• Pondělí, 02. srpen 2021
  • Svátek má Rukojmí Gustav

Opatření k podpoře české ekonomiky a obnovení státní suverenity České republiky po skončení pandemie koronaviru v r. 2020.
Počet návštěv: 1722

Opatření k podpoře české ekonomiky a obnovení státní suverenity České republiky po skončení pandemie koronaviru v r. 2020.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Poslanecká sněmovna v úterý schválila balíček ekonomických a dalších opatření na dobu trvání epidemie koronaviru. Zastavení EET a odklad splátek sociální ho pojištění pro živnosníky ale nic zásadně nezlepší. Přidávám proto návrh dalších opatření, terá by výrazně pomohla především zaměstnancům, živnostníkům i firmám, uspořila státní náklady a snížila deficit příjmů státní pokladny.

Opatření na dobu současnou:

1. Zavést trvalou ochranu hranic ČR a jmenovitě určit stálé přechody pro mezinárodní styk a dopravu.

2. Zastavit platbu příspěvků do EU. (úspora státu desítky miliard Kč)

3. Ukončit a zakázat působení a financování všech neziskovek na území ČR, s výjimkou neziskovek zřízených vládou ČR a působících výhradně v oblasti zdravotní a sociální péče. (úspora státu stovky milionů Kč)

4. Zrušit nákup vojenských vrtulníků v USA. (úspora státu 14 miliard Kč)

5. Přerušit výplatu církevních restitucí do doby přijetí nového zákona církvích. (úspora státu desítky miliard Kč)

6. S platností od 1.5. 2020 přerušit splátky všech půjček, úvěrů a hypoték na dobu 12 měsíců a tyto splátky odepsat bez náhrady. (úspora občanů a firem stovky milionů Kč)

7. S platností od 1.5. 2020 ukončit všechny půjčky, úvěry a hypotéky, které mají vypršet do 30.4. 2021 a dříve a pohledávky nevratně odepsat. (úspora občanů a firem stovky milionů Kč)

8. S platností od 1.5. 2020 přerušit splátky všech exekucí, osobních bankrotů a insolvencí na dobu 12 měsíců a tyto splátky odepsat bez náhrady. (úspora občanů a firem stovky milionů Kč)

9. S platností od 1.5. 2020 ukončit všechny exekuce, osobní bankroty a insolvence firem, které mají vypršet do 30.4. 2021 a dříve a pohledávky nevratně odepsat. (úspora občanů a firem stovky milionů Kč)

10. 50% devizových rezerv ČNB rozdělit zemědělským podnikům a farmám na obnovení potravinové soběstačnosti, výrobcům léčiv a zdravotnických pomůcek na zajištění soběstačnosti v tomto segmentu zboží, firmám a živnostníkům na nový rozjezd výroby a služeb, ČSSZ, úřadům práce, krajům a obcím na financování dávek, zdravotních a sociálních služeb. (využití umrtvených peněz - stovky miliard Kč)

Opatření na dobu po epidemii.

11. Reorganizovat Správu státních hmotných rezerv, nastavit nové parametry pro krizové situace, doplnit chybějící zásoby a nastavit její činnost tak, aby se situace nemohla

opakovat.

12. Obnovit systém Civilní obrany v čele s celostátním krizovým štábem.

13. Znárodnit největší a nejdůležitější firmy v oblasti průmyslu, energetiky, zemědělství, potravinářství, vodohospodářství a farmacie.

Ke zvážení:

1: Zaslat Kongresu USA výpověď smlouvy o členství v NATO a zahájit proces vystoupení z NATO nebo vyčkat na jeho rozpad?

2: Zaslat Evropské komisi výpověď z Lisabonské smlouvy a zahájit proces vystoupení z EU (Czexit) nebo vyčkat na její rozpad?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.03.2020 19:26

No,článek se hezky čte,ale podobný způsob byl použit v případě kampeliček,kam lidé dávali svoje peníze za slib vysokých úroků kolem 20%.Po krachu kampeliček stát vyplácel všem,kdo přišli v kampeličkách o svoje peníze,buď celou vloženou částku,nebo do výše 400 000.-Kč.Tyto peníze bral ze státního rozpočtu na ochranu spekulantů.Ze strany vkladetelů šlou o pouhou spekulaci s touho rozmnožit své peníze.Každý soudný člověk ví,že čím více se slibuje na výdělku,tím více dotyční potřebují vaše peníze.A pan Bradávka navrhuje to samé.Jinak obnovit potravinovou soběstačnost již nelze.Na místě polí s vysokou bonitou půdy,dnes stojí cizí sklady s betonovou či asfaltovou plochou.Já bych byl pro odchod z EU i NATO všemi deseti.Jenže 200 členů politických partají si uzurpovalo moc v tomto státě a ti budou vždy proti.Pro ně jsou totiž určeny dotace z Brusele,kterými se ohání ve prospěch členství.A zařídili si to tak,že bez jejich souhlasu se nedá nic změnit.Jen národ k tomu mlčel.


 

25.03.2020 12:45

Vážený pane Bradávko, souhlasím s Vámi...ale. ...Státní finance se sesypají úplně jiným způsobem. To, co vláda naprosto přehlédla je nákupní horečka panikářů a její dopady na státní rozpočet. To, že mnozí z nás si nakoupili potraviny do zásoby v nadměrném možství znamená, že nemají, ani nemohou mít dostatek peněz po vyúčtování na platby základního nájmu a poplatků za energie a služby. Bankovní účty jsou vymeteny a není z čeho brát. Takže panika (propadnutí stádovosti s tím, že druhému musím skoupit základní potraviny před nosem) bude stát další desítky, až stovky miliard korun. Osobně jsem si vědom toho, že tato situace je reálná, protože se rozhlížím kolem sebe a vidím. Takže panika vytváří zdaleka největší problém, který je v zásadě nemorální. Ti, kdo utráceli a mají dnes doma přebytky, jež v žádném případě nemohou zkonzumovat, budou tlačit na stát, aby jim to zaplatil ze svého. A to je past, do níž se všichni chytíme, i ti, co jsou bez viny. Pochopím různá opatření vlády, dokážu si utáhnout opasek, ale nejsem schopen, ani ochoten obětovat své daně těm, kteří udělali všechno pro to, aby se na mne ve frontě nedostalo. Zbyly po nich prázdné regály a jejich chamtivost provázejí v současnosti dluhy za panické nakupování všeho, co se každodenně vešlo do kufru auta. Pokud i toto budeme platit my všichni ze svého, pak se nedoplatíme. (Sám jsem se obešel bez zvýšeného čerpání peněz za nákupy, o nichž pochybuji, že je dokážu v záruční době zkonzumovat. Za potraviny podléhající zkáze se mi nechce vyžírkům platit ze svého. Mé daně mají sloužit ku prospěchu celé společnosti, nikoliv jako stravné pro panikáře. Mnozí z panikářů jsou zadluženi a teď doufají, že stát funguje na principu "oslíčku otřes se". Oslíček by v tomto případě měl udělat výjimku. Abychom státním rozpočtem řešili dluhy zadlužencům a kryli jejich nákupní horečku... Všechny Vaše body (s nimiž souhlasím) se tedy míjí účinkem. Hezky jste vše popsal, ale realita je ve skrytu naprosto jiná. A ta nás dožene na buben. Miliony chytráků budou čekat s nataženou rukou, až jim stát jejich chamtivost zaplatí. Jsme Češi, víme jaká bije. ....Mějte se hezky. .... Napsal Jiří Přibyl.


 
Josh Ommi

Josh Ommi

25.03.2020 12:43

Damove a panove, pan Bradavka,
toulal jsem se po interetu a ejhle...
Sednete si, dejte si k ruce stachana nebo Valerianske kapky a ctete.
Sars-Coronavirus byl patentovan 22.5.2007. cislo patentu: US7220852B1 - Coronavirus isolated from humans
Doufam, ze ted Vam jest vsechno jasne...
Toz tak...
PS Zalovat majitele viru na nahradu skody..


 
Už se perou?

Už se perou?

Je zajímavé sledovat, jak rostoucí počty  Afghánců, hromadně prchajících před Talibanem směrem k evropské hranici, obnažily trhliny v „jednotné, solidární a hodnotově orientované” Evropské únii. Ne, tentokrát už opravdu nejde o nějakou zaostalou, remcající chátru z východních teritorií.  Ostrý, otevřený spor o migraci a „hodnoty” Únie se v těchto dnech rozhořel v samotném jádru organizace. Mezi jejími starými, úctyhodnými, zakládajícími zeměmi. Mezi Německem a Rakouskem.

Cykloterorismus

Cykloterorismus

Už jste zkoušeli zkoušeli přísně dodržovat nový dopravní předpis, že mezi cyklistou a jej předjíždějícím vozidlem musí být minimálně jeden a půl metru odstup?

 

Poznámky a postřehy z internetu (červenec 2021)

Poznámky a postřehy z internetu (červenec 2021)

Tak jsme konečně (po 20 letech) zvítězili?

Česká armáda se stahuje (spolu s Američany) z Afghánistánu!

Jak ten čas běží – jednou jsme v Afghánistanu s rusákama proti straně, kterou amíci horlivě podporuji jako hrdinné bojovníky za svobodu, a uplyne pár let a mydlíme ty samé bojovníky společně s amíky jako největší teroristy na světě…

Je fakt, že podruhé je to alespoň za pořádný peníz (??)…  (Erik Best, novinář)

Poslední domácí zprávy

Cykloterorismus

Cykloterorismus

Už jste zkoušeli zkoušeli přísně dodržovat nový dopravní předpis, že mezi cyklistou a jej předjíždějícím vozidlem musí být minimálně...

Hej Slované …

Hej Slované …

„Hej Slované, ještě naše slovanská řeč žije, pokud naše věrné srdce pro náš národ bije. Žije, žije duch slovanský, bude žít na věky....

Elektrodebilita

Elektrodebilita

Možná jste si všimli, že ve čtvrti, kde bydlí střední třída, (ke které se řadím i já), se mnoho elektromobilů nenachází. Za to v...