• Neděle, 13. červen 2021
  • Svátek má Rukojmí Antonín

Střípky a útržky (březen)
Počet návštěv: 1504

Střípky a útržky (březen)

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Sněhurka už má jen šest trpaslíků. Kejchal je v karanténě...

Jak se americká demokracie usmířila s afghánskou šaríjou…

V sobotu 29. února byla v katarském Dauhá uzavřena dohoda mezi Talibánem a USA o odchdu všech zahraničních vojsk z Afghánistánu.

Když Lubomír Zaorálek před dvěma lety z postu šéfa parlamentního zahraničního výboru zahovořil o tom, že by Česká republika měla z Afghánistánu své vojáky stáhnout, zvedla se vlna nevole napravo i nalevo, přičemž opozice požadovala, aby za svá slova „nesl odpovědnost“. Generál Řehka tehdy výzvu ocenil jako „nuznost, ubohost, nízkost“, podle prezidenta Zemana se prý dokonce v Kábulu „bojovalo za Prahu“. A nyní, když k odsunu zavelely USA, zavládlo na české frontě ticho. Výmluvnější než tisíc slov... (Tereza Spencerová)

 

Konec ČT?

Babička na návsi táhne vozík s televizí. Potká ji starosta: "Vezete ji do servisu, matko?"

"Ne, do kostela ke zpovědi, svini ulhanou."


K (hotovému) nákupu amerických vrtulníků:

Co myslíte, že jsou vrtulníky ,,Venom“ a ,,Viper“, které ČR kupuje každý za více než miliardu korun od USA? Je to jenom modernizovaná Bell AH-1 ,,Cobra“ a Bell UH – 1, konstrukční typy ze začátku 60. let. Vietnamci jich sestřelili pět tisíc, možná se naše vláda nejprve mohla zeptat jich, jestli tam nemají tyto vraky za cenu odvozu...


Prasata z Brusele:

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/nove-evropske-smernice-o-sexualni-vychove-stanovi-ucit-ji-od-narozeni/


8. březen – svátek žen.

Heslo pro rok 2020: My pussy is open for refugees...


Dostal jsem koronavirus.

Dal jsem si půl deci slivovice a poslal ho expres tam, kam patří. Do Brusele...


„Nezávislí“ divadelníci chtějí po vládě kompenzace za ušlý zisk!

Přitom umí jediné – demonstrovat a žebrat o dotace. Ti samí lidé, kteří tvrdí, že přijmout a uživit migranty není problém, najednou neuživí ani sebe!


Vychechtaný Andrej Babiš při schvalování mimořádných opatření:

„Tak dlouho mě chtěli Češi (za Čapí hnízdo) zavřít, až jsem zavřel já je!“


Na skok k Milionu čeho?:

Protivládní spolek Milion chvilek má dva účty (nejméně). Jeden veřejný, na kterém jsou nyní bezmála tři miliony korun. Druhý tajný, ze kterého čerpá výplaty osm vedoucích členů spolku, včetně předsedy Mikuláše Mináře.

Spolek je největší crowdfoundingovou firmou v zemi, když z důvěřivých občanů vytáhl za dva roky již takřka deset milionů korun...


Jak reaguje svět na epidemii koronaviru:

Itálie se hroutí. Malá Británie nedělá nic. Španělsko a Německo se přibližují Itálii.

Čína rozesílá pomoc. Rusko se připravuje na šíření viru. V USA lidé stojí fronty na zbraně...


Projev Angely Merkelové k německému národu:

„Vážené spoluobčanky, vážení spoluobčané.“ Kde je oslovení dalších 64 pohlaví (nebo kolik jich v Německu momentálně mají)???


Miroslav Kalousek kritizoval Čínu za rozšíření koronaviru do světa.

Z diskuze: „Taková zavilost v srdci křesťana (za kterého se vydáváte) se hned tak nevidí. Zkuste si přes čínský respirátor nalepit tibetskou vlajku, třeba to pomůže.“


Itálii přiletěli na pomoc vojenští lékaři z Ruska, specialisté z Čína a Kuby. Z EU nikdo. Sluníčkáři, pukněte!


Zvláštní věc: Koronavirus napadá jen muže a ženy. Ostatních 62 pohlaví si vůbec nevšímá..


„S akým morálnym znamením Európa prijme pomoc od Ruska a Číny a zároveň bude pokračovať v sankciách proti obom štátom?“ (Ján Čarnogurský)


Rusko, Čína a Kuba vyslali specialisty na pomoc postižené Itálii. Jak se jim odvděčí?

Vděk není součástí kultury Západu. (Ale běžní Italové tu pomoc velmi ocení!)


Jak koronavirus změní svět pro živnostníky a podnikatele: „Nevím, jak to zvládneme, opravdu netuším. Asi budeme muset zkusit dělat něco jiného.“ (neznámá prodavačka zmrzliny v USA)


Neziskovky k epidemii:

„Kašleme na vás! S pozdravem Člověk v tísni.”


Konec hegemona?

Zatímco USA stahují z Iráku a Afghánistánu svá vojska, v Evropě o tom uvažují a v Africe zatím "jen" ruší společné manévry s tamními státy, do Evropy nebo i do iráckého Bagdádu míří čínská, ruská a kubánská zdravotnická pomoc a lékařské týmy… (Tereza Spencerová)


Heslo pro obnovu ekonomiky po korovinarové epidemii:

Povaleči z kaváren do polí a továren!


Solidarita – základní princip EU a NATO. Nejvíce ohroženému členskému státu NATO a EU - Itálii přispěchaly na pomoc Rusko, Čína a Kuba. Zřejmě jsem přehlédl, kdy byly tyto státy přijaty do NATO a EU... (Ladislav Petráš, publicista)


Koronavirový paradox:

Osmdesát tisíc lidí se nakazilo koronavirem a celý svět chce okamžitě nosit roušky. 40 milionů lidí je HIV pozitivní a nikdo nechce používat kondom...


Poučení z pandemie:

Pandemie dala najevo, že společnost sebevědomých osob není společností. Společnost je sociální systém. Úspěšný sociální systém je takový, který dokáže podporovat své členy. (P.C.Roberts)


Motto doby postkoronavirové:

Před přáteli kéž mne ochrání Bůh; před nepřáteli se ochráním sám. (Italské přísloví)


Výzva: Napište si na ty roušky jména, ať vím, kdo mě zdraví...


Říká pes pánovi: „Jdu se vyvenčit. Ty zůstaň doma, dívej se na televizi a buď hodný. Já se za chvíli vrátím...“


Navrhl jsem ženě, že bychom si mohli na chvíli sundat roušky. Zjistil jsem, že už týden žiji se sousedkou...


Přinde chlap dom z práce a žena sa ho ptá: „Dáš si oběd?“ „Jasné, však mám hlad jak Hrušínský na Jezerce...“


Přišel jsem ráno ke svému lékaři a v čekárně bylo asi 40 čekajících. Pozdravil jsem „Bon giorno“ . . . a za pět minut jsem šel na řadu!


Dobrá zpráva na závěr koronavirového měsíce: Už jste měli někdy z Číny něco, co by vydrželo déle než tři měsíce?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

31.03.2020 19:10

Solidarita v Evropě je jenom na papíru a ve slovníků politiků a těch,kdo mají zisk s EU."Musíme přijmout euro" kvičí ti,kterým by to pomohlo,aby nemuseli do banky na výměnu peněz.Jaký to bude mít dopad na ostatní je absolutně nezajímá.Na světě jsou dvě země zla,Čína a Rusko a před nimi nás chrání USArmy,rozlelzá po celém světě.Pomoc z EU je podle EK povolení více se zadlužit.Jaké podmínky si kladly Rusko s Čínou při pomoci těžce postižené Itálie?Z EU jim žádná pomoc nepřišla.Výsledný efekt je naprostá zbytečnost molochů EU a NATO.Tam se jenom skvěle živí banda byrokratických úředníků a povaleči v EP.Nejsem přítelem žádných spolků mezi státy.V Evropě je třeba zrušit nevýkonnou EU a neschopné NATO.Na místo EU znovu založit podobný projekt,jako bylo EHS a zcela vynechat nějaké politické snahy o vytvoření nové,ale opět neschopné organizace,zvané jinak,než EU.Ale ve své podstatě opět stejný a zbytečný moloch byrokratických úředníků!


 
 Policie jako hybatel v politice

Policie jako hybatel v politice

Politikům a novinářům dělá hodně starostí nezávislost policie a státního zastupitelství na politických vlivech. Některým to ale vydrží jen tak dlouho, než policie sáhne na jejich lidi, neboť považují za nepatřičné, aby je vůbec obtěžovala prověřováním podezření, že se dopustili nezákonného jednání. Takže když se dostal do potíží místopředseda vlády Jiří Čunek, KDU-ČSL hrozila opuštěním vlády, pokud se její představitel dostane před soud. Vynucená opatření připravila Jiřího Čunka o možnost odnést si z veřejného soudního řízení zprošťující rozsudek. Jeho trestní stíhání bylo zastaveno. Ale vypukla „válka žalobců“, kterou uhasila až ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová zbytečnou, leč úspěšnou stížností pro porušení zákona, na jejímž základě Nejvyšší soud ČR rozhodl, že trestní stíhání Jiřího Čunka bylo od počátku nezákonné. Trestní stíhání bylo tehdy již dávno  nevratně zastaveno. 

Putin dává Bidenovi a Západu lekci za lekcí, ale to světu prospívá

Putin dává Bidenovi a Západu lekci za lekcí, ale to světu prospívá

Ještě nikdy v minulosti se nekonalo setkání představitelů Ruska a USA v tak schizofreničtější situaci než dnes. Zatímco Trump doslova toužil po setkání s Putinem, Joe Biden měl vždy k němu negativní vztah. Kdysi v pozici viceprezidenta Putinovi vyčetl, že nemá duši, jako prezident postoupil o level výš a označil jej za zabijáka. Putin byl v reakcích usměvavý a popřál mu mnoho zdraví a ironicky řekl, že to myslí vážně, když krátce předtím měl Biden výpadky paměti a pády na schůdkách svého letadla.

Odmítala jsem odebírat licence fotovoltaickým elektrárnám „na objednávku“

Odmítala jsem odebírat licence fotovoltaickým elektrárnám „na objednávku“

Institut Aleny Vitáskové z.s. (IAV) ochrana lidských práv a svobod se mimo
jiné zabývá vymahatelnosti práva a spravedlnosti. Ve dnech nedávno
minulých oznámil rezignaci NSZ Pavel Zeman, hlava všech soudních
procesů. Zní to nadneseně, ale skutečným pánem procesu je státní
zástupce. Je to on, kdo bez odpovědnosti obžaluje, nebo neobžaluje. Je
to on, státní zástupce, kdo může občany zastrašovat až psychicky vydírat,
aniž by se mu cokoliv stalo. 

Poslední domácí zprávy

Lidice

Lidice

Je to 79let od lidické tragédie. České Lidice, hornická vesnice nedaleko Kladna, se stala 10. června 1942 výkladní skříní německého...

A znovu do Protektorátu?

A znovu do Protektorátu?

Toto pondělí se německý ministr zahraničí Heiko Maas opravdu odvázal. Sundal si pomyslné rukavičky a otevřeně vyzval Evropskou unii ke zrušení...