• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Ať žije, pánové, Evropská unie
Počet návštěv: 1058

Ať žije, pánové, Evropská unie

Přemysl  Votava Článek od Přemysl Votava

Vzpomněl jsem na Švejka, jak vstupuje s oslavným pozdravem mocnářství před lékařskou komisi. Již tímto zvoláním byl jeho případ zcela jasný! Však i ti slovutní lékaři z vojenské komise si při jeho pozdravu mysleli své: „Jen blázen může zachraňovat tuhle monarchii!“.


Evropská unie v mnohém připomíná habsburskou monarchii. Brusel ještě před časem řešil prkotiny. Zároveň nařizoval, diktoval, jednou Polsku, podruhé Maďarsku, jindy Česku… Do latě rovnal politiky, kteří mu jen trochu oponovali. A když nastal skutečný problém, otočil se zády. Podobně na tom byla i ta Švejkova monarchie.

COVID-19 dnes prověřuje kádry - jak ty domácí, tak i ty bruselské. Zatím co po Bruselu není vidu ani slechu, národní státy statečně bojují… Někde s úspěchem, jinde počítají obětí už na tisíce. Všude jsou na barikádách. Ještě před několika týdny EU přešlapovala, to varování z Číny nebrala vážně. Kavárny byly otevřené, komise přehazovaly své papíry. Najednou přišel poplach, kavárny se zavírají, u kadeřnice také…

Zrodil se problém. V Bruselu začala panika. Loď se začala naklánět. Kdo z vás před měsícem či týdnem slyšel, že v Evropské komisi má své místo i komisařka pro zdraví, jakási paní Stella Kyriakidis? Já o ní neslyšel … To již se v ČR, Itálii, Rakousku … bojovalo!

Zvedám hrdostí hlavu, Česká republika jako jedna z prvních zvedla prapor a šla do boje. Začala téměř s holýma rukama, scházelo všechno. Šicí stroje po babičce se vytahovaly ze sklepa. Z opozicí okopávaných velitelů, se stali přes noc vojevůdci. Díky za to. Nevzdáváme se, bojujeme. Česká republika svou přátelskou politikou otevřela mohutný letecký most z Číny do naší Prahy, Pardubic. Dokonce i my dnes posíláme solidární pomoc do nejvíce ohrožených států. Bojujeme, nevzdáváme se. Respektujeme nařízení vlády. Bojujeme za Českou republiku. Věříme svým vojevůdcům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

02.04.2020 19:59

Brusel,jakožto středisko EU,nic neudělal a ani nemohl.Nastala situace,kde se nemůže poručit a problém je dlouhodobý.A to je nad schopnosti vůdců tohoto hloupého spolku.Ten dokáže nařídit zahnutí okurek či jiné blbosti,ale není akceschopný!EU zrušit a začít na nových,pouze ekonomických a obchodních základech.


 
Antonín Bárek

Antonín Bárek

02.04.2020 15:15

p. David má nemalý problém s hlasováním o "Významu evropské paměti pro budoucnost Evropy", jediná hlasovala proti zastupitelka KSČM K.Konečná


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

02.04.2020 07:55

Pane Votavo, domnívám se, že Brusel se neotočil zády, určitě by rád pomohl, jen ti zoufalci co tam teď pomateně pobíhají neví a ani nemohou vědět jak. Není se co divit. Po tom kterém národním výběru a lá komunista (tzn. jak se zbavit idiota - kopneme ho vejš) čest vyjímkám (Zahradil, David) tento systém neomylně vygeneruje nýmandy, které teď s úsměvem pozorujeme.
Spíše by mě zajímalo, jestli lidé v Evropě procitnou, ty rozumem a mentalitou pořád děti co tam nalezli, pošlou světem a vrátí se k původnímu poslání EU. Sjednotit normy, harmonizovat daně, a volný pohyb lidí. Jak prosté Watsone. Stačí pár zodpovědných (!) úředníků, 50 let času a je hotovo. Dvacet let jsme promarnili.


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy