• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

Žalobníčci
Počet návštěv: 1029

Žalobníčci

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) včera vyzval v otevřeném dopise předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, aby se postarala o oficiální, celoevropské odsouzení ruských útoků na členské státy Evropské unie. Čímž měl nepochybně na mysli tu vlnu nevole a kritiky, kterou v ruských mediích i oficiálních státních strukturách před časem sám vyvolal svou známou „koněvovskou” provokací.

Ve zmíněném dopise píše doslova: „Vážená paní předsedkyně, žádám a vyzývám Vás, abyste se důrazně zasadila o to, aby Rusku bylo jasně řečeno, že takovéto chování je neakceptovatelné.”

Co vám to připomíná? Ze všeho nejvíc asi malého, usmrkaného uličníka, který vběhl na pískoviště, rozkopl velikému klukovi bábovičky… a úprkem se utíká schovat pod máminy sukně. Úžasně „odvážný” počin. Takovými „hrdiny” kdysi všichni normální muži, od pěti do devadesáti let, bezmezně pohrdali.

Ale přišla, jak říká slavná filmová hláška, „nová doba” A s ní i nové, evropské hodnoty. Proto ani pan starosta Kolář není, v tomhle novém a progresivním žalobníčkování, nějakým osamělým kůlem v plotě. Kdepak. Partu s ním drží i celá naše strana nejpokrokovější, Piráti. Kteří neváhají vytrvale a opakovaně udávat premiéra této země (i další nemilované politiky) u nejrůznějších Unijních institucí a pak ještě drze urgovat reakci, když se jim zdá, že se s tím „tam nahoře” moc párají.

S takovou ovšem Evropská unie, nasvětlena podobnými chrabrými počiny našich taky-politiků, nepůsobí zrovna nejlépe. Ze všeho nejvíc připomíná macechu z filmových pohádek. Z těch O popelce, O dvanácti měsíčkách anebo ze zahraničí, z té o Mrazíkovi. Profiluje se jako zlá, záštiplná, agresivní osoba, milující své vlastní dítě opičí, bezmeznou láskou, která mu vše věří, vše odpustí a ve všem je podporuje. O to více pak nenávidí, ponižuje a bezdůvodně trestá dítě cizí, svěřené….

Podíváme-li se podrobněji, jakým týpkům, jakým činům a jakým názorům naše bruselská macecha v posledních letech nekriticky straní, kdo jsou tedy ty její vlastní, milované děti, pak nalezneme neskutečně tristní výřad evropských  křiváků, úchylů a škodlivých elementů všeho druhu. Bez vyjímky. Naproti tomu, mezi potlačovanými a trestanými, tedy mezi dětmi nevlastními, jasně rozpoznáváme sebe, své blízké a sobě názorově a hodnotově podobné. Normální, slušné, pracující…

Proto věřím, že páně Kolářova žádost padne na úrodnou půdu a vzbudí patřičnou celoevropskou reakci.

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

05.05.2020 19:56

Ksindl zůstane ksindlem a nikdy nic jiného nebude!


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy