• Neděle, 31. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kamila

Pochvala nezazněla, kritika ano
Počet návštěv: 792

Pochvala nezazněla, kritika ano

Radim Valenčík Článek od Radim Valenčík

"Česká vláda to udělala již počátkem března, když zakázala vývoz nebo reexport respirátorů a dezinfekce, protože měla - jak se teď ukazuje - oprávněné obavy z toho, že budou u nás vykoupeny a vyvezeny. Jak v neděli upozornil server Seznam zprávy, dostala teď za to od Evropské komise přes prsty.

Na ministerstvo zdravotnictví dorazil podle serveru předminulý týden dopis, v němž žádá od vysvětleni tohoto kroku, který je v rozporu s principem volného obchodu uvnitř Evropské unie. Česku by v případě neuspokojivé reakce teoreticky hrozily sankce, včetně omezení evropských dotací."

Viz: https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/svet-se-pere-o-respiratory-cesko-dostalo-od-evropske-komise-pres-prsty-40319404

Europapaláši asi vůbec nezaznamenali, kolika zemím pomáháme, ačkoli Španělsko nám poděkovalo za pomoc jako jediné ze zemí EU. A Německo – to si u nás vyprosilo výjimku pro lékaře a zdravotní sestry, bez kterých by se neobešlo. Povolili jsme ji, i když jsme tím ohrozili naši zemi (mj. lékařů a sester je v Německu i díky zesměšňování nošení roušek u nás rekordní počet). Ale za ochranu strategického materiálu, na kterou má právo každá země, hned hrozí sankcemi. Jsou to zkrátka  typické projevy nabubřelosti a neschopnosti.

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

06.04.2020 20:31

Zpiti do němoty volali do temnoty a zhášeli tím hvězdy...Hvězdy naděje a vzdoru, hvězdy Světlonoše vymazali z nebe...Být blízko tebe Bože a cítit tvoji sílu...Naplníš mě vzdorem k příkoří? Dáš mi moc vstát a zažehnout hvězdy, ty bezejmenné, na něž se zapomnělo...? Volám do tisíců světelných let...Slyšíš mě, ty vzdálený...nebo snad niterně blízký, jenž dlíš v mé duši a jehož vůli se neodvažuji splnit... Mám strach. Co když se mineme v čase...? Co když neuvidím tvou záři při vstupu do věčnosti...? Co když hvězdy pohasnou a já nenajdu tu mou, tu jež je mi určena. Hvězda na příděl... Budu tápat a hledat ruku, jež mě má vést. Jsi tak vzdálený a tak blízký. Oslovím tě pouhou myšlenkou na tebe. ...Slyšíš ji a tichým hlasem odpovídáš....Světlonoši stvořený z hvězd, jež rozsvěcí na nočním nebi, věřím v tebe....Mějte se hezky. ...PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

06.04.2020 20:03

Politiky volí občané a měli by požadovat po nich kroky v zájmu našeho národa a ne v zájmu ciziny.Německo nám zabavilo zdravotnický materiál už zaplacený a naši politici kromě požadavku na vysvětlení nic neudělali.A to není v rozporu s proncipem volného obchodu uvnitř evropského svazu?A ohánět se tím,že europapaláši něco nezaznamenali(čti nechtěli zaznamenat) je k ničemu.Na požadavky Brusele reagují naši politici horlivě a na potřeby národa až co zbyde.Jak se k tomu staví naši vlastizrádní eurohujeři?Budou dále tvrdit,že se bez čtvrté říše neobejdeme?Dotace se přejmenovali na pomoc proti pandemii a tím to skončilo.Jen hlupáci budou dále propagovat další členství v područí Berlína,který poroučí přes Brusel.


 
Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Mě nemilý Mirku
         Za ta léta, co tě znám, tak nepřestáváš překvapovat. Vím o tobě, že jsi velmi schopný a inteligentní člověk a říkám to zde, na tomto místě, i když jsem si vědom toho, že mi možná někteří lidé budou nadávat. Ty nejsi ve své podstatě zlý člověk, ale tvá ješitnost a oportunismus tě ničí. Ty jsi zneužil své znalosti a um proti vlastním lidem po kterých každé čtyři roky chceš aby tě volili. Ty nemáš páteř a plazíš se politikou jako slizký had u kterého nikdo není schopen předvídat, kdy uštkne. Jsi katolík a to ti také moc dobré renomé nedělá, protože tvé politické postupy jsou v přímém rozporu s textem písma a katolíci jsou z hlediska víry plémě nečisté. Divíš se tedy, že tě lidé nemají rádi??? Já se tedy nedivím.

Poslední domácí zprávy

Zažít znovu?

Zažít znovu?

Když jsem tento týden přemýšlel o nedělním komentáři, vzpomněl jsem si na dva známé citáty George Santayany: Ti, kdo si nepamatují minulost,...