• Neděle, 31. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kamila

Co se nezmění?
Počet návštěv: 569

Co se nezmění?

Eva Hrindová Článek od Eva Hrindová

Pár lidí možná bude víc naštvaných na EU, ale ta si pojede své bomby dál. Rozpočty jsou naplňovány, poslanci vypláceni, procedury naplňovány.  


Rozložení našeho hospodářství zůstane stejné. Žádné posílení malých českých firem nenastane. Naopak – zásadně posílí korporátní firmy, kterým lidé svým tlakem na vládu zásadně pomohli dále posilovat své pozice.

Česká televize udrží své postavení a v tomto ohledu nenastanou žádné změny.


Vidím u lidí plno planých nadějí a plánů, čtu příspěvky o tom, jak nám krize ukazuje, že je třeba posilovat malé české firmy, jak je třeba změnit přístup k zemědělství a k přírodě obecně. Mnoho lidí spřádá představy o tom, jak se lidé změní, budou více pečovat o mezilidské vztahy a sníží spotřebu. Jsou to ale jen představy a my se musíme ptát – kdo je naplní?

Opravdu si myslíte, že česká vláda ze dne na den změní svůj přístup? Že místo administrativně složitých dotací začne přemýšlet o tom, jak bude podnikatelům ulehčovat život? Opravdu si myslíte, že Evropská unie se vzdá svého vlivu a přestane přes dotace vydírat členské země? Opravdu si myslíte, že média začnou dělat svou novinářskou práci zodpovědněji? Opravdu si myslíte že se to všechno prostě samo změní?

Upřímně – když vidím, jak málo lidem stačí k tomu, aby vynášeli soudy, nevěřím, že kdy budou schopni zvolit takové politiky, kteří jejich představy naplní.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

06.04.2020 20:26

Není se čemu divit.Posranci a svinátoři si vytvořili ústavu pro svoje partajní potřeby a ta s demokracií má společné jen jméno.200 posranců a necelá stovka svinátorů si osobuje právo,poroučet 10 000 000 občanů.Jen jim ani není divné,že se po zvolení zabývají úplně jinými záležitostmi,než uvádějí ve svém volebním programu.V demokracii totiž shválení ústavy,jakožto nejvyšší a základní zákon,podléhá referendu a ne v té době dvěma stům partajních posranců.Senát v té době ještě nestačil Havel protlačit.


 
Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Mě nemilý Mirku
         Za ta léta, co tě znám, tak nepřestáváš překvapovat. Vím o tobě, že jsi velmi schopný a inteligentní člověk a říkám to zde, na tomto místě, i když jsem si vědom toho, že mi možná někteří lidé budou nadávat. Ty nejsi ve své podstatě zlý člověk, ale tvá ješitnost a oportunismus tě ničí. Ty jsi zneužil své znalosti a um proti vlastním lidem po kterých každé čtyři roky chceš aby tě volili. Ty nemáš páteř a plazíš se politikou jako slizký had u kterého nikdo není schopen předvídat, kdy uštkne. Jsi katolík a to ti také moc dobré renomé nedělá, protože tvé politické postupy jsou v přímém rozporu s textem písma a katolíci jsou z hlediska víry plémě nečisté. Divíš se tedy, že tě lidé nemají rádi??? Já se tedy nedivím.

Poslední domácí zprávy

Zažít znovu?

Zažít znovu?

Když jsem tento týden přemýšlel o nedělním komentáři, vzpomněl jsem si na dva známé citáty George Santayany: Ti, kdo si nepamatují minulost,...