• Úterý, 29. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Michal

Václav Moravec na sváteční obrazovku nepatří
Počet návštěv: 1837

Václav Moravec na sváteční obrazovku nepatří

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Včera na Velikonoční neděli, tedy na Vzkříšení, největší církevní svátek v roce, jsem koukal s otevřenou pusou na televizní program ČT1. V době oběda tam na místo něčeho svátečního, zařadili cca hodinové Otázky Václava Moravce.  

Ať se na mne nikdo nezlobí, ale jako věřící křesťan považuji Velikonoční neděli za nejsvátečnější den v roce. A v nejsvátečnější den v roce by se měla především v lidech pěstovat sváteční atmosféra. Jenže ČT1 na místo něčeho svátečního zařadila včera v poledne Otázky Václava Moravce.

Já se například na pořady Václava Moravce nedívám už řadu let, protože je nepovažuji za politicky vyvážené. A stejně jsem se zachoval i včera. Avšak kousek mne také neminul. Chtěl jsem si v televizi místo něj zpětně pustit nějaký milý zajímavý film, co tam šel dřív, a tak asi na minutu tam na mne ten jejich Václav Moravec vybafl. A jen z toho, co jsem se z té minuty z toho jeho pořadu dozvěděl, jsem si udělal o celém pořadu svůj obrázek. Začali tam totiž strašit lidi snad daleko hlubším hospodářským propadem, než jaké předpovídá MF. A zrovna tak daleko větší nezaměstnaností. "Pěkné" to ke svátečnímu obědu, jen co je pravda.

A tak jsem přesvědčený, že na Velikonoční neděli by se na hlavním programu ČT mělo dávat úplně něco jiného. Něco, co naopak se v lidech snaží vyvolat naději, pohodu a sváteční atmosféru, a nikoliv atmosféru strachu. A navíc politická diskuze tohoto druhu do televize o tomto svátku vůbec nepatří. Je to samé, jako kdyby měla jít na Štědrý den.

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

14.04.2020 09:42

Proč se podivujete nad programem ČT. Vždyť přece jejím hlavním úkolem je rozeštvávat lidi, kazit jim sváteční náladu a otrávit všem Svátky Jara - Velikonoce.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

13.04.2020 20:30

Chci věřit, že V. Moravec si zve do tv. studia své oblíbence, aby z nich při příštích volbách učinil čtyřprocentní menšinu. Kéž by se mu to povedlo!...Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.04.2020 19:34

Mám dotaz!On Václav Moravec umí také něco jiného,než strašení a partajní propagandu?


 
Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Zcela nesporně byl Mikuláš Minář bezesporu možná největším politickým manipulátorem, které Česko zažilo posledních desetiletích. Připomínal středověkého krysaře s píšťalkou, za kterým se vinou desetitisíce fascinovaných souputníků spojovaných vidinou odstranění prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše z politického života, aby nakonec skončili na rozdíl od tragických výsledků starověké báje pádem na zem, kdy obraz jasného vítězství náhle vymizel. A oni zůstali neschopní a zoufalí zase sami.

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Je pár dnů před volbami do krajských zastupitelstev a Senátu PČR a do našich poštovních schránek, ale i na bilboardech (a jiných veřejných zařízeních, např. zadní sklech autobusů) se nám představují (často šklebí anebo se nám smějí) kandidáti politických stran a hnutí. Člověk se nestačí divit, jak ubohými slogany a hesly jsou jejich podbízející se tváře doprovázeny.

Poslední domácí zprávy

Rozděl a panuj

Rozděl a panuj

Blíží se volby a s tím spojena agresivita některých politických uskupení, která hrají nikoliv o „své“, ale o „naše“ peníze. Jen pro...