• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina…
Počet návštěv: 1027

Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina…

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Andrej Babiš zase zaperlil. „Jsme suverénní stát a nenecháme si od cizí mocnosti mluvit do našich vnitřních záležitostí!“ Toto vzkázal Ruské federaci, když se ohradila proti článku v bulvárním Respektu, který popisoval „přílet ruského diplomata s kufrem plným jedu k otrávení starosty Prahy 6 Koláře“. A Půlpoche (vulgo Petříček) si přisadil: „V České republice máme svobodu slova a nikdo (z Ruska nebo Číny) nám nemůže předepisovat, co se smí a nesmí říkat a psát.“ (Z Brusele a Washingtonu mohou, dokonce musejí, aby se kolonie nevymkla z otěží.) Podívejme se tedy na našeho Andreje trochu zblízka.

V kampani před volbami 2017 ANO a jeho leader Andrej Babiš vystupovali jako ti, kdo přinášejí změnu. Vykřikovali, jak mají plné zuby tradičních politických stran, jejich tradičních schémat v myšlení, řízení, organizaci, politice, kampani, slibování, zákulisních vyjednávání, (ne)plnění slibů a hlavně NEMAKÁNÍ.

Andrej a jeho parta slibovali, co všechno napraví, co všechno změní a co všechno budou dělat nově a jinak. Že budou stát řídit jako firmu, že stát bude růst a prosperovat, že lidé – občané – voliči se budou mít lépe než v dobách ČSSD, ODS, TOP 0,9, KDU-ČSL, Unie svobody, Věcí veřejných atd. Zkrátka oni – ANO – budou jiní, lepší, budou to dělat (vládnout) líp, jinak a v první řadě budou MAKAT (jako šroubci...???)


Tak se podívejme, co slibovali a co (ne)splnili.


Program hnutí ANO pro parlamentní volby v r. 2017 nesl hrdý název TEĎ NEBO NIKDY (s podtitulem TEN JEDINÝ PROGRAM, KTERÝ POTŘEBUJETE – ANO, BUDE LÍP).


Na více než čtyřiceti stranách je podrobně rozepsáno, čeho chce hnutí (a především jeho vedení dosáhnout). Nebudu se zde zabývat analýzou toho programu, která by zabrala několikanásobně více stran, ale vypíchnu jen několik bodů.


Efektivní stát


Nesplněno:

• Zavedeme klouzavý mandát poslance.

• Navrhneme úpravu volebního systému do Senátu. Z dnešního dvoukolového uděláme jednokolový:

• Zrušíme zvyk sněmovny zahodit po volbách všechny smysluplné návrhy zákonů.

• Pokud se budeme podílet na vládě, budeme průběžně jednat s opozičními stranami.

• Poslancům a senátorům Parlamentu České republiky navrhneme zrušit paušální náhrady.

 

Hospodaření státu, daně, finance, rozpočtová politika


Nesplněno:

• V dalším volebním období budeme usilovat o vyrovnaný rozpočet, v závislosti na investičních možnostech a současně stabilizovat dluh na jedné z nejnižších úrovní v EU.

• Rozpočet prosadíme dlouhodobě vyrovnaný s důrazem na investice. Státní dluh ve vztahu

k HDP bude dlouhodobě stabilní.


Skutečná vláda vznikla až po třičtvrtě roce tahanic, dohadů, demisí a podobných politických kratochvílí. Pikantní na jejím vzniku byl dnes už legendární telefonát od mamá Merkel: „Podpora od komunistů nám (rozuměj Říši) nevadí, ale SPD do vlády nikdy! Jinak zapomeň na Agrofert Deutschland!“

A když konečně vznikla vláda s ČSSD (ministerstvo vnitra jí nikdy nedám! Dal – a rád), přišly prázdniny a dovolené. Potom dohady o rozpočtu. Následovala kauza Skripal, kde božský Andy předvedl poprvé, za koho kope. Aniž si ověřil základní informace, nechal vypovědět ruské diplomaty - „ze solidarity se spojenci z EU a NATO“. Následně se zamíchal do událostí na Ukrajině, když v Kyjevě žvanil o „ nepřijatelné okupaci Krymu“. Mezitím Čapí hnízdo, Marrákéšská (nezávazná??) úmluva, kterou musíme! (opět ze solidarity) podepsat, tahanice se Slovenskem kvůli evidenci v archivech StB a další zážitky „z faunova pozdního odpoledne“.

