• Čtvrtek, 06. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Oldřiška

Braňme svého šerifa!
Počet návštěv: 1203

Braňme svého šerifa!

Přemysl  Votava Článek od Přemysl Votava

Evropu napadl zákeřný a neviditelný nepřítel. Dnes Evropa bojuje s nebezpečnou epidemií. Ještě před nedávným časem vládla v Evropě dokonalá pohoda. Čína byla pro mnohé politiky příliš daleko, její starosti si nepřipouštěli. Evropu nevarovali ani hrůzné záběry z čínských velkoměst. Dokonce ani ty tisíce obětí epidemie nebyly pro Evropu dostatečným varováním, podobně ani tamní razantní řešení epidemie, nebyly poučením. A ta jindy tak všemocná EU, měla jen nicotné starosti, pro nás občany zcela zástupné problémy.

Přitom ten neviditelný, zlý nepřítel, nikým téměř nekontrolovaný, každou hodinou  vstupoval do Evropy. Po týdnech přešlapování Evropa už hlásila první stovky mrtvých, tisíce zasažených, dnes dokonce i desítky milionů občanů v izolaci. Jsou uzavřené hranice, zrušené kulturní a sportovní akce,  uzavřené školy. Hygienici nás učí, jak si dokonale umýt ruce.

Z evropských států se především severní Itálie hroutí pod šířící se epidemií. Miliony italských občanů v oblasti Alp jsou v izolaci. Tamní turistická centra se stala nositeli nákazy. Panika a strach vstoupily do života občanů. Itálie hlásí 10 000 nakažených, 500 obětí. Obchody nestačí náporu kupujících. Italská vláda zaspala drahocenný čas na boj se zákeřným nepřítelem, dnes se vše snaží dohnat... Ztráta času to jsou další stovky obětí. Své mrtvé hlásí v Evropě i další státy. Německo, Francie, Anglie... Situace se vyhrocuje každým dnem. Ekonomika se hroutí.

Česká republika v tom celoevropském, či dokonce celosvětovém strachu o bezpečný domov se stala ostrovem bezpečí. Jistě není vše dobojováno. Ale Česká vláda nemusí před občany studem klopit oči. Česká vláda zatím obstála. Obstála před občany, ale i před celou Evropou. Říkejme to nahlas. Nebuďme příliš skromní, dokázali jsme to!  

Připomínám, že již koncem února vystoupila česká vláda razantně do boje s epidemií. Ne vždy byla politiky z opozice pochopena, hledaly se důvody ke kritice. Jednou toho bylo málo, jindy zase moc. Jediné, kde má opozice pravdu je to, že vláda dnes dělá body. Ale ty body jsou zcela zasloužené. Nestála na rozdíl od jiných evropských států nečině v koutě. Jistě i u nás mohou být první oběti.  Zároveň ale víme, že jsme to nevzdali, že jsme se postavili čelem proti nepříteli. Nebojme se to říci nahlas, že pro mnohé státy jsme se stali vzorem řešení této zákeřné epidemie. A to není málo! České zdravotnictví, hygiena, policie, hasiči, armáda, ale i další složky integrovaného záchranného systému obstály. A to je dobrá vizitka pro Českou republiku.

A tak jsem si vzpomněl na nějaký dávný film z „ amerického divokého západu“.  Také tam místní šerif v boji proti nepříteli a pochybovačům obstál, hájil své občany. A občané se za něj postavili. Stal se pro ně jistotou bezpečí domova.

Proto braňme svého šerifa, svého premiéra a jeho vládu za jejich aktivní přístup za naše bezpečí! Zdraví nás občanů je na prvním místě, proto místo do Alp  hurá na sjezdovku v Peci !

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

10.03.2020 22:38

Pane Votavo, pěkné... příjemný pocit po přečtení Vašeho článku. Pochvala je na místě! :-)


 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.03.2020 18:53

Do obětí koronaviru se započítávají i ti,co zemřeli na chřipku.A těch je víc.Jde jen o to,dostatečně vystrašit občany.Oni si pak příliš nevšímají toho,co se kolem nich děje.Mohu se samozřejmě mýlit,ale připadá mi to,že je potřeba zakrýt něco,co by se nelíbilo.Migrace opět nabývá na síle!


 
Bojím se dne, kdy se to stane

Bojím se dne, kdy se to stane

Nesmyslný zákrok bílého policisty proti zdrogovanému kriminálníku Floydovi, který po zákroku zemřel, vyvolal až absurdní vlnu protestů a demonstrací. Podle mého uměle řízenou vlnu protestů a demonstrací, které přerostly ve žhářství, rabování, lynčování, a dokonce i vraždění. Celý svět poklekl, jako by ti, kdo poklekli, přiznali svoji vinu, kterou ale nemají. To je další absurdita.

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té době totiž probíhala válka, agrese USA proti Vietnamu (1964 – 1973), válka se statisíci padlých, zavražděných, s miliony vyhnaných z domovů. Tato válka měla přímou souvislost se srpnem 1968. Srpnová okupace tak „přikryla“ agresi USA.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...

Srpnová předtucha

Srpnová předtucha

Bez ohledu na rozmary počasí a plíživou pandemii nás naše veřejnoprávní média letos zásobují hlavně novými pohledy na historii.