• Čtvrtek, 06. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Oldřiška

Střípky a útržky (duben)
Počet návštěv: 1221

Střípky a útržky (duben)

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Odposlechnuto v parku: Kdy ta koronavirová hysterie skončí?    31. května.   Opravdu???   Už jste někdy měli něco z Číny, co vydrželo déle jak tři měsíce??

12.4. 1961 vzlétl do vesmíru 1. kosmonaut světa Jurij Alexejevič Gagarin.


Koronakrize pokračuje:

Roušky jsme si ušili. Dezinfekci vyrobili. Nějaký tip, jak uvařit paralen??


22.4. 1870 se narodil Vladimír Iljič Uljanov (Lenin)

https://cz.sputniknews.com/svet/2020030711606827-zapadni-nemecko-umisti-poprve-sochu-lenina-ma-to-od-ceskeho-prodejce/


To nejhorší, co by teď mohlo potkat Německo, je odvolání kancléřky Merkelové. Umíte si představit ty masy lidí, slavících v ulicích??


K opatřením proti koronavirové epidemii:

„Snižovat platy poslancům? Proboha proč? Komu to prospěje? Je to hloupost!“ (Petr Fiala, předseda ODS)


K odstranění sochy maršála Koněva z Prahy 6:

Přeji všem, kdo o to usilovali, kdo to schvalovali, kdo to realizovali a kdo tomu tleskali, aby se vrátili do Prahy dne 3.4.1945 a prožili konec války na vlastní kůži!


Euroatlantická solidarita v praxi:

Německo nedostane od Číny 400 tisíc respiračních masek, protože byly přeplaceny Spojenými státy, informoval Der Tagesspiegel.

„To je pirátství!“ prohlásil zástupce berlínského Senátu pro vnitřní záležitosti Andreas Geisel.

Německo ochutnalo vlastní medicínu, když zabavilo (dokonce zaplacené) zdravotní pomůcky určené pro ČR, Slovensko, Rakousko a Itálii.


Koronavirová hysterie se blíží k vrcholu. Čekám, kdy se v hračkářství objeví panenka (Barbína) s rouškou... (N.N.)


Velikonoční útěcha:

Bůh miluje ateisty, protože ho neobtěžují svými problémy!


Trpělivost dochází:

Je koronakrize opravdu krize?

WHO oficiálně říká, že každoroční chřipka je vážnou globální hrozbou pro zdraví, která postihuje všechny země: každý rok se odhaduje celosvětově 1 miliarda případů, 3 až 5 milionů závažných případů a 290 000 až 650 000 úmrtí na onemocnění chřipky na celém světě.

Takže existuje až desetkrát více úmrtí na chřipku KAŽDÝ ROK, a přesto svět není v karanténě, nikdo není zamčený a žádné továrny nejsou uzavřeny. Média a politici nepanikaří. Proč nyní kvůli koronaviru???


Co bude potom, až nám dojdou všechny potraviny a budeme muset začít lovit? Vždyť ani nevím, kde taková pizza žije...


Okno do světa - poslední otázka: „Co máme sledovat příští týden, (příští měsíc, příští rok, celý život)?“ „Koronavirus jednou skončí a na řadu přijdou důležitější věci. Sledujte všechno, co vás zajímá, všechno, co vám může být užitečné a všechno, co vám může být výstrahou. Bude toho strašně moc, tak vám všem přeji, abyste vystihli to skutečně důležité. (Tereza Spencerová in memoriam).

Sbohem, Terezo a děkujeme.  Čtenáři české a slovenské alternativy.


V. Klaus ml. navrhl v parlamentu projednat vystoupení z EU. Pro hlasovala jen KSČM (ne celá), SPD (ne celá), Patrik Nacher (ANO) a nezařazení poslanci.

Z dizkuze: Babiš vystoupení z EU nikdy nepřipustí, protože je to „geniální projekt“ (a k tomu ještě Agrofert Deutschland, že...).


Podle právě schválené novely zákona ČNB nemůže uvolnit 2,5 bilionu Kč rezerv z doby oslabování koruny na pomoc firmám a státu, ale může neomezeně obchodovat na kapitálových trzích. Může tedy nakupovat dluhopisy – včetně státních – od bank, pojišťoven a penzijních a investičních fondů (i cizích).

