• Neděle, 09. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Roman

V ČT mají novou mrchu
Počet návštěv: 3852

V ČT mají novou mrchu

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Je to hezká, štíhlá hnědovláska, vnějškově je na ní všechno jako na ženě, ale nosí rajtky jako otrlý drsný chlap. Včera večer jsem ji na ČT 24 slyšel povídat, že ji na to, jak zvládáme virus, zajímají názory opozice, a v duchu jsem se tomu hořce usmál.. A to proto, že s nikým než s příslušníky opozice jsem ji ještě hovořit neviděl. Zřejmě jí bylo načalstvem zpravodajského odboru ČT řečeno, že výběr lidí, s kterými chce před kamerami hovořit, je plně na ní.

A tak tímto pokynem ozbrojena se zřejmě rozhodla hovořit jen a jen s představiteli opozice a s plebsem mimo opozici neztratit ani slovo. Určitě má za to, že tímto způsobem se ji podaří plebs vymazat a opozici naopak ukázat jako to jediné, co u nás žije.
Poprvé jsem si ji všiml předevčírem či dokonce před předevčírem, když se s buldočí tvrdošíjností snažila z představitelky IKEMu vydolovat vyjádření o tom, že vláda probíhající krizi s koronavirem nezvládá. Jenže padla kosa na kámen, protože ona dáma z IKEMu tento záměr okamžitě vytušila, a možná že vedena i neochotou nechat se kýmsi jen tak postrkovat, odmítala ono vymáhané odsouzení vlády vyslovit.
A tak nastal tvrdý boj. Znovu a znovu, možná desetkrát či patnáctkrát  kladla moderátorka představitelce IKEMu pasti, kterými by z ní ono vytoužené odsouzení vlády vydolovala, ale IKEM, reprezentovaný odolnou dámou odolával - a odolal.
To mi už samozřejmě bylo jasné, s kým máme tu čest, a tak novou moderátorku od popsaného hovoru sleduji. Včera večer byla na ČT 24 znovu ve službě, měla na sobě dlouhé černé šaty a bavila se zas o koronavirové krizi a o tom, jak na ni vláda nestačí - a samozřejmě znovu s politiky z tábora opozice. S Fialou z ODS, s Rakušanem ze STANu a s pedagogickým expertem z ODS. A nemyslete si, třebaže to jsou lidé její životní orientace, jednala s nimi jako s pacholky.
„Odpovídejte, ale prosím krátce“, opakovaně na ně vypalovala tak ostrým a nesmlouvavým tónem, že jste čekali, že si to oni mocní pánové snad ani nemohou nechat líbit, že jí dají najevo, že nejsou takové nuly, jaké z nich moderátorka dělá, ale ne, naopak, oni před ní skoro panáčkovali  a do písmene plnili, co se od nich vyžadovalo.
Což se týkalo hlavně smyslu odpovědí, které od nich moderátorka očekávala, takže ta tentokrát už plně dosáhla, oč jí šlo.
V souhrnu se totiž účastníci debaty shodli na tom, že vláda na úkol řešit koronavirovou pandémii v podstatě nestačí. Se zřetelným náznakem, že kdyby úkol řešili oni, vypadalo by všechno líp.
Nedodíval jsem se na pořad až dokonce, ale úplně před sebou vidím, jak před dveřmi studia pánové z ODS a STANu nové moderátorce za pozvání vděčně děkují a možná jí, vší pandémií navzdory, i líbají ruku.
Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

27.03.2020 21:18

No vidíte, pane Vyskočile, jak jste odhalil mé ledví. Máte takové dedukční schopnosti, že nad nimi zůstává rozum stát. Sluníčkáři a kavárna se nad Vašimi dedukcemi přímo rozplývají. Psal jsem, že posrádám letecký most se zdravotnickými pomůckami z USA. Zato most z Číny funguje. Pokud máte roušku z USA, omlouvám se Vám. .....Mějte se hezky.


 
Josef Vyskočil

Josef Vyskočil

27.03.2020 11:43

Majevský s Přibylem sledují jen dezinformační web rukojmi.cz, při své alternativní inteligenci ani nic jiného pobrat nemůžou.


 
dědek Josef

dědek Josef

25.03.2020 10:00

Opravdu zjišťuji že zpravodajství na Nově je objektivnější než na ČT ze které ta tendenčnost proti Babišovi a vládě a všemu co řekne nebo udělá přímo srší.Pravda je že do začátku krize jsem zprávy v telce nesledoval ale jako každý člověk který chce být v obraze teď porovnám a musím říct že úrovní ČT jsem zděšen.Akorát tedy ři...picha Moravce nesleduju,mám vcelku novou televizi a nerad bych ji vyhodil z okna.


 
Svědci covidovi a šíření strachu

Svědci covidovi a šíření strachu

Proč státy považují roušky za nástroj ochrany? Chtějí ukázat, že dělají aspoň něco. Mnoho „epidemiologů“ podporuje nošení roušek, protože to udržuje lidi ve strachu a v pocitu, že se musí něco dělat a tím zůstává zachován jejich status „zachránců“.

Martina Navrátilová čelí mediální kampani ze nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu

Martina Navrátilová čelí mediální kampani ze nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu

Známá tenistka Martina Navrátilová čelí mediální kampani kvůli tomu, že podepsala dopis, ve kterém více než 300 sportovkyň vyjádřilo nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu. Ten následně atletky poslaly Radě guvernérů National College Athletic Association. Přitom tento požadavek je naprosto racionální, neboť muži, kteří se nechají přeměnit na „ženu“, porážejí své ženské soupeřky, protože fyzická kondice a větší síla jim zůstala. Podobně se před časem vyjádřila i spisovatelka Jane Rowlingová. Ta upozornila na muže, kteří se deklarují jako ženy, ale na dámských záchodech mohou znásilnit ženy.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...