• Pondělí, 10. srpen 2020
 • Svátek má Rukojmí Vavřinec

Místo mávátek roušky! Není nutno a veselí na povel se Svěrákem! Jako za socíku
Počet návštěv: 1297

Místo mávátek roušky! Není nutno a veselí na povel se Svěrákem! Jako za socíku

Tomáš Vyoral Článek od Tomáš Vyoral

V době karantény se podařilo protlačit do ČT, ČRo a rozhlasů živě píseň Z. Svěráka Není nutno, čímž se dílem nechtěného, ironií osudu stane reálnou cimrmanovskou písní proti trudomyslnosti z Dobytí severní pólu. I se vší trapností  

Píseň Není nutno mám rád, stejně jako má můj respekt za svou umělecky multižánrovou a multioborovou tvorbu Zdeněk Svěrák. Ne už tak má můj respekt jeho politicky angažované vystupování z posledních let. A nemyslím to názorovým ukotvením, to je na každém, ale jeho interpretací.

Chápu, že současná aktivita zřejmě není původně z jeho vůle, nicméně soudný člověk - echt, když s nějakým souzením a žalobou tu a tam nemá problém - se dokáže ozvat a slušně odmítnout patos, kterého zcela nepochybně bude jeho písnička účastna. Není nutno nezpívat se aktivita jmenuje a má být poděkováním těm, kteří pomáhají ostatním. Na oko samozřejmě bohulibá aktivita. Jen tak trochu připomíná jeden z cimrmanovských vtipů s trapnou písní proti trudomyslnosti ze skvělé cimrmanovské hry Dobytí severního pólu.

Místo mávátek roušky! Co vymyslí na 1. máje?
Člověk, který po revoluci (že by před ní jsem nikde nezaznamenal) brojí a varuje před komunismem teď v jeho duchu svou písní "Není nutno" bude "otravovat" obyvatele České republiky... A to není ani 1. máje!

Je to smutné, je to nevhodné, je to nesoudné. K obveselení a povzbuzení obyvatel tenhle krok, dle mého soudu, povede jen těžko. Třeba se pletu.

Tak nezapomeňte! 12:30 otevřít okna! Pustit naši, vaši a hlavně jejich ČT nebo ČRo! Do rukou místo mávátek roušky! A úsměv! A zpívat! A tleskat!

A třeba se příští týden se stejnou pompou dočkáme nějakého moudra, které pan Svěrák přednesl na Letné na demonstraci Maxipsa Mináře a jeho Milionu chvilek pro demokracii.

 

Tomáš Vyoral
Divadelník, písničkář, básničkář, sportovec, čitatel, pisatel, cestovatel, degustovatel, PRista, nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

25.03.2020 20:11

J. Nohavica holt nepatří do toho spolku co spolu mluví, proto ho neslyšíme ani v ČRo, natož v ČT.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.03.2020 19:03

Vynikající v opboru umění(není komediant),ale naprosto k ničemu jako člověk.Jeho názory respektuji,ale jeho činnost mi připomíná vlezprdelkování vysokoškolsky vzdělaných lidí do pozadí nedoučeného hajného,který s bídou dokončil základní školu.Zdeněk Svěrák zase leze do pozadí člověka,který ani nedokázal dokončit teologickou školu,v životě nic ještě nedokázal a co lidí mu skáče na jeho falešné řeči.Mezi nimi i pan Svěrák!Posuzovat jeho inteligenci nemohu,ale lidských kvalit pana Smoljaka zdaleka nedosahuje.


 
Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

25.03.2020 16:03

Je smutné pozorovat, jak se z úspěšného člověka, kterého měl rád celý národ stává etalon trapnosti a zapšklosti stáří. Už to, jak z divadla vyhodil dlouholetého kamaráda Vondrušku, nebo jak kohosi žaloval za použití slovního spojení "Metelesku blesku" svědčí o tom že s pokročilou dementia senilis se stává zlým dědkem.


 
              Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Baví tě dění ve sportu, kde zásada fair play vznikla? Jsi pro to, aby dva naše nejúspěšnější fotbalové kluby Slavie Praha a Viktoria Plzeň hrály své zápasy za rovných podmínek, i když fandíš jen jednomu z těch dvou klubů? Anebo když fandíš Slávii, bral bys všemi čtyřmi, aby Plzeň musela do zápasů nastupovat a hrát v teplácích, bez rozvičky, bez náhradníků, bez lékaře a s trenérem zásadně jen na tribuně?  Anebo když fandíš Plzni, přál by sis, aby tyhle hendikepy postihly Slávii?

Poslední domácí zprávy