokrát z Vodňan. Někdo, ( kdo proboha ?!) vyhlásil konkurz na novou "tvář" budoucích demonstrací ! A vůbec není důležité jestli vyhrál Pepek z Putimi, nebo z Vodňan. Důležité je proč a jak je vůbec možné, že se vypisuje takovýto konkurz. Kdo a proč do toho sype peníze ?!
To, že se vše platí ze sbírek, tak tomu už snad věří jen televizní novinářská esa, Láďa Hruška, Witovská, Fridrichová, věčnej svazák Wollner a ta vytáhlá chlupatá užovka.


 
Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Je pár dnů před volbami do krajských zastupitelstev a Senátu PČR a do našich poštovních schránek, ale i na bilboardech (a jiných veřejných zařízeních, např. zadní sklech autobusů) se nám představují (často šklebí anebo se nám smějí) kandidáti politických stran a hnutí. Člověk se nestačí divit, jak ubohými slogany a hesly jsou jejich podbízející se tváře doprovázeny.

Poslední domácí zprávy

Rozděl a panuj

Rozděl a panuj

Blíží se volby a s tím spojena agresivita některých politických uskupení, která hrají nikoliv o „své“, ale o „naše“ peníze. Jen pro...