• Čtvrtek, 06. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Oldřiška

Kam se schovala EU?
Počet návštěv: 1383

Kam se schovala EU?

Přemysl  Votava Článek od Přemysl Votava

Evropská unie (EU) nám byla, od samého počátku našeho vstupu do ní, představována jako záruka naší bezpečnosti, politické i ekonomické. Dnes po 16letech členství přišla první větší krizová zkouška. Právě krizové situace jsou věrohodným měřítkem k hodnocení. A to nevychází pro EU příliš dobře.

EU při první opravdu vážné zkoušce totiž zcela selhala. Utekla před problémem, před svou odpovědností. Tak říkajíc:  Strčila hlavu do písku. A tak epidemie zastihla státy EU zcela nepřipravené, v mnohých dnes kolabuje zdravotnictví, ekonomika i politická stabilita. Umírají lidé.  

Ještě před měsícem EU řešila zcela zástupné, nicotné problémy. V té době  vrcholila v Číně epidemie koronaviru, odborně označovaného jako COVID-19. Pro EU byla Čína příliš daleko, její starosti si bruselští úředníci příliš nepřipouštěli. Před měsícem televizní štáby s rouškami  či s respirátory na obličeji dávali událostem v Číně patřičný důraz. Místo poučení, se na Čínu spíše valila kritika, dnes je lhostejné, zda byla oprávněná, nebo jen tak ze zvyku. Bruselská administrativa se z epidemie v Číně nepoučila, místo koordinovaného postupu v Bruselu vládla pasivita. Desetitisíce úředníků, europoslanců,  eurokomisařů zřejmě trápily jiné problémy

Příkladem se stal přístup EU k České republice právě v době, kdy ČR  aktivně vstupovala do boje proti viru COVID-19. EU téměř demonstrativně proháněla Českou republikou za možné porušení dotačních pravidel. Toto tažení podpořil i příjezd příslušné delegace EU do Prahy, v doprovodu našich dvou europoslanců. Tolik propíraný Agrofert se stal dokonce vlajkovou lodí problémů, které měla EU na zasedání EP řešit. ČR měla jít na kobereček. Již tento příklad ukazuje, že EU měla zcela jiné starosti, přitom v té době Evropa hlásila již první oběti. Po tápání, nečinnosti, teprve nyní se EU začíná probouzet. Unie  ale zaspala drahocenný čas.       

Dnes jsou v Evropě miliony občanů v izolaci, v řadě států včetně ČR je vyhlášen nouzový stav. Místo bezpečných domovů vládne strach a panika. Jsou uzavřené hranice, školy, obchody, sportoviště… Situace v Evropě se vyhrocuje každým dnem. Denně zasedají bezpečnostní orgány všech států Evropy. Bojují, nevzdávají to... Je pro nás ctí, že Česká vláda zvedla prapor jako jedna z prvních. Dnes nemusí před občany klopit oči. Nemusí se stydět.

EU se teprve nyní začíná probouzet, ale mezi tím zemřely další stovky občanů  Evropy... 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

14.03.2020 10:46

Nenašli jste podobnou shodu.EU v tomto případě stejně jako Praha a její pirátské vedení strčili hlavu do písku.Hřib o Tajwanu mluvil všude 14 dnů, ale teď v této situaci ani nevystrčil hlavu.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.03.2020 19:11

EU je spolek,který jde ve stopách Hitlerovy Třetí říše.Také to dokládá,kdo je jmenován do čela EK-vždy germán!A ti nebudou řešit potřebné věci,protože jejich hloupé mozečky na nemají.Ale umí nařizovat rovnost okurek či banánů.Jakmile se objeví nějaký problém,tak se svolá koncilium
států až po nějaké dohodě v komisích.To je asi po dvou měsících a další dva měsíce se bude dohadovat zbylých 27 států!A do té doby bude po pandemii.Buď vymře dost lidí,aby bylo místo pro kulturní obohacovače z jiných kontinentů,nebo se vydá prohlášení,že se státy nedohodly!To je EU!


 
Bojím se dne, kdy se to stane

Bojím se dne, kdy se to stane

Nesmyslný zákrok bílého policisty proti zdrogovanému kriminálníku Floydovi, který po zákroku zemřel, vyvolal až absurdní vlnu protestů a demonstrací. Podle mého uměle řízenou vlnu protestů a demonstrací, které přerostly ve žhářství, rabování, lynčování, a dokonce i vraždění. Celý svět poklekl, jako by ti, kdo poklekli, přiznali svoji vinu, kterou ale nemají. To je další absurdita.

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té době totiž probíhala válka, agrese USA proti Vietnamu (1964 – 1973), válka se statisíci padlých, zavražděných, s miliony vyhnaných z domovů. Tato válka měla přímou souvislost se srpnem 1968. Srpnová okupace tak „přikryla“ agresi USA.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...

Srpnová předtucha

Srpnová předtucha

Bez ohledu na rozmary počasí a plíživou pandemii nás naše veřejnoprávní média letos zásobují hlavně novými pohledy na historii.