Nu, a když už se zdálo, že konečně nastal klid a „bude se vladařit“, objevil se koróna virus. Zpočátku vypadal nevinně, ale potom se to rozjelo a najednou nebyly roušky, nebyly respirátory, nebyly ventilátory, nebyla antivirotika, zkrátka nic. Státní hmotné rezervy na nule, zásoby nemocnic na nule, operativní řízení na ministerstvech (zdravotnictví a vnitra) žádné. Porady, dohady, tiskovky, bla, bla, bla. Nakonec si lidé pomohli trochu sami a TROCHU nám pomohla Čína, které jsme nejprve odmítli pomoc my!

Aby nemusel stát platit náhrady podnikatelům za zavřené provozovny, udělala se opatření podle jiného zákona.

Aby nemusel stát pomáhat postiženým podnikatelům, nenavrhl (Babiš) použití finančních rezerv ČNB, ale parlament povolil ČNB spelulovat na kapitálových trzích!

Aby se naplnily požadavky vysokých úředníků na nákupy bez kontroly, opět se změní zákon a řada omezení bude znovu v gesci ministrestva zdravotnictví.

Nákupní doba pro důchodce se měnila 3x během několika dní. Za nápady, jak obnovit školní výuku (s rouškami, rozestupy, atd.) by se namusel stydět ani Pepek Vyskoč.


A náš božský Andy, údajný manager, byznysmen, oligarcha (skutečný) a předseda vlády, která dělá všechno naopak? Charakterizovat jej lze jedním slovem: CHAOTIK.

Nepromyšlené akce, plytké reakce bez domyšlení důsledků, neschopnost předvídat, neschopnost analyzovat informace, rozhodovat na základě výzkumů nálad a tlaků různých lobby.


A za tohle všechno má Andy a jeho ANO (bylo líp) 30% v průzkumech???


Jak říkal kdysi major Terazky: „Čo s dostojníkmi, ktorí si nevedia urobiť poriadok na izbách? Preložiť ich.“

My bychom si měli říci podobně: „Co s předsedou vlády (celou vládou), která neumí řídit stát ku prospěchu občanů? Odvolat ji (a potrestat) a ve volbách vybrat novou.“


Vzpomeňte si na to, milí voliči, za rok, až se vám budou politici podbízet před parlamentními volbami...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

30.04.2020 20:52

To abych začal trošičku jinak. .....Ruský špion přiletěl letadlem v době, kdy letadla nelétala. Přivezl si v příručním kufříku ricin. Jak to naše BIS zjistila...? Měl napsáno na kufříku "pozor ricin, neklopit!" To nešlo přehlédnout. Proto ten obrovský úspěch s odhalením ricinového Zoro mstitele, jenž jde po krku Kolářovi, Hřibovi i Pavlu Novotnému. Tito nešťastníci to mysleli a myslí vždy dobře. Ti, co nás osvobodili od nacismu, jsou směšné figurky, které si to vycucaly z prstu. Tak to přece nebylo. To teprve uvědomělí vlasovci, kteří přestali v pravý čas hajlovat, byli naši skuteční osvoboditelé. ...Proboha, už raději nerozebírejte pohnutky neonacistů. I zde, v "Rukojmí" jejich reakce na protinacistické postoje autorů značí, že na neonacistické svině nemáme. Pokud napíšete cokoliv, co by neonacismu mělo zabránit, jste ve výsledku "umínusováni". Uvědomělí nacisté dělají co mohou, aby zničili naši budoucnost. (Nejen naši diskuzi). Nikdy v životě bych nevěřil, že se těchto zrůdností dožiju. .....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.04.2020 19:52

Vztahy mez státy nejsou vnitřní záležitostí,ale bilaterární.Takže se může kterákoliv ze zúčastněných stran vyjádřit.A Babiš nakonec brání článek z Respektu,vedeného muslimem Taberym,který nemá opodstatnění.Bojovat proti fake news se musí,ale nesmí se tento boj týkat našich dnešních "spojenců z NATO" a německé čtvrté říše,zvané EU.To lze jen proti někomu.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

29.04.2020 16:59

' Andrej Babiš zase zaperlil. „Jsme suverénní stát a nenecháme si od cizí mocnosti mluvit do našich vnitřních záležitostí!“ Toto vzkázal Ruské federaci, když se ohradila proti článku v bulvárním Respektu, který popisoval „přílet ruského diplomata s kufrem plným jedu k otrávení starosty Prahy 6 Koláře“. A Půlpoche (vulgo Petříček) si přisadil: „V České republice máme svobodu slova a nikdo (z Ruska nebo Číny) nám nemůže předepisovat, co se smí a nesmí říkat a psát.“ '

Ja jsem myslel, ze mame bojovat proti fake news. Ted uz zase ne? Tak jak to vlastne je?

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy