• Neděle, 31. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kamila

Střípky a útržky (březen)
Počet návštěv: 618

Střípky a útržky (březen)

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Sněhurka už má jen šest trpaslíků. Kejchal je v karanténě...

Jak se americká demokracie usmířila s afghánskou šaríjou…

V sobotu 29. února byla v katarském Dauhá uzavřena dohoda mezi Talibánem a USA o odchdu všech zahraničních vojsk z Afghánistánu.

Když Lubomír Zaorálek před dvěma lety z postu šéfa parlamentního zahraničního výboru zahovořil o tom, že by Česká republika měla z Afghánistánu své vojáky stáhnout, zvedla se vlna nevole napravo i nalevo, přičemž opozice požadovala, aby za svá slova „nesl odpovědnost“. Generál Řehka tehdy výzvu ocenil jako „nuznost, ubohost, nízkost“, podle prezidenta Zemana se prý dokonce v Kábulu „bojovalo za Prahu“. A nyní, když k odsunu zavelely USA, zavládlo na české frontě ticho. Výmluvnější než tisíc slov... (Tereza Spencerová)

 

Konec ČT?

Babička na návsi táhne vozík s televizí. Potká ji starosta: "Vezete ji do servisu, matko?"

"Ne, do kostela ke zpovědi, svini ulhanou."


K (hotovému) nákupu amerických vrtulníků:

Co myslíte, že jsou vrtulníky ,,Venom“ a ,,Viper“, které ČR kupuje každý za více než miliardu korun od USA? Je to jenom modernizovaná Bell AH-1 ,,Cobra“ a Bell UH – 1, konstrukční typy ze začátku 60. let. Vietnamci jich sestřelili pět tisíc, možná se naše vláda nejprve mohla zeptat jich, jestli tam nemají tyto vraky za cenu odvozu...


Prasata z Brusele:

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/nove-evropske-smernice-o-sexualni-vychove-stanovi-ucit-ji-od-narozeni/


8. březen – svátek žen.

Heslo pro rok 2020: My pussy is open for refugees...


Dostal jsem koronavirus.

Dal jsem si půl deci slivovice a poslal ho expres tam, kam patří. Do Brusele...


„Nezávislí“ divadelníci chtějí po vládě kompenzace za ušlý zisk!

Přitom umí jediné – demonstrovat a žebrat o dotace. Ti samí lidé, kteří tvrdí, že přijmout a uživit migranty není problém, najednou neuživí ani sebe!


Vychechtaný Andrej Babiš při schvalování mimořádných opatření:

„Tak dlouho mě chtěli Češi (za Čapí hnízdo) zavřít, až jsem zavřel já je!“


Na skok k Milionu čeho?:

Protivládní spolek Milion chvilek má dva účty (nejméně). Jeden veřejný, na kterém jsou nyní bezmála tři miliony korun. Druhý tajný, ze kterého čerpá výplaty osm vedoucích členů spolku, včetně předsedy Mikuláše Mináře.

Spolek je největší crowdfoundingovou firmou v zemi, když z důvěřivých občanů vytáhl za dva roky již takřka deset milionů korun...


Jak reaguje svět na epidemii koronaviru:

Itálie se hroutí. Malá Británie nedělá nic. Španělsko a Německo se přibližují Itálii.

Čína rozesílá pomoc. Rusko se připravuje na šíření viru. V USA lidé stojí fronty na zbraně...


Projev Angely Merkelové k německému národu:

„Vážené spoluobčanky, vážení spoluobčané.“ Kde je oslovení dalších 64 pohlaví (nebo kolik jich v Německu momentálně mají)???


Miroslav Kalousek kritizoval Čínu za rozšíření koronaviru do světa.

Z diskuze: „Taková zavilost v srdci křesťana (za kterého se vydáváte) se hned tak nevidí. Zkuste si přes čínský respirátor nalepit tibetskou vlajku, třeba to pomůže.“


Itálii přiletěli na pomoc vojenští lékaři z Ruska, specialisté z Čína a Kuby. Z EU nikdo. Sluníčkáři, pukněte!


Zvláštní věc: Koronavirus napadá jen muže a ženy. Ostatních 62 pohlaví si vůbec nevšímá..


„S akým morálnym znamením Európa prijme pomoc od Ruska a Číny a zároveň bude pokračovať v sankciách proti obom štátom?“ (Ján Čarnogurský)


Rusko, Čína a Kuba vyslali specialisty na pomoc postižené Itálii. Jak se jim odvděčí?

Vděk není součástí kultury Západu. (Ale běžní Italové tu pomoc velmi ocení!)


Jak koronavirus změní svět pro živnostníky a podnikatele: „Nevím, jak to zvládneme, opravdu netuším. Asi budeme muset zkusit dělat něco jiného.“ (neznámá prodavačka zmrzliny v USA)


Neziskovky k epidemii:

„Kašleme na vás! S pozdravem Člověk v tísni.”


Konec hegemona?

Zatímco USA stahují z Iráku a Afghánistánu svá vojska, v Evropě o tom uvažují a v Africe zatím "jen" ruší společné manévry s tamními státy, do Evropy nebo i do iráckého Bagdádu míří čínská, ruská a kubánská zdravotnická pomoc a lékařské týmy… (Tereza Spencerová)


Heslo pro obnovu ekonomiky po korovinarové epidemii:

Povaleči z kaváren do polí a továren!


Solidarita – základní princip EU a NATO. Nejvíce ohroženému členskému státu NATO a EU - Itálii přispěchaly na pomoc Rusko, Čína a Kuba. Zřejmě jsem přehlédl, kdy byly tyto státy přijaty do NATO a EU... (Ladislav Petráš, publicista)


Koronavirový paradox:

Osmdesát tisíc lidí se nakazilo koronavirem a celý svět chce okamžitě nosit roušky. 40 milionů lidí je HIV pozitivní a nikdo nechce používat kondom...


Poučení z pandemie:

Pandemie dala najevo, že společnost sebevědomých osob není společností. Společnost je sociální systém. Úspěšný sociální systém je takový, který dokáže podporovat své členy. (P.C.Roberts)


Motto doby postkoronavirové:

Před přáteli kéž mne ochrání Bůh; před nepřáteli se ochráním sám. (Italské přísloví)


Výzva: Napište si na ty roušky jména, ať vím, kdo mě zdraví...


Říká pes pánovi: „Jdu se vyvenčit. Ty zůstaň doma, dívej se na televizi a buď hodný. Já se za chvíli vrátím...“


Navrhl jsem ženě, že bychom si mohli na chvíli sundat roušky. Zjistil jsem, že už týden žiji se sousedkou...


Přinde chlap dom z práce a žena sa ho ptá: „Dáš si oběd?“ „Jasné, však mám hlad jak Hrušínský na Jezerce...“


Přišel jsem ráno ke svému lékaři a v čekárně bylo asi 40 čekajících. Pozdravil jsem „Bon giorno“ . . . a za pět minut jsem šel na řadu!


Dobrá zpráva na závěr koronavirového měsíce: Už jste měli někdy z Číny něco, co by vydrželo déle než tři měsíce?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

31.03.2020 19:10

Solidarita v Evropě je jenom na papíru a ve slovníků politiků a těch,kdo mají zisk s EU."Musíme přijmout euro" kvičí ti,kterým by to pomohlo,aby nemuseli do banky na výměnu peněz.Jaký to bude mít dopad na ostatní je absolutně nezajímá.Na světě jsou dvě země zla,Čína a Rusko a před nimi nás chrání USArmy,rozlelzá po celém světě.Pomoc z EU je podle EK povolení více se zadlužit.Jaké podmínky si kladly Rusko s Čínou při pomoci těžce postižené Itálie?Z EU jim žádná pomoc nepřišla.Výsledný efekt je naprostá zbytečnost molochů EU a NATO.Tam se jenom skvěle živí banda byrokratických úředníků a povaleči v EP.Nejsem přítelem žádných spolků mezi státy.V Evropě je třeba zrušit nevýkonnou EU a neschopné NATO.Na místo EU znovu založit podobný projekt,jako bylo EHS a zcela vynechat nějaké politické snahy o vytvoření nové,ale opět neschopné organizace,zvané jinak,než EU.Ale ve své podstatě opět stejný a zbytečný moloch byrokratických úředníků!


 
Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Mě nemilý Mirku
         Za ta léta, co tě znám, tak nepřestáváš překvapovat. Vím o tobě, že jsi velmi schopný a inteligentní člověk a říkám to zde, na tomto místě, i když jsem si vědom toho, že mi možná někteří lidé budou nadávat. Ty nejsi ve své podstatě zlý člověk, ale tvá ješitnost a oportunismus tě ničí. Ty jsi zneužil své znalosti a um proti vlastním lidem po kterých každé čtyři roky chceš aby tě volili. Ty nemáš páteř a plazíš se politikou jako slizký had u kterého nikdo není schopen předvídat, kdy uštkne. Jsi katolík a to ti také moc dobré renomé nedělá, protože tvé politické postupy jsou v přímém rozporu s textem písma a katolíci jsou z hlediska víry plémě nečisté. Divíš se tedy, že tě lidé nemají rádi??? Já se tedy nedivím.

Poslední domácí zprávy

Zažít znovu?

Zažít znovu?

Když jsem tento týden přemýšlel o nedělním komentáři, vzpomněl jsem si na dva známé citáty George Santayany: Ti, kdo si nepamatují minulost,...