• Neděle, 31. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kamila

Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem Varšavy
Počet návštěv: 4042

Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem Varšavy

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Zoufalství a bezmocný vztek stoupá v hrdle nad činem, který co do ohavnosti nemá v naší historii obdoby.  

Odhlasovali si, že maršál a osvoboditel Prahy, protože Rus, musí z Prahy zmizet, ale ve strachu, že by se mohl odkudsi přihrnout dav rozumných lidí, kteří by jejich zamýšlené amputaci mašála od české země zabránili, čekali na vhodnou příležitost.

Předpokládal jsem, že to bude noc, ale noc se jim pro odpornost toho, co chystají, zdál pláštíkem příliš děravým. Čekali na cosi bezpečnějšího a koronavirus jim to přinesl. Ulice a všechny pražské plochy se vyprázdnily, lidé, vyděšení morovou nemocí za sebou zamkli dveře, a ty se naopak dokořán otevřely zločincům.

Vydali povel a shluk námezdníků s nástroji na plundrování v rukách vyrazil opuštěným Náměstím interbrigády k soše muže, který osmého května 1945, kdy Praha chroptila pod náporem německých hrdlořezů, vydal části svých vojsk rozkaz k rychlému nočnímu přesunu na Prahu.  Došlo k němu v noci z osmého na devátého května a Koněvova vojska při něm i při následných bojích se zbytkem německých vojsk v okolí Prahy ztratila 692 svých mužů.

Dnes před polednem byla z vůle lidské spodiny českého národa odříznuta socha maršála od svého piedestalu, z jeřábu byla spuštěna oprátka, kterou maršálovi vložili pod paže, jeřáb maršála nad piedestal zvedl a položil na korbu náklaďáku, který osvoboditele Prahy odvezl do muzeálního zapomnění.

Hitler a krvavý polní maršál Schörner jako poslední Koněvovův sok z českého území, ze svých záhrobí barbarskému činu vděčně aplaudují.

A národ hrůzou a hanbou ztratil řeč.

 

Lubomír Man

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

05.04.2020 20:30

Mihja Mikkesh,zřejmě jste zapomněl,že v Praze je soustředěno mnoho vysokých škol,kde jsou studenti ze všech krajů republiky.A ti skutečně nemají problém s recesisitickým chováním.A těch študentíků jsou tady tisíce a Pražák k volbám příliš nechodí.Takže mně nechtějte poučovat,jak to v Praze chodí!Vy asi také v Praze nežijete a podle toho soudíte.Je mi jedno,zda se mnou souhlasíte,nebo ne.Já tu situaci v Praze vidím zblízka.A nebo jste také naplavenina a v tom případě Vaše rozhořčení chápu.Ale vyslovuji Vám dík za slušnou formu nesouhlasu!


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

05.04.2020 09:55

Jedno je jisté. Primátorem hlavního města by měl být Pražák, který zná dějiny Prahy a dýchá za ni. V posledním období nešéfují Praze (rodilí) Pražáci, ale Moraváci. Například Tomáš Hudeček se narodil v Olomouci a přišel z Ostravy. Adriana Krnáčová, jeho následovnice, přišla z Bratislavy, navíc byla výkonnou ředitelkou pobočky Transparency International. Co tato funkce má společného s Prahou a jejím odborným vedením...? Zdeněk Hřib pochází ze Slavičína (Východní Morava, příhraničí se Slovenskem). Studoval v Praze lékařskou fakultu UK. Jakou ten má kvalifikaci pro odborné vedení hlavního města...? Tak to jsou poslední tři primátoři Prahy. Ani jeden není Pražák. To je prostě nezvratný fakt. Představitelé Prahy by měli být od dětství spjati se svým městem. Nemusí to být zrovna znalec Prahy a její velký milovník jako prof. V. V. Štech, který si výraz Praha užíval a dovedl o jejích dějinách zasvěceně mluvit, Stačí, když to bude fundovaný historik, srostlý od svého dětství s Prahou, s perfektní znalostí všech zákoutí i potřeb města. Za Prahu musí takový člověk dýchat, ne to vzít jako výnosný kšeft. Jedině tak bude Praha kvetoucí město. Bez odborného, fundovaného vedení bude Praha vadnout. ...Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

04.04.2020 20:51

Vážený ing.Flössel,jsou tady ve většině.Kdejaká moravská a slezská špína se nacpe do Prahy a podle toho dopadají volby.Ukažte mi jediného šéfa politické partaje,který je Pražák.Ani jeden!A všichni volí podle přikázané kandidátky.Právě na Praze 6 jsou vybrané lokality,kde sídlí pouze bohatí a ti jsou z Moravy.Stejné je to na Praze 4,kde se zase pohybuje "úspěšný" kandidát na prezidenta Drahoš.Však oni vědí dobře,kde jim pšenka pokvete.A tak to máte se vším.Stačí k tomu jeden idiot z Řeporyj a hned se všechno špatné hází na Pražáky.Nás,rodilých Pražáků,je tady poskrovnu.


 
Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Mě nemilý Mirku
         Za ta léta, co tě znám, tak nepřestáváš překvapovat. Vím o tobě, že jsi velmi schopný a inteligentní člověk a říkám to zde, na tomto místě, i když jsem si vědom toho, že mi možná někteří lidé budou nadávat. Ty nejsi ve své podstatě zlý člověk, ale tvá ješitnost a oportunismus tě ničí. Ty jsi zneužil své znalosti a um proti vlastním lidem po kterých každé čtyři roky chceš aby tě volili. Ty nemáš páteř a plazíš se politikou jako slizký had u kterého nikdo není schopen předvídat, kdy uštkne. Jsi katolík a to ti také moc dobré renomé nedělá, protože tvé politické postupy jsou v přímém rozporu s textem písma a katolíci jsou z hlediska víry plémě nečisté. Divíš se tedy, že tě lidé nemají rádi??? Já se tedy nedivím.

Poslední domácí zprávy

Zažít znovu?

Zažít znovu?

Když jsem tento týden přemýšlel o nedělním komentáři, vzpomněl jsem si na dva známé citáty George Santayany: Ti, kdo si nepamatují minulost,...