• Úterý, 31. březen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kvido

Kam se poděla EU a její „veledůležité“ orgány?
Počet návštěv: 1382

Kam se poděla EU a její „veledůležité“ orgány?

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Od doby, kdy ve světě, především pak v Evropě, vypukla pandemie Covid(u)-19, Evropská unie (EU) jakoby nebyla. Členské státy EU se mohou „přetrhnout“ v zabezpečení svých občanů proti zákeřnému koronaviru a jediné, co z EU však zaznělo bylo, že madam Von der Leyenová opatrně sdělila, že EU souhlasí s uzavíráním schengenských hranic. Jindy až překotně čilá EU a její paskvily produkující europoslanci jakoby se vypařili, nebo se za nimi tzv. zavřela voda.

Kde je ona humánní, lidská, solidární aktivita, kterou EU proklamuje ve svém poslání, aby v kritickou dobu pomáhala v boji proti koronaviru a záchranu milionů životů lidí v členských zemích EU? Pokud v Evropě, potažmo ve světě vládl klid a pohoda, resp. do doby, než se začal šířit koronavirus napříč celým světem, potažmo v Evrppě, do té doby byli europoslanci přímo posedlí vymýšlet různé nesmysly, které značně komplikovaly život občanů v členských zemích.

V době, kdy by se od EU a europoslanců očekávala spolupráce, výrazná angažovanost a pomoc, např. v zajišťování tolik potřebných ochranných pomůcek, jako respirátory, roušky, atd., EU postihla náhlá klinická smrt, přestala fungovat. Neobstojí výmluva, že se nemohli scházet, protože by jich bylo víc jak sto, vždyť jak jsme se mohli často přesvědčit, sál při zasedání europoslanců byl zaplněn sotva z jedné čtvrtiny. Prostě, vzali do zaječích s názorem, ať si to každý doma řeší jak uzná za vhodné. To na straně jedné.

Na straně druhé se však nabízí velmi relevantní otázka, jak to bude s placením příspěvků do EU. Zda z důvodů předpokládané dlouhodobé karantény, resp. izolaci lidí a orgánů a z toho plynoucí neefektivní funkčnost EU. EO, EK atd.,, bude ČR, stejně jako ostatní členské státy i nadále posílat do Bruselu miliardové částky. Jak výše uvedeno, EU a její orgány jsou v současné době naprosto paralizovány a de facto nevykazují žádnou pozitivní a efektivní, v kritickém období tolik potřebnou humánní a jinou solidární činnost. Částky, které jsou, resp. byly pravidelně posílány do kasy EU, jsou v řádech stovek milionů, neřku-li miliard.

Vzhledem k tomu, že se česká ekonomika se v důsledku nákladných opatření v boji proti koronaviru zastavila, resp. se propadá z důvodů enormních finančních výdajů na zdravotní prostředky a materiál pro zajištění opatření proti dalšímu šíření pandemie v ČR, dalo by se očekávat, že EU unie pozastaví platbu příspěvků do EU! Bylo by to ze strany EU jedno z nejrozumnějších a nejprospěšnějších rozhodnutí za celou dobu její existence. S trochou bujné fantazie by pak bylo více nadějné, reálné a lépe zdůvodnitelné vystoupení z EU která, jak skutečnosti dokazují, naprosto selhala nejen v době pro členské země tak hektické a krajně kritické, protože ani v „normální“ době její činnost nebyla taková, jak se od ní při našem vstupu do EU očekávalo. V případě, že by k našemu vystoupení z EU skutečně došlo v důsledku ekonomických dopadů a následků výskytu koronaviru a jeho vlivu na ekonomiku státu a životní úroveň občanů, byl by koronavirus pro naši společnost pozitivním přínosem.

Pokud by však k takovému rozhodnutí z EU nedošlo, bylo by na vládě a politicích, aby tento požadavek sami uplatňovali. Vždyť ekonomické následky v zásahu do výdajů státního rozpočtu v boji s pandemií budou natolik vysoké, že česká ekonomika se s nimi bude vypořádávat řadu let. V takovém případě zastavené příspěvky do EU by mohly být sice ne spásným, ale přece jen citelným přispěním do státního rozpočtu. Jaká bude skutečnost?

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Tomáš Škvrna

Tomáš Škvrna

23.03.2020 23:46

Josef Vyskočil opravdu reaguje podobně jako Pepek Vyskoč ze Švejka - akorát místo hýkavého smíchu je to otřepaná fráze příslušníků jeho sekty :)


 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.03.2020 19:25

Josef Vyskočil,předložte důkazy.Důkazem není zpráva v ČT a "veřejnoprávních" medií.EU totiž peníze jenom bere,ale nevytváří.Ty vznikají prací manuálních pracovníků a jejich minišéfů v jednotlivých státech Evropy.Takže žádnou pomoc nenabídla,jen část peněz z jednotlivých států nabízí jako údajnou pomoc.Vedení EU je zcela v rukách SRN a francouzských přicmrdávačů.A ani jedni moc dobrého Evropě nepřinesli.Stačí připomenout války,ať napoleonské či německé.Každý vykřikuje,jak dostáváme dotace a přitom do pokladny EU odevzdáváme víc,než z ní dostaneme.Nehledě k tomu,kde ty dotace končí.V kapsách politiků a s nimi spřízněných firem.Já jsem z nich neviděl ani korunu!Teď zase hraje Bruselská centrála EU mrtvého brouka a v nynější situaci stále nechává dovážet cizí z Asie a Afriky,kteří tady roznáši nemoci,které byly v Evropě už dávno vymýceny.Ještě jednu radu,pane Vyskočile.Vezměte si do ruky naučný slovník a najděte si heslo soudruh.Ať vůbec víte,co to slovo znamená!Což evidentně nevíte!


 
Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

23.03.2020 11:47

Poslouchal Pepku Vyskoč, Nejsou von čistě náhodou potomek známého informátora četnického strážmistra z Putimi Flanderky? Anebo příbuzný Ursuly z Lejna, v překladu von die Scheiße?


 
Pravidla reinkarnace? Ráno vstát a zakřičet, že věci, které mu právě ukázali lámové, patřily 13. Dalajlámovi a abrakadabra, na světě byl Dalajláma čtrnáctý, oslavující 80. let svého vysvěcení…

Pravidla reinkarnace? Ráno vstát a zakřičet, že věci, které mu právě ukázali lámové, patřily 13. Dalajlámovi a abrakadabra, na světě byl Dalajláma čtrnáctý, oslavující 80. let svého vysvěcení…

Úřady, školy a instituce vlajku Tibetu vyvěšují 10. března jako symbolické připomenutí protičínského povstání v roce 1959, při kterém údajně zahynulo nejméně 80 000 Tibeťanů. Spolek Lungta i v letošním roce v České republice koordinuje kampaň Vlajka pro Tibet…

Kdo je kdo

Kdo je kdo

Rozpor mezi slovy a činy. Zpravidla krizová situace odhalí takové počínání nejen v mezilidských vztazích, ale také ve vztazích mezi státy a spojenci.

 

Poslední domácí zprávy

Kdo je kdo

Kdo je kdo

Rozpor mezi slovy a činy. Zpravidla krizová situace odhalí takové počínání nejen v mezilidských vztazích, ale také ve vztazích mezi státy a...

Infekční snění

Infekční snění

Karanténa doprovázející současnou pandemii zasáhla do životů nás všech. Vytrhla nás ze zaběhaného rytmu našeho bytí a způsobila to, nač...