• Úterý, 26. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Zora

Paní Čaputová, ústavní soud má bránit nejen liberální demokracii, ale všechnu demokracii!
Počet návštěv: 1248

Paní Čaputová, ústavní soud má bránit nejen liberální demokracii, ale všechnu demokracii!

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Slovenská prezidentka Čaputová dnes v Brně vyzdvihla roli ústavních soudců jako ochránců tzv. liberální demokracie. Jenže já tvrdím, že ústavní soudy mají chránit jakoukoliv demokracii, a to i tu bez jakýchkoliv přívlastků.  

Tuto informaci jsem si dnes přečetl například na https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/caputova-kritizovala-politiky-rozdelujici-spolecnost-kvuli-hlasum/1862707 nebo na https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3060650-slovenska-prezidentka-caputova-prijela-do-brna-oslavit-100-let-ustavy-ceskoslovenske a v dalších zpravodajských serverech. Stalo se tak v Brně na slavnostním shromáždění k výročí 100 let československé ústavy. Jen by mne zajímalo, proč jmenovala jen tu demokracii liberální?

Co si dnes představíte, když se řekne "liberální demokracie"? S největší pravděpodobností takový politický směr, který představují například Piráti, Zelení, STAN jim a podobné subjekty. Také si pod tím nejspíš představíte i tzv. progresivní politiku a politiku pro menšiny. To znamená multikulturalismus, LGBT, genderismus a podobné "progresivistické" "vymoženosti" (psáno v uvozovkách).

Já jim samozřejmě tento druh politiky neberu, když je baví a myslí si, že na ni někoho přilákají, tak ať si ji klidně dělají. Ale současně se ptám, co s tou demokracií pro ty ostatní? V demokratickém státě má právo platit pro všechny. Nejen pro liberální demokraty. Ale i pro ty ostatní. Pro voliče Miloše Zemana (a jemu podobné politiky), pro lidi, co mají raději vlastenectví, pro lidi, kteří nějakou multikulturní či genderovou vyváženost zrovna dvakrát nemusí. Atp.

Takže vážená paní prezidentko Čaputová. Nevím sice jak je to u vás na Slovensku, ale náš ústavní soud by tu měl být pro všechny. Nejen pro demokraty tzv. "liberální", ale i pro ty všechny ostatní bez jakéhokoliv přívlastku.

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.03.2020 18:51

Může mi někdo prozradit,kdo tu slovenskou milku sem pozval?Vždyť ta ženská je totálně pitomá a svoje rozumy ať si rozdává na rodném Slovensku.Toho,kdo ji sem pozval,okamžitě poslat za ní a zavřít hranice.Aby se ani jeden z nich už nemohl vrátit.


 
Klausovo covidové protivenství

Klausovo covidové protivenství

Profesor Ing. Václav Klaus, svého času prezident ČR, se v souvislosti s koronavirovou pandemií jeví jako úchyl, který díky svému introvertismu a narcismu přes špičku svého nosu nevidí dál, jak do své bohémistické pracovny. V souvislosti s opatřeními stran Covidu-19 se pan profesor nechává svými výroky v médiích slyšet o Covidu-19 o jeho problematické existenci a léčbě, říká zcela provokativní absurdity které nemůže žádným věrohodným způsobem doložit. Dokonce se domnívám, že toto jeho vystupování na veřejnosti je svým způsobem trestné, nicméně protože žijeme v demokratickém (bohužel ne právním) státě, není takové jednání posuzováno jako trestné, nýbrž jako svobodný projev názoru, myšlenek, případně svobodomyslných úvah.

Poslední domácí zprávy

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...