• Neděle, 31. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kamila

Uštván k smrti
Počet návštěv: 1344

Uštván k smrti

Alena  Vitásková Článek od Alena Vitásková

Dne 27. března 2020 zemřel Ing. Jaroslav Chalupa, bývalý ředitel odboru licencí Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ), „uštván k smrti“ systémem, který se snaží zločin solárního tunelu skrýt pod vykonstruované kauzy, aby kryl skutečné zločince.

Mezi vykonstruované patří i kauza, na které byl Ing. Jaroslav Chalupa veřejně dehonestován, podeptána jeho čest, pošlapány veškeré zásluhy, které svoji prací pro vlast za svůj život odvedl. Zemřel čestný, slušný, pracovitý, empatický člověk, odborník v energetice, odborník znalý zákonů, norem, předpisů a vyhlášek. Vynikající ředitel, kterého si podřízení vážili a nadřízení v něm měli jistotu odbornosti, spolehlivosti, pracovitosti. Práci obětoval vše, nakonec i svůj život.
Miloval svoji rodinu, psíka, zahradu, květiny, které s manželkou pěstovali. Květiny tak krásné, že se zatajoval dech. Dokázal se o tu nevídanou krásu podělit a v každém ročním období okrášlit svými výpěstky nejednu kancelář ERÚ. Byl „uštván k smrti“ zločinným syndikátem, byl „uštván k smrti“ člověk, který se těšil na důchod, zahrádku, květiny, rodinu, přátelé, na zasloužený odpočinek. Byl uštván ve vykonstruovaném zločinu a důchodu si neužil.
Ing. Jaroslav Chalupa byl dne 19. 12. 2016 obviněn vyšetřovatelem pplk. Leošem Špačkem z Hradce Králové (pár dnů před Štědrým dnem). Obžalován státním zástupcem Ondřejem Frgalem a nepravomocně odsouzen dne 18. 2. 2020 Krajským soudem v Ostravě, soudním senátem JUDr. Petry Hajdíkové, přísedícími Mariánem Kuzmíkem a Kamilem Jarošem k podmíněnému trestu za své rozhodnutí ve správním řízení, které provedl zcela v souladu s legislativou, zákony, normami, předpisy, nic neporušil!  Tříletá dehonestace člověka, který se ničím neprovinil, se podepsala na jeho zdraví, na jeho životě. Celou dobu věřil v právní stát. Věřil, že nemůže být obviněn – byl. Věřil, že nemůže být obžalován – byl. Věřil, že nemůže být odsouzen – byl. Již nestihl podat odvolání proti nepravomocnému rozsudku – zemřel 27. 3. 2020. Zemřel, pošlapán na cti, s hořkostí a zklamán, že nežije v právním státě.
Zcela zbytečně zemřel vynikající pracovník, slušný, čestný člověk a já vyslovuji hlubokou lítost nad touto ztrátou.
Všichni účastníci této „štvanice“ na nevinného, ponesou navždy krev na svých rukou.
Všichni, kteří tomu nezabránili a mohli, jsou spoluviníci.


Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV (bývalá předsedkyně ERÚ)
Signatářka a mluvčí
Manifestu IAV - Občanů poškozených státem
Hlučín, dne 31. 3. 2020

Alena Vitásková
Nositelka státního vyznamenání prezidenta republiky za zásluhy o stát

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Patrik Krátký

Patrik Krátký

04.04.2020 21:32

Pane Krátký, proboha, nikdo nikoho nezabil, ani justice, ani Ing. Vitásková. Přece nám nikdo nenamluví, že justice se od roku 1952 nezměnila. Prostě mě zaráží to farizejství v nekrologu. Byla to předsedkyně ERÚ, která Ing. Chalupu dostala do úzkých. Dobrou noc.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

03.04.2020 17:29

Pane Krátký, pročetl jsem si Váš elaborát pozorněji. Vyplývá z něho, že pachatelem, jenž zavinil smrt ing. Jaroslava Chalupy, je de facto ing. Alena Vitásková. K jakým kamarádíčkům to asi tak patříte...? ...


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

03.04.2020 17:14

Pane Krátký, při vší soudnosti, je podivné, když naše soudní instituce zjistí viníka, odhalí ho, ale stovky miliard ve fotovoltaice mizí dál do nenávratna. Pokud se spokojím s Vaším náhledem, je vše v naprostém pořádku. Až na to, že rozkradené miliardy nikdo neřeší ani mimosoudně. Soudní instituce daly tedy zapravdu těm, kteří si z fotovoltaiky udělali pro sebe "hrnečku vař!" Pane Krátký, myslíte si osobně, že tento stav je výkřikem spravedlnosti? Pokud ano, pak si všichni za energie připlatíme, protože stahování stovek miliard v této problematice je v naprostém pořádku. Každý, kdo se proti tomu postaví, je tedy kriminalizován, společensky zničen. ...Mějte se hezky.


 
Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Mě nemilý Mirku
         Za ta léta, co tě znám, tak nepřestáváš překvapovat. Vím o tobě, že jsi velmi schopný a inteligentní člověk a říkám to zde, na tomto místě, i když jsem si vědom toho, že mi možná někteří lidé budou nadávat. Ty nejsi ve své podstatě zlý člověk, ale tvá ješitnost a oportunismus tě ničí. Ty jsi zneužil své znalosti a um proti vlastním lidem po kterých každé čtyři roky chceš aby tě volili. Ty nemáš páteř a plazíš se politikou jako slizký had u kterého nikdo není schopen předvídat, kdy uštkne. Jsi katolík a to ti také moc dobré renomé nedělá, protože tvé politické postupy jsou v přímém rozporu s textem písma a katolíci jsou z hlediska víry plémě nečisté. Divíš se tedy, že tě lidé nemají rádi??? Já se tedy nedivím.

Poslední domácí zprávy

Zažít znovu?

Zažít znovu?

Když jsem tento týden přemýšlel o nedělním komentáři, vzpomněl jsem si na dva známé citáty George Santayany: Ti, kdo si nepamatují minulost,...