• Neděle, 31. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kamila

Nezaměstnanost vyletí vzhůru, lidé půjdou žebrotou a státní rozpočty půjdou do značných deficitů. Hrozí porušení sociálního smíru??
Počet návštěv: 2473

Nezaměstnanost vyletí vzhůru, lidé půjdou žebrotou a státní rozpočty půjdou do značných deficitů. Hrozí porušení sociálního smíru??

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Není mým zájmem nikoho z vás strašit-jen vám musím říct, co bude, abyste se mohli alespoň trochu připravit. Mocných a pánů kapitalistů se sice následky současné krize také dotknou, ale u nich nebudou dopady současné a záměrně vyvolané krize fatální. U dělnické třídy bohužel fatální budou.  

Jako původce krize bude označován korona virus a to zcela účelově, protože korona vir nelze potrestat nebo se mu pomstít, a skuteční původci zůstanou skryti. Kapitalismus běžný občan také potrestat nemůže, ale je dost dobře možné, že nezaměstnanost a bída konečně dostanou lidi do ulic a vyvstane možnost svržení kapitalismu a vyrovnáním účtů s pány kapitalisty. Mohlo by dokonce dojít k rozbití struktury takzvaně mocných, kteří bezesporu stojí za tím, že lidé jsou nuceni otročit a umírat při záměrně vyvolaných epidemiích. Všichni ti lidé, kteří dosud zemřeli na korona vir jsou vlastně mučedníci a oběti zlovůle kapitalismu a nic na tomto faktu nemění ani to, že planeta země je přelidněná, a že je nutno snížit populaci, o čemž se poměrně hodně hovoří cca od roku 2000.

  Jedni říkají, že korona vir byl vyvinut Američany, jiní zas, že Číňany. Ono to však takhle říci nejde, protože to neodráží realitu. Je de facto lhostejné, kdo tento virus vyrobil a vypustil. Daleko důležitější je fakt, na čí zadání byl virus vyvinut, kdo to celé financoval a komu to má přinést užitek. Kdyby se mělo jednat o Čínu, či USA jako o jednotlivé země, tak by škodili především sami sobě a lidi by u nich tolik neumírali. To je ve výsledku nelogická hovadina, neboť stát jako takový na takovéto akci nemůže vydělat. Je tedy jasné, že akce korona vir není záležitostí jakéhokoliv státu (myšleno jako původce), ale nějakého nadnárodního subjektu, či světové mocenské elity. Nutno však říci, že mezi světovými mocenskými elitami a nadnárodními subjekty je přímá propojenost. To není konspirace, ale fakt!! Dáme-li tuto mozaiku správně k sobě, tak původce vlastně známe, ale bohužel na něho nemůžeme, tedy alespoň ne přímo a to do doby, dokud nebude silovým způsobem rozbit kapitalismus. Píšu záměrně silovým, protože demokratickou cestou je to neproveditelné, neb demokracie je pouhá fikce. Navíc kapitalistický systém ovládá státní silové prostředky a klidně je proti obyčejným lidem použije.

  Fakt, že nezaměstnanost vystřelí vzhůru, bude logickým vyústěním současného vývoje. Prognóza celosvětového poklesu ekonomiky pracuje s čísly 1-2%, což by pro českou ekonomiku mohlo znamenat propad mezi 5-10% a růst nezaměstnanosti na hodnoty 10-15%, což bude zásadní problém. Ten bude negativně posilován deficitními státními rozpočty a nízkou podporou v nezaměstnanosti, což mnoho lidí dovede do krizových situací. Se zvyšováním dávek však nelze moc počítat, neb státní kasa na to nebude mít. Proto se připravte už nyní! Opět se to nestane už zítra, ale půjde to dolů postupně. Bude to však horší, než při krizi, kdy byl ministrem financí Kalousek, avšak s dalekou menší vinou vlády než za Kalouska.

  Možná si to ani neuvědomujete, ale kapitalismus na všechny lidi vystrčil holou prdel. Páni kapitalisté přežijí, ale obyčejní lidé budou chcípat a to ti páni velkopodnikatelé dobře vědí a klidně vás v tom nechají. Prostě vás propustí vir-nevir-prostě nezájem. Jim je úplně jedno, že jste to byli právě vy-obyčejní dělníci, kdož jim vydělal peníze na jejich honosná sídla, drahá auta, či prostopášný život. Ačkoliv to od některých zase slíznu, tak za socialismu se toto nemohlo stát a také se to nikdy nestalo. 

Ti zlí a špatní komunisté také po roce 1948 museli svádět urputný boj s nákazami a epidemiemi. Jestli si myslíte, že to měli lehké, tak jste na omylu. On to po válce nebyl žádný med, ale to bohužel žádná knížka dějepisu neříká a učitelé to neučí. Měli jsme v Československu epidemii černého kašle, spalniček, laryngitidy a jiné. Co lidí bylo nakažených tuberkulózou a ani nemluvně o tom, jak vysoká byla kojenecká úmrtnost. To vše díky komunistům a socialismu bylo úplně vymýceno a podotýkám-bez jakékoliv pomoci západu. Dnes se nám dávno vymýcené choroby vracejí a nemáme ani debilní roušky pro doktory natož pro obyvatelstvo, ale stát klidně nošení roušek plošně nařídí, stanoví 10000 Kč pokuty za nenošení roušky, ale že by ty blbé roušky pro obyvatelstvo zajistili?? Trestat a buzerovat lidi umí každý idiot, víme?? A myslím, že si oné buzerace a šikany užijeme mnozí z nás v práci od menežmentu  až dost. Znám to z vlastní zkušenosti, kdy páni vydají nařízení, které musíte plnit, a když jej plníte a podotýkám bez chyby, tak se to nakonec některým pánům či dámám nelíbí, za což vás nakonec vyhodí! Inu svini dělat stojku nenaučíš! To není demokracie-to je kapitalismus.

  Proto vážení a milí pozor-to mnohem horší nás ještě čeká!!! Chystejte si klacky, vidle, hole a lopaty, neb ten šmejd budeme muset umlátit, když nebudeme chtít chcípat dobrovolně sami.

 

Ram

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

04.04.2020 23:05

Milý také kdysi bývalý. Naprosto není o čem polemizovat. Stav kapitalizmu a zároveň nás se takový, jaký je a jaký jste popsal. Ale marně tlučete do bubnů revoluce, Hovoříte o kráse barev, ale všichni (většina) jsou slepí. Taky Beethovenova Óda na radost naráží na tržními principy protržené ušní bubínky. Do revoluce nikoho nenarvete, princip, že ještě není tak zle, aby nemohlo být (hůř), (líp); nehodící si škrtněte dosud naplněn nebyl a taky chybí charizmatický vůdce. Prostě vypijeme si kalich hořčáku až do dna. Jenže hořčák (kromě pražský Hřib debil žlučník) tady už 30 let není. Co s tím?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

04.04.2020 20:20

Kapitalismus je založen na velkých majetkových rozdílech mezi lidmi.Dokud nepřijdou lidé na to,že se vzájemně potřebují(místo povýšeného jednání),nikdy nebude sociální smír dlouhodobou záležitostí.Je nutno rozumně uvažovat a nedělat mnoho chyb.Jak říká přísloví:chyby lékařů spí na hřbitově a chyby učitelů spí v parlamentu.Podle toho to ve světě také vypadá.Chyby učitelů jsou ta horší varianta.


 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

04.04.2020 18:05

Sociální smír je dnes / už dlouho, nejen v EU, sprosté slovo. Naposledy jakž takž fungoval ve SRN, to bylo před sloučením Německa.


 
Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Mě nemilý Mirku
         Za ta léta, co tě znám, tak nepřestáváš překvapovat. Vím o tobě, že jsi velmi schopný a inteligentní člověk a říkám to zde, na tomto místě, i když jsem si vědom toho, že mi možná někteří lidé budou nadávat. Ty nejsi ve své podstatě zlý člověk, ale tvá ješitnost a oportunismus tě ničí. Ty jsi zneužil své znalosti a um proti vlastním lidem po kterých každé čtyři roky chceš aby tě volili. Ty nemáš páteř a plazíš se politikou jako slizký had u kterého nikdo není schopen předvídat, kdy uštkne. Jsi katolík a to ti také moc dobré renomé nedělá, protože tvé politické postupy jsou v přímém rozporu s textem písma a katolíci jsou z hlediska víry plémě nečisté. Divíš se tedy, že tě lidé nemají rádi??? Já se tedy nedivím.

Poslední domácí zprávy

Zažít znovu?

Zažít znovu?

Když jsem tento týden přemýšlel o nedělním komentáři, vzpomněl jsem si na dva známé citáty George Santayany: Ti, kdo si nepamatují minulost,...