V praxi tedy ČNB nebude pomáhat vládě financovat boj proti koronaviru nebo akce na oživení ekonomiky po koronakrizi, ale místo financování obnovy národního hospodářství – čili místo pomoci živnostníkům, firmám, školám, zdravotním zařízením, atd. – bude neomezeně sanovat banky a finanční instituce (včetně cizích).

Komentář: „A jsme tam, kde jsme byli...“


Hudební (divadelní, filmový) průmysl kolabuje! Umělcům hrozí, že si budou muset najít jinou práci.

No konečně. Když jezdili 2x ročně na měsíc do Karibiku a každý druhý víkend do Alp, tak dělali na obyčejné lidi dlouhý nos a ještě se tím chlubili na internetu. Teď, když mají opravdu poctivě pracovat, tak žebrají u státu o podporu. Proč jste si nenašetřili na horší časy???


Koronavirus first! Aneb proč se nenechat očkovat proti koronaviru, chřipce a dalším podobným virózám?

Každý rok se vytvářejí nové vakcíny, každý rok farmaceutické firmy slibují, že se strefí právě do toho kmene, který teprve přijde. Samozřejmě, že se nikdy „nestrefí“. A takový preparát bude vždy účinkovat jen na tu nemoc, která už proběhla. Na tu budoucí bude potřeba nová vakcína. Takže kdo si namastí každý rok kapsu? Výrobci, distributoři a obchodníci...


Z ekonomických analýz vývoje v blízké budoucnosti:

Dotaz: Jaký vývoj lze očekávat v Nizozemí a ve Švédsku?

Odpověď: „Problémy afrických států se nezabývám.“ (M. Chazin)


Ekonomické změny přicházejí.

Šel jsem si do obchodu koupit dezinfekci. Místo ní jsem koupil láhev skotské whisky. Byla totiž za stejnou cenu...


Povzdech bezdomovce:

Je to divná doba s tím koronavirem. Každý den si nastříkám na ruce víc špiritusu, než kolik ho vypiju...


Jak spolehlivě eliminovat koronavirus? Zkřížit ho z Českou poštou.

Stoprocentně ho nedostanete a ještě vám nechá vzkaz, že to zkoušel, ale nezastihl vás doma!


Co si myslíte o vrcholící koronavirové hysterii? "Svět je jiný, než jak ho vidíme a slyšíme."

(Kop-čem, lovec mamutů, 25.640 př.n.l.)


Utrpěli jsme vítězství!(?)

Čeští vojáci se vracejí z Afghánistánu. Základnu v afghánském Bagrámu střežili od roku 2013, v zemi se vystřídalo 13 jednotek a zhruba 2000 vojáků. Při dvou sebevražedných útocích na české hlídky zahynulo v roce 2014 pět vojáků a v roce 2018 tři vojáci.

Může se Česká republika pyšnit, že přinesla Afghánistánu mír, demokracii a bezpečnost? Vyměnily tamní ženy burky za bikiny? Je země díky naší vojenské pomoci blíž k „liberálním standardům západní demokracie“? Ani náhodou. Jen jsme se stali pomocníky a spoluviníky zločinů okupantů v zemi Paštunů. Alláhu akbar!


Hádanka nakonec:

Víte, komu se v parlamentu přezdívá Amazonka, kdo je půlpoche, kdo spáč a na koho volají ve vládě „svetr, pocem...?“

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Bojím se dne, kdy se to stane

Bojím se dne, kdy se to stane

Nesmyslný zákrok bílého policisty proti zdrogovanému kriminálníku Floydovi, který po zákroku zemřel, vyvolal až absurdní vlnu protestů a demonstrací. Podle mého uměle řízenou vlnu protestů a demonstrací, které přerostly ve žhářství, rabování, lynčování, a dokonce i vraždění. Celý svět poklekl, jako by ti, kdo poklekli, přiznali svoji vinu, kterou ale nemají. To je další absurdita.

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té době totiž probíhala válka, agrese USA proti Vietnamu (1964 – 1973), válka se statisíci padlých, zavražděných, s miliony vyhnaných z domovů. Tato válka měla přímou souvislost se srpnem 1968. Srpnová okupace tak „přikryla“ agresi USA.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...

Srpnová předtucha

Srpnová předtucha

Bez ohledu na rozmary počasí a plíživou pandemii nás naše veřejnoprávní média letos zásobují hlavně novými pohledy na historii.