• Úterý, 26. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Zora

Topolánkovi pozdrav z Valašska.
Počet návštěv: 1627

Topolánkovi pozdrav z Valašska.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Mirku Topolánku, předně si dovolím Ti tykat přesto, že nejsem členem ODS, ale proto, že jsem o dost starší, abych si to mohl dovolit, stejně jako Tě na tomto místě vyplísnit.

K projevu prezidenta Miloše Zemana píšeš, že Ti došla slova. Rodná valašská, malebná ostravská i trefná pražská. Proto jsi se rozhodl dát najevo svou nespokojnsot slovy, cituji: Miloši, pohrdáš lidmi a vytíráš si s nimi prdel. Nikdy jsi nebyl demokrat, jsi jen ubožák a sráč! No, vzhledem k Tvému vzdělání (o intelektu raději pomlčím) bych očekával nejen větší slovní zásobu, ale hlavně slušná, společensky únosná slova, která přes negativní postoj k dané osobě budou obsahovat onu nepostradatelnou elementární úctu a respekt zvláště, jde-li o osobu prezidenta. Sebevětší nespokojenost, hraničící s nasraností, lze také vyjádřit slušně, bez urážek a slov, která by snad neměla být ani publikována. Demokracie Mirku, není o tom, že když s něčím nesouhlasíš, tak to vyjádříš slovy, jako otrapa, vyhozený z hospody! V souvislosti s Tvým výrokem musím citovat známé české přísloví¨, že „Čím větší (rádoby) inteligent, tím větší prase“! Nepochybuji, že Tě má slova nijak nerozhodí, protože Ty jsi „splachovací“, s odrazovým sklíčkem na řiti. Jenže to Tvou reputaci nenapraví.

Tragedií je když si uvědomíme, že takové sprosté hovado, za které se stydí samotní Valaši a Ostravaci, bylo kdysi předsedou vlády České republiky! To ovšem v tu dobu nikdo nevěděl, resp. netušil (snad kromě Tvých nejbližších kamarádů z Mokré čtvrti), jaké jsi nevycválané hovado, valašské prase, nevymáchaná držka a neomalený hulvát. Stalo se Ty jsi se stal premiérem! Uf!

I na tomto vysokém postu jsi však neopomněl prokázat svoje svérázné intelektuální a charakterové kvality a vlastnosti, nicméně jsi se alespoň zdržel, pokud si pamatuji, projevu takové netaktní indiskrétnosti, nekultivovanosti a nekorektnosti, jakou jsi si dovolil k hlavě státu, prezidentu republiky Miloši Zemanovi. Vůbec Tě neomlouvá skutečnost, že se důvěrně znáte, že si tykáte. Tykat si mohou relativně vzato přátelé, ale pokud se jeden ke druhému chová jako Ty, Mirku Topolánku, to není přátelství, ale důkaz hluboké neúcty a deformace intelektu a charakteru, což toliko hovadu hodno jest!.

Je velkou chybou a Tvým štěstím současně, že byl zrušen § z dob socialistického, potažmo buržoazního zákonodárství o urážce veřejného činitele, resp. na cti utrhání apod. Dnes je urážka na cti ( odborně difamace) tedy jako ublížení na cti druhé osoby urážkou, nadávkou, vydáním v posměch apod., čehož jsi se Mirku Topolánku, svým vyjádřením v plném rozsahu dopustil, notabene k osobě, která by měla, včetně Tebe, požívat všeobecné vážnosti. Avšak v současném českém právu jde, bohužel, jen pouze o přestupek, i když závažnější případy jsou nebo také mohou být hodnoceny jako trestný čin pomluvy, což by Tvému vyjádření odpovídalo. Bránit se difamaci lze také soukromoprávní žalobou na ochranu osobnosti, k čemuž se prezident Zeman, vzhledem k jeho velkorysosti a opovržení k Tvé osobě, zřejmě neodhodlá. Nestojíš mu za to, Mirku!

Nicméně, co myslíš, jak by asi dopadlo toto Tvé „neskonale korektní“ vyjádření někde v nadupané, slivovicí provoněné valašské hospodě, kdybys třeba tamnímu starostovi veřejně, před všemi hosty řekl, že pohrdá lidmi a že si s nimi vytírá prdel, že nikdy nebyl demokrat, že je jen ubožák a sráč? Myslíš si, že by Ti za Tvou upřímnost poklepal na rameno a pozval

na štamprli?Já o tom silně pochybuji a obávám se, že bys nejspíš místo štamprle dostal pěknou nakládačku! Ale mohu se mýlit a to v případě, že by starosta byl poseroutka, zvadli by mu ramena, rozklepali kolena a potichu by se vytratil z hospody. Jenže Valaši nejsou žádné srákory a takové „velkohubé“ a „svalnaté“ názory, jako ty Tvoje, obvykle nezůstávají bez povšimnutí.

Ale to je všechno jen „kdyby“, vraťme se do reálu. Ty by jsi se měl, Mirku Topolánku, Miloši Zemanovi, jakožto prezidentu České republiky a ne jen nějaké „nule“, veřejně, velmi zdvořile omluvit. Pokud tak neučiníš Míro, bude zřejmě nutné Tvoji rozvášněnou rétoriku nechat umravnit orgány české justice. Co Ty na to, „valašský“ hrdino!

Jiří B a ť a , 81 let, taky Valach

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.04.2020 20:17

Jenže do té Prahy ho poslala jeho mateřská organizace ODS,když mu zajistila jinými dříve příchozími pohodlné zvolení šéfem strany.A těmi dříve příchozími nejsou myšleni jen lidé z Moravy,ale také z Bechyně či ze zámku Orlík,teplický primátor,který nedávno zemřel a další z jiných míst republiky.Oni totiž Pražáci jsou ve svém městě odstrčeni stranou a rozhodují přivandrovalci.Kdejaký hejhula,který se dostal k penězům,se ihned vypravil do Prahy.Jinak Vám děkuji za slušnou diskuzi,pane ing. Flössele.


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

21.04.2020 15:06

Pane Majevský, zde máte znovu ,že jen takový zelený inženýr ,sprostý jako žok je schopen existovat jen v Praze, protože na Valachách a v Ostravě je to velmi známy provařený blb


 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.04.2020 19:47

Topolánek jenom prokázal,že je nevychovaný buran bez špetky slušného chování.Kromě toho opět projevil,že je hlupák.To předvedl vztyčeným prostředníčkem a snažil se druhé přesvědčit,že to je značení "jsi jednička".Sám se jako hulvát choval vždy a nelze předpokládat,že by se snad zmohl na něco jiného.Má to vrozené a tvrdě usazené v genech!


 
Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Klausovo covidové protivenství

Klausovo covidové protivenství

Profesor Ing. Václav Klaus, svého času prezident ČR, se v souvislosti s koronavirovou pandemií jeví jako úchyl, který díky svému introvertismu a narcismu přes špičku svého nosu nevidí dál, jak do své bohémistické pracovny. V souvislosti s opatřeními stran Covidu-19 se pan profesor nechává svými výroky v médiích slyšet o Covidu-19 o jeho problematické existenci a léčbě, říká zcela provokativní absurdity které nemůže žádným věrohodným způsobem doložit. Dokonce se domnívám, že toto jeho vystupování na veřejnosti je svým způsobem trestné, nicméně protože žijeme v demokratickém (bohužel ne právním) státě, není takové jednání posuzováno jako trestné, nýbrž jako svobodný projev názoru, myšlenek, případně svobodomyslných úvah.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...