• Pátek, 04. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Barbora

Z Bruselu velmi často chodí nesmysly, které nám škodí
Počet návštěv: 1110

Z Bruselu velmi často chodí nesmysly, které nám škodí

Tomio  Okamura Článek od Tomio Okamura

Vystoupení z Evropské unie je výhodné. Potvrzují to fakta. Už jenom kvůli nesmyslnému boji EU proti CO2 bude mít ČR náklad stovky miliard korun ročně navíc. Britové se toho nyní naštěstí už zbaví. EU k volnému obchodu a ekonomické prosperitě nepotřebujeme! Na členství v EU naopak doplácíme. Samozřejmě se musíme na vystoupení připravit. Naše země bude opět naše – svobodná, bezpečná a prosperující.

Odpůrci našeho vystoupení tvrdí, že ČR bude bez EU izolovaná. To je nesmysl. Při našem vystoupení z EU můžeme vstoupit do EFTA, což je společenství států, které nejsou členy EU (Švýcarsko, Norsko, Lichtenštejnsko, Island), které mají s EU dohodu o volném obchodu.

S postupující islamizací západní Evropy též musíme začít více pracovat na spolupráci států středovýchodní Evropy, což bych nazval „Visegrád plus“. Tedy států Visegrádu plus třeba Rakouska, Chorvatska, Slovinska, případně Itálie či, pokud se před islamizací zachrání některé německé státy, tak Bavorsko, Sasko či Braniborsko…

Tvrdí se, že členové EFTA nemají hlasovací právo při schvalování evropských regulací, které pak stejně musí vymáhat. Jak upozornil britský europoslanec za Konzervativní stranu Daniel Hannan, v letech 2000 až 2013 Unie podle sekretariátu EFTA vygenerovala 52 183 právních nařízení, ze kterých Norsko přijalo celkem 4 724, což je devět procent. A když se na to stejné ptali poslanci Islandu, vyšlo číslo hodně podobné: 6 326 z 62 809 právních aktů od ledna 1994 do prosince 2014. Čili to je jen zlomek unijní legislativy. A z Bruselu velmi často chodí nesmysly, které nám škodí.

A co se týče Švýcarska, podíl bruselské legislativy je nula. Švýcarsko samozřejmě občas regulace od EU kvůli úsporám z rozsahu přejímá, ale mnohem častěji se totožnou úpravou legislativy snaží sladit s pravidly globálními. A i když musí švýcarští exportéři při vývozu do EU unijní standardy dodržovat (stejně jako by v Japonsku dodržovali standardy japonské), na domácím trhu se tyto normy zpravidla nevymáhají.

Jak upozornil ekonom Vít Jedlička, podle odhadu samotné Evropské komise, který je z roku 2004, nás unijní regulace stojí 4 procenta HDP ročně, což pouze za minulý rok představuje cca 200 miliard korun. Z EU jsme za posledních 14 let načerpali na různé dotace 741 miliard korun, ale náklady na evropské regulace dosáhly minimálně astronomických 2456 miliard!

Ve skutečnosti jsme každý rok na členství v EU dopláceli. A realita je nejspíš podstatně horší než odhady Evropské komise. Ta prosadí na každém zasedání Evropského parlamentu tisíce stran nových regulací. Celkově je to již téměř 300 tisíc stran. Eurochambres počítá, že aktuální náklady na jednoho občana žijícího v EU dosahují až 80 tisíc korun ročně! Pokud vycházíme ze 4 procent HDP, počítáme pouze s 20 tisíci korunami na občana ročně. Čísla Evropské komise, přestože jsou nižší, stále zůstávají astronomická.

Z EU nám v minulém roce přišlo o 45 miliard víc, než jsme tam poslali, ale o úplně stejnou částku přišel státní rozpočet jenom na podpoře solárních a větrných baronů!

Tomio Okamura
Tomio Okamura je český podnikatel a politik moravsko-japonsko-korejského původu. Od října 2013 je členem Poslanecké sněmovny za hnutí Svoboda a přímá demokracie do níž kandidoval v předčasných volbách v roce 2013. Zvolením mu zanikl mandát senátora, který vykonával jako nezávislý od října 2012 v obvodu Zlín.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

11.03.2020 09:15

Motto: Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. ...Bludičky nás vlákaly do bažin. Je, nebo není úniku...? V naší vládě, parlamentu je dost těch, kteří pro členství v EU horují. Nevadí jim dvojí jakost potravin a zboží, nevadí jim útočná aliance NATO, nevadí jim zřeknutí se odpovědnosti za osud českého národa a navíc propagují obsazení naší vlasti muslimskými imigranty. Mělo by jich přijít tisíce. Hranice s Německem prakticky neexistují, takže naše vrásky nad invazí cizího kulturního okruhu jsou zbytečné. Uprchlíci k nám mohou kdykoliv přicestovat vlakem a pak se opět vrátit do země, která je živí. Záměrně se v "naší" mainstreamové propagandě zamlčuje, že každý osmý pracovník v ČR je cizinec. Jsou zde především Ukrajinci a Slováci. Jsem v práci denním svědkem toho, že speditérské, dodavatelské firmy mají převážně ukrajinské řidíce. Poměr pracujících cizinců na počet pracujících je procentuálně u nás vyšší, než v Německu i Francii. To, že jejich cizinci nepracují, je jejich problém. Ten my řešit nebudeme, ani nemůžeme. ...K inflaci: Pokud se navyšují platy, musí být okamžitě spuštěna inflace. Nemáme totiž žádný jiný zdroj (např. nerostné bohatství), který by umožnil zvýšit životní úroveň prodejem těchto komodit a obohatit tak státní kasu. To je v našem případě nereálné. Proto si musíme na zvýšené platy vybrat peníze sami mezi sebou. Nezbývá, než všechno zdanit, zdažit natolik, aby se alespoň udržela kupní síla ve vyrovnaném poměru, v původní výši. To znamená, že za víc peněz si koupíme stejně zboží, v případě pořizovací ceny bytů náš plat úplně propadl. V současnosti se byty stávají pro mladou generaci nedostupným zbožím. To znamená pokles porodnosti, protože mladí lidé zůstávají u rodičů. Další propad porodnosti bude mít katastrofální důsledky. Nedostatek lidí v produktivním věku bude víc motivovat firmy k náboru zahraničních pracovníků. Tato síla bude levná. (Nízké platy námezdních dělníků znamenají i nízké odvody do státní pokladny). Stát bude tedy chudnout. Nadnárodní korporace, koncerny nás tedy vedou touto cestou k chudobě. Aby bylo kde brát, zavládne drahota, která vykompenzuje nedostatek financí ve státní pokladně. To lze aplikovat do určité míry. Lidé se tak buď víc (problémově) zadluží nebo si nedopřejí nabízené zboží. Bude tak váznout odbyt, neboť vše souvisí se vším. Důchody v současné podobě budou neutržitelné. Stále více starobních důchodců pracuje v různých profesích. Legální počet přihlášených atakuje hranici 400.000 pracovníků. A bude hůř! Lidé s nízkými příjmy a osamělí důchodci nemají na nájmy prostředky. Mnozí si zateplují chaty v chatových koloniích k celoročnímu pobytu. Ale ani ti se nevyhnou radikálnímu, až o několik set procent vyššímu zdražení poplatků v místě pobytu. A tak bych mohl pokračovat. Raději příště. .....Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.03.2020 18:59

Z Brusele nikdy nepřijde nic rozumného.Tamní úředníci vydali spoustu nařízení na ochranu slepic,krav,divoké zvěře,ale ještě nikdy nepřišlo z Brusele nic na ochranu člověka.Tedy kromě nesmyslných zákazů!Tak ať si z Brusele řídí zvířátka a nás nechají na pokoji.Vlez do EU byl největší podraz na národ za strany českých politiků!


 
Boj proti dezinformacím o Covidu-19, ale poněkud jinak.

Boj proti dezinformacím o Covidu-19, ale poněkud jinak.

Experti varují, že dezinformace o covidu-19 se mezi Čechy šíří stále více. Samotná Evropská unie ústy české eurokomisařky Věry Jourové už v červnu důrazně varovala, že s nimi členské státy musejí bojovat, jinak to ohrozí lidské životy. EU ve svém prohlášení nezvykle otevřeně ukázala na Rusko a Čínu jako záměrné podněcovatele a šiřitele lží o koronaviru. To je úvodní sloupek k pojednání o boji proti dezinfromacím, jak byl uveden na portálu Aktuálně.cz, které se prý v České republice velmi rozmáhají.

Frontex-za plnění povinnosti vyhazov?

Frontex-za plnění povinnosti vyhazov?

Šéf Frontexu, Fabrice Leggeri, má potíže. Na tom by nemuselo být nic zvláštního. Ovšem takovou specificky eurounijní pikantnost dodává jeho cause fakt, že agentura Frontex je právě popotahována za něco, k čemu byla ustanovena. Za aktivní ochranu evropské hranice.

  Jestlipak víte, co znamená výrok-cintat si pentli.

Jestlipak víte, co znamená výrok-cintat si pentli.

Tento výrok dozajista velmi dobře znají naši páni poslanci, ale i vláda. Na zasedáních poslanecké sněmovny si cintá pentli každý druhý. Vyjímkou nebylo ani nedávné jednání sněmovny, kde se probíral bod o potravinové soběstačnosti ČR ve smyslu návrhů k jejímu dosažení a ke zvýšení efektivity zemědělské prvovýroby. Musím uznat dámy a pánové, že hrajete na lidi komedii, ale režie je jaksi špatná. Místo cintání si pentle raději přiznejte, že jste v oblasti zemědělství zmrvili kde co, a už nevíte jak smysluplně dál.

Poslední domácí zprávy

 Zvrat v kauze Zadeh

Zvrat v kauze Zadeh

V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí...