• Neděle, 24. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Milena

Já si pustil Karla Kryla, ne Svěráka s Haškem….
Počet návštěv: 1242

Já si pustil Karla Kryla, ne Svěráka s Haškem….

Michal Malý Článek od Michal Malý

Pustil jsem si „Rakovinu“, je totiž nejen jaro, ale ono zase karty míchá. Brusel nechal na pospas Turkům Řeky, členské země EU nechal na pospas viru, aby si pomohly, jak umějí, a neudělal pro ně absolutně nic. A u nás doma „jaro karty míchá“.

Lidé této země si pomohli sami. Národ sobě. Šijí roušky a dodávají je lékařům, zdravotníkům, policistům a všem potřebným. Stát dělá nezbytná opatření, ale ve včasném zajištění zdravotních pomůcek selhal, a tak si lidé pomohli sami. S ostatním zase pomáhá stát, a i když by to mohlo být lepší, nelze jej v této situaci jen slepě kritizovat. Lidé žijí ve strachu z nákazy, ve strachu o své blízké, bojí se krize, která již začala, bojí se, že přijdou o práci, mnozí živnostníci, ale i firmy zkrachují. Taškařice „není nutno“ jim nepomůže, navíc připomíná budovatelské písně, které pouštěli komunisté brigádníkům na polích z amplionů a má podobný „výchovný“ efekt – opak cíle.

Jan Hrušínský pláče, že zemře hlady, přitom ale jiná divadla šijí pro ostatní roušky. Šije je obrovská spousta lidí, nemocní, staří, mladí, šijí je Vietnamci, Romové, Mongolci a další menšiny. Politické neziskovky chtějí další peníze a pánové Svěrák s Haškem si zpívají. Tím ale lidem nijak nepomohou, jen je naštvou. Víc by udělali, pokud by pomohli s distribucí roušek pro nemocnice a policisty, nebo přispěli na plicní respirátor. Znám osobně člověka, který veškeré své úspory dal do nákupu tisíců respirátorů FFP2 a FFP3. „Prodává“ (spíše dává) je pouze za nákup a další přímé náklady, bez jakéhokoli zisku, spíše prodělává. Lidem dává FFP2 za 100,- Kč, FFP3 za 150,- Kč logicky pouze nemocnicím. A pan Svěrák si zpívá. Lidé jako on nepomáhají, jen šíří nebezpečnou, „chvilkařskou rakovinu“.

Proto si, když pan Svěrák skončil se svojí zpívánkou, pustil jsem si „Rakovinu“ od Karla Kryla. Je nadčasová, platí i dnes. Nezpíval jsem, ale poslouchal to varování, které text obsahuje.

Nedopusťme, aby si kdokoli ze současné situace vytřískal politický kapitál pouhými gesty a slovy. Nedopusťme „Lisabon“ a další omezování, odmítněme nadvládu Bruselu, udržme suverenitu České republiky jako národního státu a braňme naše hranice před jakýmkoli vetřelcem.

Ti, kteří to vidí stejně, mohou si pustit Rakovinu Karla Kryla třeba z oken, na zahradách, nebo ji jen tak doma poslechnout. Začala se totiž u nás šířit „rakovina“, ale coronavirus tím nemyslím. Není třeba, abychom zpívali. Spíš je třeba poslouchat slova, porozumět a pak konat. Je to na každém. Přeji všem, aby tuto situaci přežili ve zdraví.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

28.03.2020 20:57

Bůh je momentálně offline. Za naši zlobu, plány jak dobýt svět, budeme po zásluze "odměněni". ...Mějte se hezky.


 
Global finance loan Company

Global finance loan Company

28.03.2020 19:16

Dobrý den, hledáte právního a spolehlivého věřitele? Potřebujete půjčku? Potřebujete naléhavou finanční pomoc? Potřebujete naléhavou půjčku na splacení dluhu nebo potřebujete kapitálovou půjčku pro zlepšení vašeho podnikání? nabízet všechny typy půjček fyzickým a právnickým osobám s úrokovou sazbou 2% za jasných a srozumitelných podmínek. Budeme poskytovat jakoukoli částku kdekoli, pokud máte zájem o půjčku od naší společnosti, kontaktujte nás pro více informací

(e-mailem) globalfinanceloancompany1@gmail.com


 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.03.2020 18:34

Umělci a komedianti si žijí svým vlastním životem.Pan Svěrák obzvlášť a který Hašek to zpíval s ním?Rozhodně je lepší Rakovina od Kryla a jeho další písně.U nás se rakovina rozrostla a naděje na zlepšení se opět zmenšila.


 
        Pane poslanče Volný-onen flákanec by ve sněmovně potřebovalo opravdu hodně těch vyžírků. To by Vám ruce upadly.

Pane poslanče Volný-onen flákanec by ve sněmovně potřebovalo opravdu hodně těch vyžírků. To by Vám ruce upadly.

Nejsem sice příznivcem nějakého násilí, ale po pravdě řečeno, když je zlost, není ctnost. Platí to tak v běžném životě, ale i v politice. Spousta lidí, ale i politiků si o poslance Volného otřelo hubu. Já to neudělám. Spíše jeho postup kvituji, neboť všechny ty šlejšky, co mají plnou hubu demokracie a slibů si do vlastní huby ani nevidí. Možná byste řekli, že flákanec není také demokratický, ale jeho užitím lze jisté formy demokracie dosáhnout-alespoň dočasně. Co však tady žvaním o demokracii??? K té máme ještě hodně daleko všude na světě.                                                                                       

Vážení přátelé, seniorky a senioři, vážené důchodkyně a důchodci, vážení spoluobčané,

Vážení přátelé, seniorky a senioři, vážené důchodkyně a důchodci, vážení spoluobčané,

nevíme, nakolik je vám známo, že jistá skupina lidí (počet osob není blíže znám) založila nové občanské hnutí Senioři 21. (informace, viz příloha). My, ale i mnoho našich přátel jsme tuto iniciativu přivítali, proto jsme také projevili zájem se do hnutí zapojit s cílem pomoci řešit jak situaci nás, lidí staršího věku, tj. seniorů, tak také řešit mnohé další, nemálo závažné celospolečenské problémy. Protože ve sdělení o založení hnutí Senioři 21 je rovněž výzva k zapojení se do činnosti hnutí, my jsme se zapojili formou vyjádření svých názorů k dalšímu vývoji hnutí a realizace jeho programu.

Zoufalá doba plodí zoufalé činy

Zoufalá doba plodí zoufalé činy

Včera se udála za dlouhou dobu od doby, kdy Miroslav Macek uštědřil v Poslanecké sněmovně facku Davidu Rathovi, opět akce, která přiměla lidi dívat se na záznam z jednání PS Parlamentu ČR.

Poslední domácí zprávy