• Neděle, 31. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kamila

Výzva k vyjádření názoru na stržení sochy maršála I.S. Koněva v Praze
Počet návštěv: 788

Výzva k vyjádření názoru na stržení sochy maršála I.S. Koněva v Praze

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Jako jednotlivci a jako občané této republiky jsme hluboce pobouřeni vandalským činem stržení pomníku válečného hrdiny a osvoboditele Prahy maršála I.S. Koněva, spáchaném na náměstí Interbrigády v pátek 3. dubna t.r., a to z vůle, ale správněji ze zlovůle představitelú Prahy 6 a jejich starosty Ondřeje Koláře, který den po tomto činu, a tedy v sobotu ve vysílání České televize přiznal, že k odstranění sochy využila radnice Prahy 6 období nouzového stavu a omezeného volného pohybu, takže dlouho chystaná akce stržení maršálovy sochy se tak mohla obejít bez veřejných protestů.

A tak tedy to, co se tito zloduchové báli provést za normálních podmínek a za běžné přítomnosti lidí, bylo provedeno pokoutně a v situaci, kdy jak strach ze zákeřné nemoci, tak z občanské poslušnosti vládnímu nařízení nevzdalovat se zbytečně ze svých domovů, držely Pražany doma, a zločincům se tak na vyprázdnělém náměsti Interbrigády otevřely k jejich činu dveře dokořán.
Protože zastupitelstvo Prahy 6 na čele se svým starostou Kolářem vedla k jejich činu jediná pohnutka, již nemohlo být pochopitelně nic jiného, než co možno nejsurověji a nejbrutálněji potupit a urazit ruskou vládu i ruský lid, a svoji vlastní žlučovitou nenávist k oběma představit navíc též jako nenávist všeho českého lidu, považujeme za spravedlivé, aby našim občanům byla dána možnost uvést tento záměr na pravou míru a přímo k Rusku a jeho lidu vyjádřit svůj názor na to, k čemu v pátek. 3. dubna v Praze 6 došlo.
Tento svůj názor máte možnost napsat ruskému velvyslanectví v Praze, jehož mailová adresa je: embruscz@mid.ru

Podepsáni:
Lubomír Man, spisovatel
Evžen Scholler, akad. sochař

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

06.04.2020 20:33

Koláře nic nezabije.Jako každá svině bude mít štěstí a bude ve stopách čarodějnického potírače Bobliga škodit ještě dlouho.Účelem jeho akce a celého zastupitelstva nebylo urazit Rusko.Tak daleko jejich slepičí mozečky uvažovat nedokáží.Účelem celé akce bylo upozornit na TOP09,která nemá mnoho šancí se octnout znovu v paralmentu.Volby se blíží,pokud je kvůli koronaviru nedzruší.Jak by se to hodilo,aby lidé zapomněli!


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

05.04.2020 20:38

DO ROKA A DO DNE! Koláře zabije jeho černé svědomí. Musí vědět, že jeho život skončí DO ROKA A DO DNE! Taková byla spravedlivá věštba pro Lomikara. Tvůj čas se naplnil, KOLÁŘI! Rozjel jsi stroj času. Ten se nedá zastavit. Slyšíš...? Pak se propadneš do věčné tmy a opovržení. Jan Sladký Kozina ti měří poslední hodiny na tomto světě. Nemůžeš tomu nijak zabránit. Od této chvíle jsi nucen bezustání myslet na to svinstvo, co jsi spáchal. Tvůj konec se blíží. Vyšší spravedlnost si tě najde. Před ní neutečeš. S hrůzou od teď budeš obracet listy kalendáře. Tik, tak...stroj času ti odečítá hodiny a dny ke tvému konci. DO ROKA A DO DNE. PAMATUJ! .... Nám, kteří jsme tímto jeho činem zhnuseni, přeji jako vždy: Mějte se hezky.


 
Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Mě nemilý Mirku
         Za ta léta, co tě znám, tak nepřestáváš překvapovat. Vím o tobě, že jsi velmi schopný a inteligentní člověk a říkám to zde, na tomto místě, i když jsem si vědom toho, že mi možná někteří lidé budou nadávat. Ty nejsi ve své podstatě zlý člověk, ale tvá ješitnost a oportunismus tě ničí. Ty jsi zneužil své znalosti a um proti vlastním lidem po kterých každé čtyři roky chceš aby tě volili. Ty nemáš páteř a plazíš se politikou jako slizký had u kterého nikdo není schopen předvídat, kdy uštkne. Jsi katolík a to ti také moc dobré renomé nedělá, protože tvé politické postupy jsou v přímém rozporu s textem písma a katolíci jsou z hlediska víry plémě nečisté. Divíš se tedy, že tě lidé nemají rádi??? Já se tedy nedivím.

Poslední domácí zprávy

Zažít znovu?

Zažít znovu?

Když jsem tento týden přemýšlel o nedělním komentáři, vzpomněl jsem si na dva známé citáty George Santayany: Ti, kdo si nepamatují minulost,...