• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

O čí zdraví mají elity opravdovou starost?
Počet návštěv: 1516

O čí zdraví mají elity opravdovou starost?

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

V posledních dnech se sešlo pár drobných, zajímavých zpráviček, které všechny ukazují tak nějak jedním směrem. Naznačují, kdo je ten šťastlivec, o kterého mají v současné koronavirové pandemii všechny ty světové i evropské elity a jejich orgány opravdový, nelíčený zájem. Tu asi nejvýmluvnější z nich přinesla včera agentura Reuters ze Švýcarska.

Světová zdravotnická organizace tam prý vyhlásila, že koncem tohoto týdne zahájí testování na koronavirus v severozápadní Sýrii, v oblastech držených tak zvanými „rebely”.  Že si pod tímto eufemistickým, krycím názvem máme představit zbytková území, držená Al Kaidou a jejími klony typu An Nusra, tušíme už asi všichni. Včetně toho, jaká sběř se na nich nachází. Ovšem pan ředitel WHO to vidí jinak. Tak nějak humanisticky. Vyhlásil totiž, že „je velmi znepokojen šířením pandemie do oblasti, kde byl zdravotnický systém zničen dlouhou občanskou válkou…”

Údajně pouze necelá polovina zdravotnických zařízení „v klínu povstalecké Sýrie”, jak si pan ředitel zabásnil, je v provozu. Téměř milion lidí, kteří byli nedávno násilím vysídleni, tam žije v domech s uprchlíky nebo v přeplněných táborech…. No uznejte,  kámen by se nad těmi ISILáky ustrnul.

Docela pěkně to koreluje s nedávným vyhlášením naší největší a nejoblíbenější neziskovky – Člověka v tísni. Ten už minulý pátek zveřejnil své oficiální stanovisko ke koronavirové epidemii . V něm nám vcelku stroze sděluje, že boj s nákazou v Česku nepatří v současnosti mezi hlavní priority této humanitární organizace. “Prioritou je pro nás pomáhat v zahraničí”  A jako příklad uvádí, že chce „..pokračovat ve svých programech jinde, a to například v Sýrii.”

Jistě, právě v tom zmíněném Idlíbu, baště islamismu, jsou Člověci pevně zahnízděni už od roku 2012.   Jak sami uvádějí, jejich filiálka tam „… podporuje vzdělávání a zemědělství, dává jim možnost vydělat si peníze a je také partnerem pro místní úřady.”  A nikoho, ani bdělé Koudelky nezajímá, jakým asi „místním úřadům” je na území ovládaném Al Kaidou náš Člověk v tísni partnerem. Natolik spolehlivým, že mu džihádisti svěří výchovu svého dorostu….

Třetí zprávičkou, která ukazuje stejným směrem, je rozhovor Tomáše Bendla z jiné nadnárodní a neméně oblíbené neziskovky, z Lékařů bez hranic. Ten pro změnu řeší situaci v řeckých uprchlických táborech. Že všude kolem řádí koronavirus a chudáci džihádisti by se mohli nakazit!  Jeho mateřská organizace prý již delší dobu apeluje na řeckou vládu, aby vypracovala krizový plán, zatím však, žel, bez výsledku….

Když k tomu ještě připočítáme ty (nijak blíže nespecifikované) „vyjímky”, které ve svém vyhlášení o uzavření vnějších hranic Schengenu zmiňuje Evropská komise, začíná se obrázek rýsovat a pěkně vybarvovat. Hlavně, aby se muslimovi něco nestalo! Aby naši budoucí euro-občané, čekající zatím v různých frontách na vstup, než se vyřídí jakési formality,  zůstali pěkně zdraví a při síle. A aby jim v poklidné infiltraci do Evropy někdo, chraň Alláh, stéblo přes cestu nepoložil….

A tohle všechno si navíc platíme. My sami. Skrze Eurokomisi, OSN a jejich výkonné orgány. Pěkně ze svého. Z vybraných daní, následně přerozdělených státem, EU a OSN. A bohužel také z dobrovolných příspěvků některých nepochopitelných naivů na „humanitu” a léčení bez hranic.

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.03.2020 19:32

Podle mínusů je sir Charles Spencer Chaplin blbec.Jen se dotyční bojí o svou anonymitu.Ale urazit Chaplina jim jde perfektně!Toto je prohlášení právě tohoto velikána světové kultury,které se ovšem "elitním" nedoukům vůbec,ale vůbec nelíbí.Spíše nic neznají.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.03.2020 19:03

Západní společnost je natolik zdegenerovaná,že si své mentální postižení ani neuvědomuje.Některé ideje jsou natolik idiotské,že jim může věřit jen intelektuál.Zajímám se o budoucnost,protože v ní hodlám strávit zbytek života.Sir Charles Spencer Chaplin to viděl už dříve a tímto prohlášením uvedl stav západu na pravou míru.Jen naši eurohujeři to nedokáží přijmout jako pravdu a stále věří v něco,co už dávno neexistuje.Politická zaslepenost v přímém přenosu od českých politiků!


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy