• Neděle, 31. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kamila

EU není pomoci
Počet návštěv: 782

EU není pomoci

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Jistě na počátku před vstupem do EU převažovaly kladné emoce a konec konců i referendum o vstupu dopadlo poměrně kladně.

Možná jako symbol  aktuálního postavení Evropské unie a její smysluplnosti je dnešní rozhodnutí Soudního dvoru Evropské unie, který rozhodl, že Česká republika, Maďarsko a Polsko   nesplnily své povinnosti, když odmítaly uprchlické kvóty po roce 2015.

Žalobu jak známo podala minulá Evropská komise. Kvótní systém se dokonce nikdy efektivně neuplatnil.

V současné fázi prožívá svět a hlavně náš svět Evropy a Severní Ameriky největší epidemii posledních desetiletí.

Ale nejen to.

Evropa již teď má na světě nejvíce nakažených osob koronavirem, tj. 437 851, a také nejvíce mrtvých,   30 958. Je to mnohem více než v případě USA, kde je k dnešnímu dni nakaženo 215 300 osob a mrtvých 5110. A to nemluvím o Rusku, které má k dnešnímu dni nakažených 2777 osob a mrtvých  pouhých 27 osob.

A ty počty každým dnem dramaticky narůstají…

Jestli něco by mělo být klíčové pro Evropskou unii, tak fakt, že na vše ostatní se vykašle a bude se snažit tuto situaci zvládnout.

Ve svých faktických důsledcích, to bude největší lidská katastrofa od II. světové války.

A jsme u kořene problému.

Evropská unie daleko více řeší porušení povinností ohledně přijímání migrantů, či otázku, kdy bude možné otevřít hranice v situaci, kdy kopy mrtvol, zejména v západní Evropě budou narůstat.

Ti politici, kteří vedou současnou EU, ztratili jakoukoliv soudnost…

EU není pomoci…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

02.04.2020 19:50

EU bude mít jednu jedinou snahu.Zabránit svému rozpadu!Úřednická mašinerie v Bruseli si musí chránit svá výnosná místečka.Jinak neudělá vůbec nic.Jen přihlíží a povoluje zvýšit zadlužení.


 
Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Mě nemilý Mirku
         Za ta léta, co tě znám, tak nepřestáváš překvapovat. Vím o tobě, že jsi velmi schopný a inteligentní člověk a říkám to zde, na tomto místě, i když jsem si vědom toho, že mi možná někteří lidé budou nadávat. Ty nejsi ve své podstatě zlý člověk, ale tvá ješitnost a oportunismus tě ničí. Ty jsi zneužil své znalosti a um proti vlastním lidem po kterých každé čtyři roky chceš aby tě volili. Ty nemáš páteř a plazíš se politikou jako slizký had u kterého nikdo není schopen předvídat, kdy uštkne. Jsi katolík a to ti také moc dobré renomé nedělá, protože tvé politické postupy jsou v přímém rozporu s textem písma a katolíci jsou z hlediska víry plémě nečisté. Divíš se tedy, že tě lidé nemají rádi??? Já se tedy nedivím.

Poslední domácí zprávy

Zažít znovu?

Zažít znovu?

Když jsem tento týden přemýšlel o nedělním komentáři, vzpomněl jsem si na dva známé citáty George Santayany: Ti, kdo si nepamatují minulost,...