• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Tak to bychom měli!
Počet návštěv: 997

Tak to bychom měli!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

To si asi řekli na radnici městské části Prahy 6 v čele s panem starostou Ondřejem Kolářem. Odstranění sochy maršála Koněva byl pro ně nepochybně nepopsatelný zážitek, životní počin, kterým se jim zřejmě vryje hluboko do paměti. Ovšem v jejich nadšení jim může být velkým problémem fakt, že jejich čin nebyl přijat všemi občany se stejným nadšením a uspokojením.

Jestliže oni na svůj počin dlouho nezapomenou, pak občané a na to mohou vzít na radnici Prahy 6 jed, na jejich počin nezapomenou rovněž. Kromě toho, že o jejich charkteru si budou myslet něco velmi nepěkného. Ostatně někteří lidé, co k tomu měli příležitost, své už řekli, např. Petr Štěpánek, Emil Šnéberg, David Martínek, Jiří Kobza, Jaroslav Foldyna a řada dalších.

Nemá smysl zde opakovat, co všechno znamená a jaké dopady jednání starosty Koláře a další, kteří byli nápomocni při odstraňování pomníku maršála I.S. Koněva, protože všechny t jejich rusofobní ubohosti, morální pokleslosti, kulturní a historické licoměrnosti a další negativní skutečnosti byli už jinými mnohokrát řečeny. Chce se jen připomenout představitelům Prahy 6 a panu Kolářovi zvlášť, že je prokázáno, že historie se neomylně opakuje. Není proto od věci připomenout skutečnost, že stejně jako byly po válce, resp. po únoru 48 několikrát odstraňovány sochy T.G.Masaryka, sice po drahné době, tak se jeho pomníky po mnoha letech zase na mnohá¨místa a prostranství s úctou vrátila a vrací. Tak tomu bude nepochybně i se sochou maršála I.S. Koněva, případně dalších.

Pokud první československý prezident hlásal, že „Pravda zvítězí“ nejen že měl pravdu, ale je s podivem, že tuto klasickou prognostiku starosta Kolář neakceptuje. Jako zarytý havlista a pravdoláskař se ohání demokracií, jejímž leitmotivem se stala nejen zmíněná Masarykova „Pravda zvítězí“, ale rovněž Havlova (neautorizovaná) „Pravda a láska, která zvítězí nad lží a nenávistí“ by si měl uvědomit, že tato slova mají svůj historický a racionální význam. Je to jen otázka času, kdy dojde k jejich naplnění. Je sice fakt, že se o to celá řada havloidů a pravdoláskařů svým způsobem snaží naplnit, včetně pana Koláře ve své TOP 09, jenže jejich ideologické pojetí pravdy a lásky jako vlak do stanice Pravdy a lásky jede po falešné koleji k cíli bohužel nedorazí. Nemluvě o tom, že není vyloučeno, že jejich vlak dříve či později vykolejí. Následky mohou být velmi neradostné. Ale v tomto případě platí, že kdo chce kam, pomozme mu tam! A také platí, že prozápadní idealismus na jedné straně a až fanatická rusofobie a nenávist k Rusku se jak panu Kolářovi, tak jeho nohsledům v budoucnu nepochybně vymstí . Všeho do času, ale čím dříve, tím lépe.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.04.2020 20:00

Kolář je havlista a pravdoláskař,ale jen v tom případě,že se mu to hodí.Jak píše pan Kavan,pod Smlouvou o ořátelství a spolupráci je podpis Havla.To ale Koláře,zastupitele a radní z Prahy 6 a TOP09 vůbec nezajímá.Také se tím řídí podle svojí potřeby!Jen mi vadí,proč nebylo zveřejněno jméno firmy,která zapůjčila jeřáb k podlosti!


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

07.04.2020 02:24

Havel podepsal Smlouvu o pratelstvi a spolupraci s Ruskem. Stanovuje se tam, Čl.21:

"Každá Smluvní strana bude na svém území zajišťovat péči o vojenské hroby a vojenské pomníky druhé Smluvní strany, jejich udržování a přístup k nim."

https://www.dauc.cz/dokument/?modul=pr&cislo=44125


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy