• Čtvrtek, 06. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Oldřiška

Zodpovědně.
Počet návštěv: 1019

Zodpovědně.

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Pan Kupka a předseda ODS Fiala mluvili při posledním jednání PS zodpovědně. Velmi zodpovědně předváděla dokonalou demagogii i ostatní opozice. Jako bych slyšel rádoby „konstruktivní kritiku“ za komunistické éry.  

Musím přiznat svojí letitou slabost o veřejné dění. Jenomže teď si sám sobě připadám hloupě, když půl dne vydržím sledovat jednání sněmovny o prodloužení korona - nouzového stavu. Před monitorem jsem přežil i výhružné stříkání opozičního jedu. Všichni tihle hadí kverulanti, nesmím zapomenout na Kalouska, musí být už psychicky postiženi pocitem vlastní nedostatečnosti. Nepomáhá ani Česká televize, která Kalouskoidní žvejky i ostatní hluchou opozici, docela ráda ještě přežvykuje.

Všichni ke svému.

Právě v téhle těžké situaci pandemie se ukázalo, kdo je kdo! Tohle mimořádné vzepětí, obrazně řečeno, obnažilo lidi i politické strany, aby ukázali svá slabá místa. Na počátku jsme byli všichni vystrašeni, tak i politické opoziční strany ve sněmovně, byly ochotny spolupracovat s vládou. Vedle toho se Lékaři bez hranic, Člověk v tísni i další neziskovky, také Evropská unie, domácí český Senát, Pražská kavárna, Tisíc chvilek a jiní aktivisti, dostali do útlumu. A další neomarxističtí suveréni ekonomického liberalizmu s naučenými frázemi, pěkně zpanikařily.

Jenomže situace na bojišti se mění každou hodinu. Po dvou měsících už zde nemáme jenom epidemiologa plukovníka Prymulu, ale generálem je kde kdo. I mini předsedkyně Kalouskovy ministrany TOP 09, Pekarová. Je úplně neskutečné, kolik se z řad opozice vyrojilo kritiků vládních opatření proti koronaviru. To tihle Fialové nemají nic jiného na práci, než cupovat Babiše a jeho vládu? To nechápou, že tisknou ke zdi ministry, kteří už kvůli zodpovědnosti za náš stát, jsou pod šíleným tlakem?

Byznys se socialistickou tváří.

Kdo se teď předhání ve výčtu chudáků, o které by se měl stát postarat? Kupodivu, hlavně pravicoví politici, kteří se tak ohánějí levicovým řešením. To jim ztráta principů individualizmu a komunistické přerozdělování státem, už přestalo vadit? Nevadí jim, že když někteří podnikatelé, či živnostníci jakžtakž přežívají, musí dát těm, co mají nejvíc natažené ruce? Dávají nezodpovědným, třeba asociálům, kteří se ani nezajímají, že stát má jenom jednu peněženku. Tu plníme my všichni i těch 60% zaměstnanců s podprůměrnou mzdou, co daně platit musí.

To, že zaniknou hospody, nějaká divadla a ledasjaké firmy, jež byly před krachem již dříve, je možné. Kde jsou pravicové názory, že mimořádně nepředvídatelným způsobem, ale přesto, dojde k přirozenému výběru? Možná budou nakonec i samotní podnikatelé rádi, že museli vyměnit blahobytný život za efektivitu podnikání a napříště dokážou přežít i v době krize. Kde jsou hlasy pánů Kalousků a Fialů, že jde o ekonomicky ozdravný proces?

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

30.04.2020 19:56

Sami poznali,že neomylná ruka trhu nějak nefunguje.Tak je dobrý každý případ,kterým se mohou ohánět.Připomínají mi Zemana v případě zaniklých kampeliček.Stát sanoval jejich neúspěšný pokus o spekulaci ze snahy o rychlé zbohatnutí.


 
Bojím se dne, kdy se to stane

Bojím se dne, kdy se to stane

Nesmyslný zákrok bílého policisty proti zdrogovanému kriminálníku Floydovi, který po zákroku zemřel, vyvolal až absurdní vlnu protestů a demonstrací. Podle mého uměle řízenou vlnu protestů a demonstrací, které přerostly ve žhářství, rabování, lynčování, a dokonce i vraždění. Celý svět poklekl, jako by ti, kdo poklekli, přiznali svoji vinu, kterou ale nemají. To je další absurdita.

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té době totiž probíhala válka, agrese USA proti Vietnamu (1964 – 1973), válka se statisíci padlých, zavražděných, s miliony vyhnaných z domovů. Tato válka měla přímou souvislost se srpnem 1968. Srpnová okupace tak „přikryla“ agresi USA.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...

Srpnová předtucha

Srpnová předtucha

Bez ohledu na rozmary počasí a plíživou pandemii nás naše veřejnoprávní média letos zásobují hlavně novými pohledy na historii.