• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

 O tom strašném čínském rasismu
Počet návštěv: 762

O tom strašném čínském rasismu

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Evropskými aktivisty a vůbec celým, takzvaně pokrokovým lidstvem, zas jednou cloumá „zásadní” aférka. V Číně prý diskriminují černochy. Světová media oblétlo krátké video z čínského Kantonu (Guangzhou), ve kterém personál místního Mac Donaldu věší na dveře oznámení, že je černým lidem z důvodu karantény vstup zapovězen, s odkazem na místní policii. 

Reakce vedení nadnárodního řetězce, Mac Donaldu, byla blesková. Pobočku okamžitě uzavřeli, její personál rozprášili a do všech stran světa začali rozesílat pokorné, úpěnlivé omluvy „černým lidem”. Že to tak nemysleli, že je mají rádi… Jak je v naší degenerované euroamerické civilizaci zvykem. Ale aktivistům to zjevně nestačí a dál roztáčejí své antidiskriminační běsnění. Aby se už nikdy nikdo neodvážil na ty cizí, jiné a odlišné, na posvátnou krávu a nejniternější podstatu liberalismu, ani koutkem oka nelaskavě pohlédnout.

Samotná Čína to tolik neřeší. Na stížnosti afrických států s klidem odpověděla, že: „…africkou komunitu považuje za své dobré přátele a partnery..”. Ale sporné nařízení v platnosti ponechala. Podle amerického velvyslanectví „policie nařídila barům a restauracím, aby nesloužily klientům, kteří se zdají být afrického původu.”

Ovšem kromě toho, že si nedají pizzu, čelí Afričané v Guangzhou i mnohem vážnějším problémům.  Poté, co úřady Guangzhou ohlásily 111 importovaných případů koronaviru, z části i z Afriky, propukly obavy z hrozby druhé vlny Covid-19. Následovalo vypovídání (přesněji nekompromisní vyhnání) Afričanů, žijících rozptýleně po městě, z jejich pronajatých bytů. Bez ohledu na to, jestli řádně platili, nebo ne, a jestli měli nebo neměli nějaký kontakt s nemocnými.

V přistěhovalecké, Afričany obývané čtvrti, zvané „Malá Afrika” pak byli všichni obyvatelé afrického původu, asi 4 500 lidí, bez pardonu podrobeni 14denní karanténě. Byli uzamčeni doma a na jejich vstupní dveře do bytů byla nainstalována zařízení, která měla upozornit úřady na jakýkoli pokus dostat se ven…

Číňané se (vcelku právem) považují za tisíciletou, kulturní civilizaci a na ostatní etnika hledí poněkud svrchu. A nevidí žádný důvod své city nějak extra skrývat. Zejména pak v případě těch, které považují za zaostalé a primitivní. Videa, na kterých se místní s odporem veřejně odvracejí a zacpávají si nosy, kdykoli vejde černoch do provozovny, či přistoupí do metra, jsou na síti běžně dostupná.

V Afričany „více promořeném” Guangzhou už tahle neláska bublá pod povrchem po nějakou dobu. Zpráva Wikileaks z roku 2008 informuje, že místní čínské úřady byly dlouho „velmi znepokojeny” viditelnou africkou populací v tomto městě. „Mnoho čínských obyvatel nechce žít v africkém městě ” a to kvůli odlišnostem „od kultury přes životní styl až po hygienu “, napsal tehdy jeden americký diplomat do Washingtonu, citujíc výzkum, zadaný místními úřady. (zde)

Policie v Guangzhou tuto společenskou poptávku reflektuje a nemilované, cizí komunitě věnuje zvláštní pozornost. Na příslušných ulicích „problémových” čtvrtí je vidět silná, demonstrativní policejní přítomnost; Afričané jsou s oblibou podrobováni pasovým kontrolám na ulicích,  v jejich domovech i v hotelových pokojích. Touto drobnou, každodenní, mravenčí šikanou se úřadům podařilo dosáhnout odchodu většiny Afričanů z tzv. Malé Afriky, zčásti i úplně z Číny.

A teď zpět k našim (euroamerickým) aktivistům, rozhořčeným, že Čína nevítá, není otevřená, nadšená z jinakosti a bezbřeze přijímající. Jen dvě otázečky:

Za prvé – etnikum, separující se (samo, dobrovolně a preferenčně) mezi své, do čtvrtí s názvem „Malá Afrika” není rasistické? Když zjevně upřednostňuje svůj kmen, svůj způsob života a svou (dá-li se to tak nazvat) kulturu a nejeví pražádnou snahu integrovat se do hostitelské společnosti… Oni nemusí být otevřeni hodnotám hostitele a přijímat jeho kulturu a jeho vzorce chování? To je povinností jen nás, všech ne-černých?

Za druhé – kde je stanovena nějaká povinnost přijímat? Přesněji řečeno, nadšeně přijímat?  Zvláště pak, když jde o nezvané hosty? Kdo to nařizuje? Čína patří Číňanům. Je to jejich země. Jen oni mají právo si říct, koho tam chtějí. A také, koho nechtějí. Tak, jako každý majitel domu, nebo alespoň právoplatný nájemník bytu. Chce-li být někdo vítán a přijímán, musí se chovat tak, aby přijat byl. Anebo se vrátit domů.

To platilo vždy a všude. Smutné však je, že dnes musíte být světovou velmocí, jako Čína, abyste tak samozřejmou zásadu mohli demonstrovat veřejně…

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

16.04.2020 07:59

Jak je to s rasismem u nás? ...Pokud jsou zaživa upáleni v Oděse v Domu odborů desítky lidí, vše je v pořádku. Nikdo se nad tím nepohoršuje. Jde totiž o rodilé Rusy s ukrajinským občanstvím. Ukrajinští neonacisti mají dokonce podporu našich vládních míst. Třináct tisíc zmasakrovaných civilních obyvatel ukronacisty na jihovýchodě Ukrajiny nic neznamená. Jsou to totiž původem Rusové. Přijede Schwarzenberg, přijede překabátěný bolševik, spolupracovník StB (Plavec), Štětina a celá naše země oficiálně (prostřednictvím Ministerstva zahraničních věcí) žehná plošnému vyvražďování místních občanů ruského původu. Nic se neděje. Naopak, ukronacistům dodáváme zbraně, aby jim proti Rusům nedošla munice. Aby bylo čím střílet do obytných čtvrtí měst. Ty.kteří zcela rozstříleli obytné domy celých měst a stříleli i do lidí na zastávce autobusu, co chtěli jet do práce, podporujeme a velebíme. To všechno je v pořádku. Řeporyjský starosta Novotný by k nám chtěl dostat na 70.000 muslimských utečenců. Rozplývá se nad jejich vlastnostmi, ctnostmi. "Už aby tu byli!" prohlásil. Vyměnil by je dokonce za naše občany v poměru jednoho muslima za dva místní. Pokud jde o Rusy, pak by neváhal oběsit ministra zahraničních věcí RF Sergeje Lavrova a zalyká se nenávistí k Rusům a všemu ruskému. Tyto ambivalentní "postoje" nejsou ničím jiným, než projevem těch nejtěžších psychotických nemocí. Svědčí to o paranoidním, schizofrenickém, rozštěpení osobnosti. Tuto hrůzu nám nabízí těžce nemocní lidé, kteří by měli být na uzavřeném oddělení psychiatrických klinik. Zvolili jsme si při volbách tyto těžce nemocné jedince, tyto postižené. Oni na straně jedné milují etnika a odlišnost, na straně druhé naprosto nenávidí Rusy, které by nejraději do jednoho vyhladili, stejně jako Hitler Židy. Bůh nás před těmito nebezpečnými lidskými zrůdami opatruj! .....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.04.2020 20:09

Na otázku,proč se teroristům říká aktivisté mi ještě nikdo nedal odpověď.Je zajímavé,že jejich hlavní starostí je jednání jiných.Ještě žádný "aktivista" se neodhodlal vzít si domů migranta a našel si každý spoustu výmluv,proč to není možné.I náš aktivista sem chtěl dovézt "sirotky" a sám veřejně prohlásil,že on si je vzít nemůže.Údajně kvůli nemocnému synovi.Proto tito "aktivisté" tolik běsní.Podle jejich jednání a slov je třeba migrantům pomoci a pomáhat mají ti druzí.Stejné to bylo i v Německu s převlečeným hercem.


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy